Přejít na obsah

Scala - vnější zpětná zrcátka - stmívání


Scala10

Doporučené příspěvky

Ahoj,

mám dotaz ohledně fuknce vnějších zrcátek, které se mají automaticky stmavit. Moje Scala ve výbavě style, stmaví pouze zrcátko u řidiče a pravé je více méně obyčejné. Můžete se prosím podívat jestli to máte stejně? Popřípadě jestli jste někdo řešil tento problém. Díval jsem se zpětně na konfigurátor i car card a v obou případech je napsáno "sklopná vnější zrcátka s automatickým stmíváním" takže množné číslo a měly by to umět tudíž zrcátka obě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To teda nikoho nenapadne. Po skusenostiach so skodovkou ale uz budem vediet, ze ak nieco kupujem, vytlacim vybavu a prejdem vsetko, aj ostrekovace a drobnosti. A to som ja presiel tak 50% ako krytka motora zospodu a ine veci, co som chcel vo vybave. Ale ze by nieco tam nebolo z toho co deklaruju ma ani nenapadlo. Inak v piatok v servise mi technik vravel, ze mali reklamaciu na kamiq, prvok vybavy a zistili, ze to co tam ma byt sa do kamiqu ani nemontuje. Takze mozme byt radi, ze z 2och zrkadiel aspon jedno mame :) Otazka je co je v kupnej zmluve vo vybave, lebo ak to tam je, tak sa to dozadovat da.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 1. 12. 2019 na 0:25, Lancelot napsal:

Buď rád aspoň za to u řidiče, u VW je to výsada snad jen Passatu, ostatní modely mají smůlu. Nechápu, že tyto užitečné funkce nejsou standardem, narozdíl od jiných "stylových" blbostí jako ambietní osvětlení aj.

Dokáže to v určitých podmínkách vyvolat jak nepříjemnou tak nebezpečnou situaci. Jsou lidi kterým to vadí a mezi ně patřím i já. Kámoš si před pár měsíci koupil novou ovci RS a po pár týdnech šel vnější zatmavovaci zrcátko vyměnit za klasiku. 

Ps: ambietní osvětlení se líbí holkám. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevím jak.

Problém s tím nemám (ani jsem na to neslyšel stížnosti -až na tu tvoji), narozdíl od oslňování vozidly za mnou.

Mě se taky líbily osvětlené kličky či prostor pro nohy, ale všeho moc škodí, tím spíš, že se přidávají srandičky a bezpečnostní prvky v podobě např. červených světel nebo aspoň odrazek ve dveřích mizí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, Joscer napsal:

@Yogg A tebe by fakt napadlo zeptat se v případě, že je v konfigurátoru a potažmo i v ceníku ve výbavě napsáno množné číslo "vnější zpětná zrcátka se stmíváním", na to jestli to výrobce míní vážně a budou skutečně obě se stmíváním? Tak to mě teda ne.

No můj názor je v tomhle případě irelevantní, protože mám poměrně dobrou produktovou znalost a vidím dovnitř :) 

Ale je fakt, že ten název byl zavádějící.

V právním upozornění konfigurátoru, v sekci "uvedené údaje, použité fotografie" je toto "... Autoři serveru si vyhrazují právo chyb zápisu a omylu... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, autoři serveru si vyhrazují, z právního hlediska, právo na chyby zápisu.

Nicméně, když jsem byl objednávat v lednu Scalu, měl jsem z konfigurátoru vytisknutý přesně popis auta. Prodejce vložil do systému požadavek na objednání podle čísla této konfigurace, přičemž mě neupozornil, že je tam chyba v tom směru, že ne obě zrcátka jsou stmívací. To už asi právně kulhá a zřejmě bych se mohl domáhat toho, aby i zrcátko na straně spolujezdce mělo tuhle vlastnost. Jen by byla otázka, jak dokáži, že mě na to prodejce neupozornil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je vidět, že nejsem sám, komu to není uplně jasné a vzhledem k tomu, že i samotná Škoda auto, mění své popisky k výbavám, takže již k v aktuálním konfigurátoru se lze dočíst, že je to pouze na straně řidiče. Každopádně je pro zajímavost, jak to funguje na infolince, tak jsem dostal tuto odpověd na stejný dotaz:

image.thumb.png.653879f8e9214298d969316141af6e79.png

 

Tak až budu mít další novinky, dám vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Lancelot napsal:

To nevím jak.

Problém s tím nemám (ani jsem na to neslyšel stížnosti -až na tu tvoji), narozdíl od oslňování vozidly za mnou.

Mě se taky líbily osvětlené kličky či prostor pro nohy, ale všeho moc škodí, tím spíš, že se přidávají srandičky a bezpečnostní prvky v podobě např. červených světel nebo aspoň odrazek ve dveřích mizí.

Kámoš s ovcí v RS málem v noci sundal na dálnici pilota v levým když předjíždel do levého a za zadkem mu jel ocas. Takže kvůli autu v zádech přehlídl auto v zrcátku kvůli zatmaveni. 

Stačí souhra náhod a podmínek. 

Já mám podobnou zkušenost s tím že mi přijde že to v každém modelu a značce reaguje jinak. Pro mě je nejdůležitější abych měl na první dobrou přehled kolem mě i za auto co jede za mnou. 

Jinak s tebou souhlasím. 

Editováno: , autor: Joker 85
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Pánové, v této souvislosti mě napadlo řešení v podobě nestmívatelného zrcátka na straně spolujezdce. Tedy pokud jsou oboje zrcátka stejná, levé a pravé, dalo by se objednat stmívatelné jako díl z Anglie, protože tam to mají přesně naopak:) Otázka je, kolik by ta sranda vyšla. No, taky mě to ze začátku trápilo,ale už jsem si zvyknul ..a nechává mě to čím dál více chladným :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 16. 1. 2020 na 20:56, seetr napsal:

Pánové, v této souvislosti mě napadlo řešení v podobě nestmívatelného zrcátka na straně spolujezdce. Tedy pokud jsou oboje zrcátka stejná, levé a pravé, dalo by se objednat stmívatelné jako díl z Anglie, protože tam to mají přesně naopak:) Otázka je, kolik by ta sranda vyšla.

Pravé stmívací zrcátko je dostupné jako originální příslušenství na Škoda eshopu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nevím, ale mě se zatmavují obě vnější. Style + extra. 

 

Na staré Škodě jsem si dělal regulaci úrovně zatmavení. 

Jde tam cca 1,5V na polarizaci krystalů. 

Mírnou změnou napětí jsem docílil menšího či většího zatmavení.

Fungovalo to.

 

Ale tady je to akorát. 

Navíc záruka 😀

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...