Přejít na obsah

Ukládání nastavení řazení a DCC do profilu řidiče


Bohouš Ondrák

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám čerstvou Octavii L&K v této konfiguraci. Je možné a případně jak uložit do profilu řidiče nastavení komfortního podvozku a ekonomického řazení, resp. že defaultně se má načíst režim individual, ve kterém to mám uložené? Štve mě při každém startu 3x cvakat tlačítko.

 

Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně zůstává zvolený ten Driver profil, který tam byl při posledním vypnutí motoru. Tzn. pokud vypínám s Individual, ve kterém mám nastavené hodnoty pro řízení, motor, DSG atd., po opětovném nastartování tam mám ten samý režim Individual včetně jeho nastavení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mám to přesně také tak (také O3FL LK, MY2018), po novém startu se sice Individual zachová, ale DGS plachtění (ekonomické řazení) se nekoná, je potřeba ten profil Individual znovu provolit (!).

Jiná cesta je přepnout profil na jiného řidiče a zpět, vid dále. Kdysi jsem to reklamoval, Škoda tvrdila, že je to tak v pořádku, bez jakéhokoliv vysvětlení (!)

 

Jenže když jedu já (s Individual nastavením), a po mě moje žena se svým profilem (přepínají se automaticky při KESSY otevření detekcí příslušné klíčenky), přepne jí jízdní profil na její poslední se vším všudy. A potom přijdu já, a můj Individual profil e obnoví a to včetně DSG plachtění. Se vším všudy. Podivné...

 

Takže, když jede po sobě stejný řidič, profil se sice obnoví, ale bez DSG plachtění, když se mezitím profil řidiče změní na jiný, a potom zase přijde ten s tím Invidual nastavením, vše se obnoví správně. Prostě pakárna bez zjevného důvodu, žádná logika takového chování. Dle mého to je SW bug, kterým se nechtějí zaobírat. Tady žádné kecy o bezpečnosti nebo limitech emisí neobstojí, neboť by to muselo být funkční takto v obou případech volby profilu.

 

Už jsem o tom zde jinde psal před časem...

 

@Bubaq skutečně máš v profilu Individual po znovunastartování  i DGS v režimu "E"? On tam sice Individual (nebo jiný) zase naskočí, ale bez DSG v "E"... Opravdu? Ale máš o asi o rok novější vůz, tak možná nějaká oprava....
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová auta to mají prý s "ohledem na limity", což je při problému obnovy profilu DSG do "E" docela protichůdné a nelogické. Pak nechápu to, že se to ale správně obnoví pouhou změnou profilu řidiče, vč, DSG do "E" (!).

 

Ale pozor, neřešíme to, že se neobnoví předchozí profil jízdy (jako u těch nových), jen to, že pokud tam byl "Individual", tak se obnoví, ale bez předvolby režimu DSG, to je něco jiného...

 

A @Bubaq píše, že mu to chodí správně i při opakovaném startu se stejným profilem řidiče, a má MR2018... 

 

Asi před 1.5 rokem jsem to řešil i s Ferdou, tehdy nešlo změnit kódováním. Takže již jde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@headerTDI Přesně tak, obnoví se profil jízdy "Invididual", ale převodovka zůstane defaultně v "D". A musím profil jízdy znovu do "Individual". Tzn. na Columbusu zmáčknout "Invidual", přesto že je v menu již navolený, anebo to na MaxiDOTu "protočit". 

 

Ale jak říkám, je bizarní, že stačí mezitím změna profilu řidiče (tzn. před mým restartem jela manželka), a změnou profilu řidiče (nastaví se automaticky KESSY otevřením, nebo ručně na MaxiDOTu po zapnutí zapalování či startu) se to obnoví včetně DSG plachtění. Zkus to, uvidíš.

 

Opravdu blázinec!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, omicron napsal:

Takže, pokud máš v Individual jízdním profilu DSG nakonfigurovanou pro plachtění (tj. ekonomický režim E), vždy po restartu auta se nejen obnoví Individual režim, ale i DSG plachtění ?

Hmmm... budu muset opět Ferdu navštívit, už se to hromadí :-)

Fuu,tak takto detailne to uplne teraz netusim...kazdopadne pred kodovanim sa vzdy vratil profil normal......teraz tam zostane to,co tam zostalo pred vypnutim zapalovania.Personalizacia v tomto neviem ci hra rolu.Auto pouzivam sam,resp pouzivam iba 1 kluc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U toho individuálu ještě budiž, ikdyž to je divný. Ale že to dělá i přímo v ECO, že převodovka najede v D je fakt úlet. Klasická chyba někoho kdo to vyvíjel, že které se v rámci alibismu udělá feature.. Je to otrava, ale já si dám E jen výjimečně když si chci dokázat na dlouhý trase, že to umím taky pod 8 jinak to u RSa nedává moc smysl. U někoho kdo to používá pravidelně to je otrava.

Zajímavý je že u MR2013 co má táta to funguje správně..

 

Jinak i ferdy cca 3 měsíce zpátky to fixnout nešlo

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, headerTDI napsal:

U toho individuálu ještě budiž, ikdyž to je divný. Ale že to dělá i přímo v ECO, že převodovka najede v D je fakt úlet. Klasická chyba někoho kdo to vyvíjel, že které se v rámci alibismu udělá feature.. Je to otrava, ale já si dám E jen výjimečně když si chci dokázat na dlouhý trase, že to umím taky pod 8 jinak to u RSa nedává moc smysl. U někoho kdo to používá pravidelně to je otrava.

Zajímavý je že u MR2013 co má táta to funguje správně..

 

Jinak i ferdy cca 3 měsíce zpátky to fixnout nešlo

Jojo, psal jsem výše, že to považuji za SW bug, který se jim nechce řešit :-( I když mě ze Škody tvrdili opak, na můj argument "a jak to že to chodí správně při změně řidiče?" už nereagovali...

 

Občas na nějaké dlouhé dálniční trasy z kopce, když chci ušetřit se ta "volnoběžka" občas hodí :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za takovou obsáhlou diskusi. Pokud jsem vás správně pochopil, tak Individual mi tam skočí ale pouze režim E je nahrazen D?

 

Kromě toho, že to možná trochu možná neměřitelně šetří peněženku, tak je to pro mě důležité z principu věcí kolem nás. Pálit nejméně benzínu, jak je to možné, při zachování očekávání z jízdy.

 

Dáte sem kontakt na Ferdu? Vidím napříč forem, že je to nějaký chytrý pán ze Strakonic, ale nevím, jak ho kontaktovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...