Přejít na obsah

Nova (temer) Scala bez tovarni zaruky


mr_freddy

Doporučené příspěvky

Ahoj lidi,

 

docela vazne uvazuju o koupi Scaly, ktera se zene dost libi. 

Mam jednu zamluvenou, ktera ma najeto pouze 180km, ale vrta mi hlavou jedna vec. 

Prodejce tvrdi, ze auto nema tovarni zaruku. Udajne je to auto z Mlade Boleslavi, ktere se vystavovalo apod. a na tohle VIN se navztahuje zaruka.

Neoficialne jsem se dozvedel, ze udajne tam bylo meneno neco kolem toho systemu s mocovinou?!?

Nesetkal jste se s tim uz nekdo? 1 znamy rikal, ze tohle obcas delaji o testovacich vozu, kde se auto testuje do extremu (okruhy, vysoke otacky apod. )

Zaruka se da vyresit treti stranou, ale prijde mi to dost divne nebo i riskantni ....

 

Dekuji za kazdou radu/konstruktivni nazor. Hledal jsem na netu, ale niceho jsem se nedopatral zatim.

 

FL

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bývají to např.  vozy ze školení  mechaniků, na kterých se trénují nové opravárenské postupy apod. Takže max. to nějaký učeň rozebral do šroubku a zase složil :D. Skutečně testovací auta a auta z ověřovací série, jak zmiňuješ už se (a zde mne třeba někdo doplní) mezi lidi nedostanou, rozeberou se na díly. 

 

Nicméně nešel bych to toho.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Petrochem, je to tak. Prodával jsem VW a měli jsme i dealerství Škodovky a tyhle nabídky se občas objevily, ale nikdy to nebylo až tak zajímavý, že by nad tím člověk uvažoval.Tudiz si ani nemyslím, že by ti tu Scalu nabídli za nějakou mimořádnou cenu v porovnání s např. předváděckou nebo novým vozem se slevou a třeba bonusem za protiucet. 

Co budeš lidem říkat, až budeš Scalu za 4 - 5 let prodávat?Stejnou storku, ze ji kdysi někde v Boleslavi vystavovali tak dlouho až ztratila záruku?A co když to přivezeš do Škodovky na protiucet nebo někam do bazaru a oni mrknout na historii? Já, až třeba za 4 roky auto budu prodávat, tak budu mít ještě tovární záruku a daleko větší šanci že ho udám než ty.

Ber to i z této stránky.

Za mě prostě ne.

 

Jo, a že by byla záruka/pojištění od třetích stran plně srovnatelná s tovární?Tak to určitě ne. Člověk chce u novýho auta 100% stav a řeší každý vrzání tam či onde, padání software v navi atp a tohle ti neoriginální záruka určitě nepokryje.

Tomáš

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky chlapi,

 

cena zajimava je. v podstate jsem to spocital (konfigurator) na 200000 "sleva" .... ale zustatkova hodnota pri prodeji je urcite taky dulezita ....

jj, treti strana urcite neresi veci kolem multimedia, sw apod .... alespon co jsem vycetl ....

 

mam o cem premyslet :-O problem je ze me tlaci cas .....

 

jeste jednou diky ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 500 se dá koupit pěkná Scala s 1.0 TSI uplně nová. Ono to auto může být uplně bez vad, ale taky to může být jen kasička...

To je toto auto?
https://www.skodaplus.cz/Car/1532681/skoda-scala-dsg-1-6-tdi-85-kw-style?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_101070
pokud ano, tak mě to nepřijde až jako taková "super cena" proti jiným nabídkám:
https://www.skodaplus.cz/list?userControllForm=true&make=brand_32&model=model_101070&transmissionTypes=transmission_2&transmissionTypes=transmission_3&transmissionTypes=transmission_5&transmissionTypes=transmission_4&transmissionTypes=transmission_6&transmissionTypes=transmission_7&carsOrderBy=FIRST_REGISTRATION_DESC&fuelTypes=fuel_type_2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martab ano je to to prvni auto .... ano jsou tam jine nabidky ... ale

1) dal jsem si pevny limit 500k

2) je to v miste bydliste

3) je k odberu ihned

4) jsem pod politickym tlakem drahe polovicky :-O

 

Kazdopadne vsem dekuju na nazory a rady .... ted se musim rozhodnout.

 

FL

 

 

Editováno: , autor: mr_freddy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych do toho nešel, tím spíš, jestli máš na auto napjatý rozpočet a musel bys si na něj třeba půjčovat.

Dokázal bych si představit, že bych to vzal třeba do firmy. kde mám vlastní servis a kde si můžu dovolit případné opravy věcí, které by jinak šli ze záruky a výpadek auta kvůli opravy nebude mít velký dopad, jako třeba jediné auto v osobním vlastnictví bych to nechtěl.

Nějaký důvod to má, proč za tento výrobek nechce výrobce ručit.

Bodům 2) a 4) musíš dát menší váhu při nákupu za nemalé peníze, zajet si pro auto i mimo bydliště není dnes takový problém a člověk tak má větší výběr, republika zase není tak velká.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za 500k najdes predvadzacku a bude sa lamat rok, budu zlavy na 2019ky. Ja som bral manual, 1.6tdi, style, metla, vyhrev okna, najazd 340km a ceska cena bola 430k. Myslim si, ze za 500k najdes pekne auto so zarukou. Pozri technicke problemy a prejde ta chut si brat nieco bez zaruky. Keby to mam riesit cez 3. stranu, tak to uz rovno visi na inzerate. Jedine ak mas cas a chut si to servisovat sam. Uprimne, som cakal, ze das cenu, ze 40%zlava. Potom by to bolona zvazenie. Treba hladat, isto najdes zaujimavu ponuku 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas.Chce to sledovat.Dobré nabídky občas jsou.Nicméně bych se toho nebál.Svolávačky a TPI se auta týkat budou,pokud máš známé tak se občas dá i něco řešit na záruku,ale o tom se zde rozepisovat nebudu a reklamace jako takové se snaží škodovka pokud je to jen možné neuznávat.Vždy najde vinu majitele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně tu ještě nezaznělo, na kolik by tě vyšlo to pojištění záruky. Při podobným rozsahu, délce a nájezdu km jako u tovární garance, na 20 - 25 000,-?Tohle auto bych prostě hodil za hlavu, nakonfiguroval stejnou Scalu s 1.0tsi/85kW, která ve finále bude za podobné peníze a žena stejně nic nepozná. TDI už dneska prostě pojem není, spíš naopak...Vyhodit 500 000,- a spoléhat na nějaký pofidérní pojištění, zrovna trefenou svolavacku nebo TPI a na známýho, který mi,asi pravděpodobně za hranou legálnosti, s něcim pomůže, tak to snad radši ani ne.

 

Tomáš

Editováno: , autor: Tomíno S.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jde o motor tak po 10 000 km můžu říct, že ta 1.0 tsi je super. Před tím jsem měl 1.6thp, která měla o 40 koňů více, ale rozdíl není skoro vůbec znát, naopak tady díky lepšímu zpřevodování je auto snad ještě svižnější a má lepší dynamiku. Problémy nedělá ani dálnice. Takže snad jedině spolehlivost, ale zatím co se ukázalo na jiných modelech snad problém nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...