Přejít na obsah

1,0 TSI 85 kW 7-stup. automat.


Karel Bůna

Doporučené příspěvky

Mám zatím velmi malé zkušenosti s Kamiqem (domů přivezený v úterý) s tímto motorem spojeným se 7. stupňovým automatem, přesto jsem velmi spokojen.  V principu se při jízdě chová úplně stejně jako Kodiaq 2.0 TSI, reaguje na chování nohy na plynu, od jízdy na 7 stupeň při 65km/h s velmi lehkou nohou na plynu, až po rychlé podřazení klidně o 4 stupně dolů, pokud mu naložím při předjíždění. Neslyším žádný nadměrný hluk od motoru, jeho zvuk není nijak nepříjemný ani ve vysokých otáčkách, nejsou cítit žádné nežádoucí projevy 3 válcového motoru. Výkon i kroutící moment jsou dostatečné pro pohodlnou jízdu jak úplně prázdným tak i naloženým autem. Spotřeba se určitě po najetí pár tisíc kilometrů ustálí, teď se pohybuje od 6,5 do 7,5 litrů na 100 km. Pokud by se mě někdo zeptal, s klidným svědomím mu tuto motorizaci ve spojení s DSG 7 stupňů, doporučím. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak manželka se konečně rozjela někam dál než obvyklých 10 km do a z práce. Tady na těch krátkých trasách si Kamiq vezme v průměru 6,6 l/100km. Teď mně hlásila, že dojela do cíle své dnešní cesty s průměrnou rychlostí 64km/h při spotřebě 4,7l/100km. Kamiq má najeto necelých 2500 km. Takže to je neočekávaně velmi nízká spotřeba. Opět to přičítám především DSG převodovce, ta je prostě geniální :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, Karel Bůna napsal:

Tak manželka se konečně rozjela někam dál než obvyklých 10 km do a z práce. Tady na těch krátkých trasách si Kamiq vezme v průměru 6,6 l/100km. Teď mně hlásila, že dojela do cíle své dnešní cesty s průměrnou rychlostí 64km/h při spotřebě 4,7l/100km. Kamiq má najeto necelých 2500 km. Takže to je neočekávaně velmi nízká spotřeba. Opět to přičítám především DSG převodovce, ta je prostě geniální :)

TSI umí jezdit za hubičku, hlavně v rychlostech do 100 km/h, pak už to leze nahoru.

DSG pokud se chová jako u jiných motorů, jakože bych se vsadil že ano, tak nezdravě podtáčí.

Občas to chce prohnat v otáčkách víc jak 3000, jinak bude motor trpět na vyšší karbonizaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se přít, nejsem odborník, ale podle kámoše z motorárny se s tím počítá a proto třeba tlaky oleje se už regulují elektronicky, nikoliv mechanicky. Tím je zajištěno dostatečné mazání motoru ve všech režimech.  A obecně jde o technicky špičkový motor do kterých automobilky tlačí nesmyslné emisní limity.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem viděl ten článek tak to byl myslím Rapid...  No ale test bych řekl že trohu zavádějící, protože myslím psali že to bylo jezděno po vetšinou po dálnici ....  Určitě bych uvítal takový test v městském provozu kde asi takové auta jezdí většinou... 

Ale jinak to chválili :-) :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 15. 2. 2020 na 11:52, Karel Bůna napsal:

Nechci se přít, nejsem odborník, ale podle kámoše z motorárny se s tím počítá a proto třeba tlaky oleje se už regulují elektronicky, nikoliv mechanicky. Tím je zajištěno dostatečné mazání motoru ve všech režimech.  A obecně jde o technicky špičkový motor do kterých automobilky tlačí nesmyslné emisní limity.

Akurat ten tlak oleja nema vplyv nato ze pri podtacani su piesty tlacene silnejsie na strenu valca. Cize tam musi by sakra dobry olej aby to mazalo a rozhodne nie nejaky co tam uz je 25tkm.

Editováno: , autor: atlan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tím souvisí další informace, kterou jsem tady psal v sekci věnované Kodiaqům.  Tentýž kamarád doporučil u mého Kodiaqa 2.0 TSI měnit olej pravidelně 1x do roka bez ohledu na najeté kilometry. K největší degradaci těchto olejů dochází věkem, nikoliv počtem ujetých kilometrů. Případnou degradaci oleje před uvedeným limitem, třeba vlivem častých krátkých jízd se studeným motorem, si totiž elektronika pohlídá sama. Předpokládám, že totéž platí i pro motor 1.0 TSI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

plánujem tiež do tohto auto s týmto motorom kupovať len 100 oktánový benzín. Predchádzajúcom modeli 1,2 PSA PURE tech som po 24000 mal už zanesené ventili lebo som tankoval 95 a škubalo mi z autom. Muselsom potom už len ten tankovať a mal som tam aj čistiacu sadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozes tankovat aj 200oktan,ventili u priamovstreku budu vzdy zalepene, jedine co mozes urobit, pouzivat kvalitny olej doporuceny vyrobcom auta, a nedrzat to v nizkych otackach. 100oktan bude mat vplyv len na spalovaci priestor a vstrekovace, ale z principu aj tam bude karbon... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, atlan napsal:

Mozes tankovat aj 200oktan,ventili u priamovstreku budu vzdy zalepene, jedine co mozes urobit, pouzivat kvalitny olej doporuceny vyrobcom auta, a nedrzat to v nizkych otackach. 100oktan bude mat vplyv len na spalovaci priestor a vstrekovace, ale z principu aj tam bude karbon... 

 

Jak souvisí motorový olej s karbonizací na pístech? Vysokooktanové benzíny vždy obsahují také čistící aditiva, která potlačují karbonizaci, proto má smysl je kupovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi mám jiná auta, mně automat reaguje na to, jak zacházím s plynovým pedálem.  A nemůžeš měnit rychlosti přímo voličem jízdních režimů? To přece lze také. Ale nechápu, co by na tom mělo být špatně, že točí nízké otáčky. Motor má přece vysoký točivý moment a to je důležitější pro takovou jízdu než otáčky motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej sa odparuje, koli emisiam je odvetranie z klukovej skrine vedene do sania, tak ze olejove pary sa zachytavaju na sacich ventiloch a obaluju ich. A kedze niesu omyvane benzinom casom sa znizi prierez alebo prestanu zatvarat. Tak ze jazda na 1500 otacok je risk pre dlhu zivotnost motora. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...