Přejít na obsah

Chroustání při puštění plynu a dojíždění


Maaarty92

Doporučené příspěvky

Zdravím, nevím jak dlouho už se mi tohle děje, ale poslední dobou při odjezdu z práce vnímám ne moc příjemné chroustání (nebo nevim jak to nazvat) někde od motoru. Rozjíždím se z parkovacího místa na parkovišti a jedu k výjezdu, 20kmh, 30kmh, pustim plyn (DSG má zařazenou 2 nebo 3) a dojíždím k zatáčce kdy auto brzdí motorem.. když už jede pomaleji tak jakoby si DSG vyřadila a je cítit, že auto už motorem nebrzdí... v tomhle okamžiku “plachtění” začne něco dělat bordel, jako kdyby něco co se točí dřelo. 

Není to EKO režim který plachtí při sundání nohy z plynu,.. zkoušel jsem to vyvolat i tak, že jsem vyřadil na N při rychlosti cca 15kmh a taky v pohodě. 

Jde o 140 kw 6DSG 4x4 (58 000km)

 

https://youtu.be/MMGu3jewtkc

Editováno: , autor: Maaarty92
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Upřesněnění. Pak se k tomu přidal zvuk při přidání plynu na pět a na šest a poté i při ubrání. Vyměnil jsem převodovku za jinou (ne novou) a dělá to taky. Po rozdělání původní převodovky je vůle na ložisku vstupní hřídele. Ale sto pro to není, jinak převodovka OK. Tak nevím, jestli mám to štěstí a mám dvě převodovky se stejným problémem ..... převodovku mám qmm

Editováno: , autor: parana
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Byl jsem v servisu, a řekli mi že nic nezpozorují a moje TDI 110 kW 4WD

se chová zvukově naprosto standartně. Udělali testovací jízdu. A ten zvuk mě dál drásá nervy.. je to kov na kov.

Mám teda Tiguana (10 000 km) , ale je to v popisu zde naprosto stejné.  Lehké plynulé ubírání plynu ze 3 na 2 a pod zadkem to zahrčí  (zašrotuje a zachroustá).

Nejvíc to dělá za studena a v mírném klesání.

Více info zde:

https://forum.skodahome.cz/topic/142508-hluk-od-podvozku/page/3/#comments

 

 

Editováno: , autor: pvg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...