Přejít na obsah

Chyba EPC


Eduard333

Doporučené příspěvky

Nazdar Karoqáci, nemá niekto náhodou skúsenosť s touto chybou? Auto mám od 07/2019 a chyba sa mi zobrazila už po 3 krát. Vždy je to  pri studenom štarte (ráno pri 10-25 stupňoch celzia). V servise som im o chybe povedal pri prehrávaní nového softu RJ (nemal som klokana), ale odpoveď bola zarážajúca. Vraj som mal málinko paliva v nádrži. Mal som určite 1/3 ale nedali si povedať. Na videu je  vidieť, ako málo paliva vlastne mám. Chybu vraj zaznamenanú našli v riadiacej jednotke (len jednu, pritom mi to spravilo už druhý krát) ale nič nebudú robiť, lebo s novým softom sa chyba pravdepodobne neobjaví. A JEJDA! Takže opätovná návšteva servisu ma neminie. Ďakujem za rady.

IMG_20200217_095127.jpg

Editováno: , autor: Eduard333
Video sa nechce zobraziť.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Takže chlopi, kód chyby je P014800 súvisí s dopravou paliva vraj. Preverili funkčnosť palivového čerpadla - absolútne bez závady. Auto bolo napichnuté a hrabali sa v ňom aj priamo zo ŠKODOVKY, nakoľko sa s takouto chybou ešte nestretli. ŠKODA si ešte vyžiadala merania tlakov v palivovej sústave - to ma ešte len čaká. Ak to bude v poriadku tak asi ani oni nevedia čo bude ďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak stejna chyba EPC se mi zobrazila vcera hned po asi 200m z planovane cca 100km cesty. Nejdriv jsem myslel, ze je to jen neco kvuli mrazu, tak jsem zastavil, vypnul a zapnul motor. Objevila se zas. V manualu to bylo popsano jako zavada chyba ridici elektroniky motoru (u benzinovych vozidel). Napadlo me, zda se do Karoq nepustila kuna nebo mys, ale po otevreni kryt jsem nic nenasel. Problem byl, ze motor ztratil tah a kazdy vetsi kopec malem nevyjel. 
 

Volal jsem svemu dvornimu automechanikovi u ŠA a sdelil mi, ze se opravdu muze jednat o prekousnute draty ci hadicky v lepsim pripade, v horsim na problemy cidel a dalsich soucasti. 
 

Docela me Karoq vypekl, tak jsem zvedav, co se z toho nakonec vyklube. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 5. 1. 2020 na 10:40, budis napsal:

Tak stejna chyba EPC se mi zobrazila vcera hned po asi 200m z planovane cca 100km cesty. Nejdriv jsem myslel, ze je to jen neco kvuli mrazu, tak jsem zastavil, vypnul a zapnul motor. Objevila se zas. V manualu to bylo popsano jako zavada chyba ridici elektroniky motoru (u benzinovych vozidel). Napadlo me, zda se do Karoq nepustila kuna nebo mys, ale po otevreni kryt jsem nic nenasel. Problem byl, ze motor ztratil tah a kazdy vetsi kopec malem nevyjel. 
 

Volal jsem svemu dvornimu automechanikovi u ŠA a sdelil mi, ze se opravdu muze jednat o prekousnute draty ci hadicky v lepsim pripade, v horsim na problemy cidel a dalsich soucasti. 
 

Docela me Karoq vypekl, tak jsem zvedav, co se z toho nakonec vyklube. 

Nazdar, auto máš už opravené?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Taky mi měnili u skokana (O3) snímač polohy vačkového hřídele

ale bylo to jednodušší

auto bylo skoro nový, najeto 500km, svítilo tam EPC, závada start-stop a padalo to do nouzáku

jenže to bylo jen při teplotě okolo nuly(pře noc) pak jak se auto začalo zahřívat tak to bylo lepší a lepší

diagnostika hlásila právě závadu snímače polohy vačkového hřídele

V autorizáku ho vyměnili nejspíš zbytečně, ale prej to byl nakonec špatně zacvaklej nějakej konektor pod sedačkou 

 

Celkem blbá chybka,toto jde těžko vysledovat diagnostikou

Když jim v autorizáku říkáš, že ráno to auto dělá toto, v poledne něco jinýho a večer je vše OK, jseš trošku za blázna.

Měl sem ale štěstí, že na druhej pokus se to podařilo vyřešit.

 

Jak to mají O3 nebo Karoq s kabeláží asi nemá smysl moc spekulovat, já jsem nikde nezaznamenat že by to byla nějaká systémová chyba.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...