Přejít na obsah

Dorazy víka kufru


embino

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
V 12. 2. 2020 na 6:54, miklisek napsal:

Naopak, ten je lepší, protože to víko kufru pak neklepe..... Je to plně záměnné, musíš ale koupit i ten protikus. A na obě strany samozřejmě.

To je pravda, ale ten starý díl měl z nějakého důvodu ono nastavování. Teď mi ten kufr úplně přesně na každé straně nesedí. Je tam tak milimetr rozdíl ve výšce u panelu nad zadním světlem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 4 týdny později...
V 31. 7. 2020 na 9:25, rkonf napsal:

Nerezonuje ti rámeček SPZ? Škodovka na to má tlumící podložku:

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/podlozka-pod-registracni-znacku-vozu/p/KEA075004

 

Já ji mám a kufr se zavírá krásně potichu.

 

 

Děkuji za radu. zkusím asi jako první RZ odmontovat a hned budu vědět. To mě nenapadlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Deawon napsal:

Ten kufr mi hlavně jde zavírat docela špatně. Musím s ním opravdu bouchnout víc. někdo tady psal že zavírá i z výšky 10cm. Já s tím musím švihnout. Jde to nějak odladit?

Co máš za karosářskou variantu? U mého Spacebacku na zavření kufru stačí, abych ho jen pustil z té 10 cm výšky, a zavře se krásným tlumeným zvukem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Tak já mám vyřešeno.

1) jsem koupil tlumící pěnu mezi platový rámeček RZ a karoserii. Abych si nezalepil lak, tak jsem ji nalepil obrázeně na plast. Funkce je stejná. A plechovou RZ jsem ještě podlepil stříbrnou vodoinstalační páskou, která je měkčená. Dal jsem několik vrstev.

2) rozebral jsem ty horní dorazy s pružinou a zjistil jsem, že ty pružiny jsou celkem tuhé. Možná vyměnit za jemnější. Já nakonec zjistil, že ten doraz pruží cca 1,5cm, ale ty kolejnice jsou plast na plast, takže to jde ztuha. MOje řešení bylo kolejnice namazat vazelínou. Okamžitě jsem i v ruce poznal, jak to najednou jezdí lehce.

 

Výsledek je, že nyní kufr (liftback) zavřu i s cca 15cm a zavření je krásně tiché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak, tak máš pravdu. Mne po čase stále niečo vzadu klepkalo akože niekde na kufre. A to nepružili tie dorazy, lebo trel plast o plast. Tak som ich tiež tie kolajničky dorazov namal vazelínou, postláčal rukou a všetko OK, dorazy tlmia,. neklepú a zatvára sa kufor ľahko. Len to treba pravidelne mazať. Ja som to relaizujem tak, že si natlačím do injekčnej striekačky ( 5 ml) tuku a vtlačím do tých kolajničiek dorazov. Samozrejme bez ihly  :) Teraz mám Scalu a tam to bohužial je napevno ako na Rapide SB, len štelovať zvisle dorazy.

Editováno: , autor: touareg3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...