Přejít na obsah

Cenovka, výbava Octavie IV a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

Článků i testů bylo víc, no vždy s jednoznačným výsledkem. S ohledem na cenu OIV bych měl jasno i já. Ano, užitné vlastnosti jsou někde jinde, ale kdo (jako já) celý zadek vozí z 99% času naprázdno, je to jiná liga.

https://www.autickar.cz/clanek/mercedes-cla-kupe-220-benzin-turbo-mbux-infotainment-zluty/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=36833&dop_req_id=I1qYkUzXjge-202006191236&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj MB, četl si co dělá to hlídání pruhů, jestli je taková realita by šlo ze skály.
Když už bych chtěl nutně Audi, překousl bych zánovní a vydal se do Drážďan - mraky aut i lehce jetá, férová firma.
Např. tato nabídka O.K. 685tis téměř nové auto https://audi-zentrum-dresden.cz/nabidka-vozidel/audi/a4/a4-avant-design-1-4-tfsi-dab-navi/AZ19735052

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to otázka vkusu a preferencí.
Já bych Audi nemohl, kvůli:

- Nesmyslně vysoké ceně
- Fádnímu designu
- Koncernové technice (známé neduhy + komponenty, které najdu i ve Fábii)
- Nijakým jízdním vlastnostem
- Slabým základním motorům (třeba 110kW diesel je to nejpomalejší, co jsem kdy měl)
- A především: v ČR ti největší kreténi na cestách mají Audi

Šéf má novou A4, jel jsem v tom a.. Asi jediné pozitivní mohu říct na to, že je to docela tiché (v této třídě tak nějak samozřejmost), ale jinak hrozně stísněné, na pohled laciné, nijaké.. Za svého Passata bych to neměnil a BMW je úplně jinde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, _Denis_ napsal:

A především: v ČR ti největší kreténi na cestách mají Audi

Tohle bych sem jako argument vůbec nedával, neb běžně se tvrdí stejná věc o majitelích BMW (či dosaď libovolně podle toho kdo Tě na silnici naštve a zrovna tu značku nevlastníš např. Passat, Octavia...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel v tom nemohu souhlasit. Jak to kdysi byla BMW a na SK to platí dodnes (tam je řidič Audi naopak většinou normální člověk), v ČR je to jednoznačné. Je to jen můj názor a názor mého blízkého okolí, no já bych se v tom styděl jezdit.
Samo to ale neznamená, že řidič BMW, Passatu, Toyoty... nemůže jezdit jako prase taky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abychom to ukončili, v pražském provozu BMW = obvykle kokot v nějakém trojkovém/pětkovém bastlu, nebo pinda v SUV. Normálního řidiče skoro nepotkáš. Mě trefil svého času nějaký psychopat v zánovním trojkovém kupé, já měl odřený nárazník, on zničený bok a dveře. Blinkry byly nejspíš myšleny tak, že je řidiči BMW nepoužívají (toto je ovšem obecně platné pro všechna dražší auta, asi nějaký syndrom). No a k magorům za volantem BMW se zrovna hodí toto: https://tn.nova.cz/clanek/parta-v-bmw-radi-i-po-smrti-kolegy-pri-nehode-mel-zabit-dalsi-dva-lidi.html

  • Líbí se mi 2
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Martab napsal:

A mě se to zas, aspoň na fotkách, líbí. Jen to chce jinou než bílou barvu. Ale v této kategorii bych už šel jednoznačně do něčeho jako je MB A nebo Lexus UX než do A3...

Tím, že je v A3 nejméně kompromisů a laciného šetření, mi přijde velmi zajímavá. O Áčku bych takhle od stolu řekl, že nebude mít nic zásadně lepšího. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 6. 2020 na 9:26, Martab napsal:

A mě se to zas, aspoň na fotkách, líbí. Jen to chce jinou než bílou barvu. Ale v této kategorii bych už šel jednoznačně do něčeho jako je MB A nebo Lexus UX než do A3...

To už je lepší než bílá, ještě by to chtělo hezčí kola.

 

669D8EE9-3ADE-43BA-9090-58FD68E62C5F.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...