Přejít na obsah

Výměna oleje v manuální převodovce


asirapida

Doporučené příspěvky

před 58 minutami, asirapida napsal:

v sobotu ji sem ukazu, vymena byla provedena asi pred pul rokem

 

edit: nevim, kde jste vzali cenu 1500 / litr, kdyz kouknu sem, tak vase cena neodpovídá

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052512a2-prevodovy-olej-1l-skoda-13721.html

objem u rapida cbzb 6 kvalt manual je myslim 2,1 nebo 2,2 litru

No on by tam měl být správně tento olej: https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052527a2-olej-prevodovky-1l-skoda-23422.html

viz. i mé předchozí příspěvky a ten je právě za těch cca 1500,- Kč za litr, tak to vypadá, že Ti tam dali v autorizáku olej, který není do toho Škodovkou předepsaný. Navíc  máš tam u svého příspěvku odkaz na olej na Fabii, ale to stejně není podstatné . No, ale jestli Ti to bude dlouhodobě fungovat, tak co už. 

PS: Už jsem to dával v tématu u převodovek u Fabie, ale nezaškodí to dát i sem k Rapidu, tedy tabulka předepsaných převodových olejů od odborníka na převodovky pana Sixty, tj, bývalého zaměstnance Škodovky a nynější opravce převodovek.

 

Tabulka převodových olejů pro vozy Škoda.jpg

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hadam, ze rapid ma tu prevodovku mq200, v poznamce je nejaky kt 22/2014 , nevim co to znamena , muj rapid je 2013

kdyz to delali v autorizaku, tak snad vedi, co do toho nalejt, jinak si jsem fakt jistej, ze cena byla 2000-2500, vic ne, pri cene 500 za litr mi teda pri obsahu 2,2l nauctovali 3 litry oleje + necely 1000 za praci, coz by asi mohlo odpovidat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To KT 22/2014 znamená výrobu auta od 22. týdne roku 2014, tedy chápu to tak, že máš  auto z roku výroby 2013 a tím pádem  máš mít převodový olej G 052 171 A2, pokud tedy máš  6-ti stupňovou převodovku. 

Jinak  v autorizovaném servise určitě mají možnost se dle VIN auta dozvědět, jaký předepsaný převodový olej tam je potřeba, ale jestli to tam opravdu lijí, nebo tam lijí něco co mají zrovna na skladě, tak to je ve hvězdách. Pokud Ti tam dávali cca těch 2.2 l oleje, tak by si měl mít naúčtováno přesně tohle množství, pokud tam budeš mít naúčtováno 3 litry, tak jedině, že Ti to plnili z jednolitrových obalů, no a pak by si měl dostat ten zbytek oleje domů. Pokud si nic nedostal a účtovali 3 litry, tak je to špatně.  Ta cena těch cca 2000-2500,- Kč může být OK za ten olej G 052 171 A2 a za práci. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to asirapida:

Vycházel jsem z kódu oleje G 052 527 A2

https://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/g052527a2-olej-prevodovky-1l-skoda-23422.html

a ten je drahý jak sviňa. Ale je nutné si skutečně ověřit dle VIN co tam patří. Tvůj typ oleje je,

nevím proč, mnohem sympatičtější :-)

Když rozkliknu na skoda-dily.cz sloupek vhodný díl, najdu tam i octu co mám pro ten levnější

olej, chtělo by to opravdu prověřit v autorizáku.

Editováno: , autor: Sudetak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja se pouze ridil tim , co pise prodejce skoda-dily , pro moje auto, podle vinka, pasuje ten olej za 500,- / litr a jak jsem psal, v autorizovanym servisu snad vi, co tam nalejt. jestli ten ukon skutecne provedli nebo tam jen auto pul dne stalo a vzali si za parkovani 2500,- , to uz ja sam nezjistim :) muj najezd je stejne okolo 10 000 rocne, momentalne ma auto ( na tachometru ) 130 xxx , tak prevodovka jeste nejakou chvili vydrzi. v sobotu vecer sem dam tu fakturu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a právě proto nejezdím do autorizovaného servisu, pokud vyloženě nejsem nucen. U auta v 99% případů stejně nemůžeš být a v dnešní zkur....né  době si nejseš jistý skoro ničím. Vypláznout sumu peněz a nemít jistotu, tak to teda ne, Auto není výrobek za pár kaček a taková špatně provedená, nebo i neprovedená   výměna třeba motorového oleje dokáže zlikvidovat motor po pár desítkách tisíc km .  Četl jsem , že začíná prý již někde existovat, že zákazníkovi, pokud o to stojí a připlatí si za to, tak nahrávají kompletní práce na jeho voze na záznam. Klidně bych si i připlatil, nebo šel k soukromníkovi, kde mě u toho auta nechá. Nakonec každého volba, jestli věří, nebo nevěří.......

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jak vidím, tak ti tam nalili a zároveň i naúčtovali přesně 2 litry, takže v tomto směru OK. Akorát tam tedy nalili ten převoďák, co patří do 5-ti stupňové převodovky (dle tabulek Sixty), ale snad to bude dobré, každopádně doporučuji si účet uschovat, pro každý případ. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 28. 11. 2019 na 11:37, asirapida napsal:

zdravím, má smysl měnit olej v převodovce u manuálu nebo zde platí, ze napln je celoživotní a menit se tedy nemusí ? auto skoda rapid 1.2 tsi 77kw, r.v. 2013, kod motoru CBZB, 6st manuál, 120 000km nájezd

Zdravím

Taky budu měnit. Kolik je třeba litrů?

Díky H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...