Jump to content
Jirka 1985

pazvuk při studeném startu 1.4 G-Tec

Recommended Posts

Zdravím všechny,

nedávno jsem si koupil Octavia 1.4 Tsi G-Tec r.v 2018 FL a teprve nedávno když jsem v garáži nastartoval potom co auto stálo celou noc  jsem si všiml toho že při prvním startu auto vydává krátký zvláštní něco jako bzučivý zvuk jako když zůstává vyset chvilku startér po startu nebo jako když by bylo v motorovém prostoru nějaké palivové čerpadlo které se se musí při prvním startu natlakovat nebo něco podobného. Při vypnutí a opětovném nastartování už tento zvuk není jen když auto déle stojí a vždy jen při prvním nastartování. Uživatelé G-Tec můžete mi potvrdit jestli je to normální stav u všech G-Tec nebo jestli se jedná o závadu a budu muset do servisu. Nechci je tam zbytečně otravovat..

Děkuju za pomoc.

Ne, to dělá tento motor i bez CNG. Teď si nemůžu vzpomenout, co přesně to dělá, tak nechám upřesnění na někom jiném.

Citovat

Měl jsem auta s tsi motorama a ani jeden nevydával tak zvláštní  zvuk. Nahraju ho a dám ho sem. Pravděpodobně to bude startér. 

Podobné téma zde již je, i když asi jen na benzínovou 1.4 TSI, tak se tam podívej, hned na první stránce jsou i nějaké odkazy na videa a dále tam najdeš TPI (anglicky) s informací ŠA o původu a neškodnosti toho zvuku, tedy pokud jde o stejný případ.

Je to přesně ten samý zvuk jak na těch odkazech. Ale stejně sem ještě vložím své video až dnes vyrazím. Měl jsem před tím VW Golf VII Tsi a ten nic takového nikdy neudělal.

No vidíš a já mám druhé TGI a TSI v práci mraky a slyšel jsem to na všech. Nikde se to neřešilo a nikde žádný problém, beru to jako vlastnost.

Jo, to mě dělá na benzínovém 1.4 TSI CZDA také. Je to stejný zvuk, jako v tom TPI. Neřešit, jezdit.

Tak nějak se mi s tím nechce smířit.. Pamatuju si že když jsem auto přebíral a i po nějakou dobu potom sem nic takového neslyšel. Zajedu až budu mít čas do servisu a uvidíme. :)