Jump to content
bziba

Nejde řadit při studeném motoru

Recommended Posts

Zdravím vespolek,

prohledával jsem toto forum, jestli se někdo nesetkal s podobným problémem jako já, ale nenašel jsem nic, co by odpovídalo (ale třeba jsem jenom neměl štěstí). U mojí Octavie II, RV 2006, 1,9 TDi, 77 kW, 4x4, mám problém s řazením.

 

Když auto není nastartované, jde řadit bez sebemenších problémů.

Jakmile nastartuju a mám studený motor, najednou nejde zařadit žádný rychlostní stupeň, respektive ho tam musím rvát opravdu na sílu (až mám strach, že jednou zlomím řadící páku). To se tedy týká řazení z neutralu, ať už za jízdy nebo když auto stojí. Když jedu, řazení z jednoho stupně na druhý jde taky ztuha, ale lépe než když auto stojí.

Jakmile se ale auto zahřeje na provozní teplotu, řazení jde pak už víceméně docela dobře, bez větších obtíží, oproti stavu před zahřátím se dá říct že bez potíží.

 

Hledal jsem na internetu, čím by to mohlo být, ale možných příčin jsem našel spoustu - táhla řazení, kulisa řazení, spojka v háji, převodový olej...

Vzhledem k tomu, že při zahřátí motoru problém takřka vymizí, a vzhledem k tomu, že se problém objevil cca před týdnem, kdy začalo venku být kolem nuly, domnívám se, že by to mohl být převodový olej - nějak se do něj mohla dostat voda, která při studeném motoru dělá problém...

 

Setkal se někdy někdo s něčím podobným? Netuší někdo, čím to může být? Případně co mám udělat, abych nějaké možnosti vyloučil?

 

Pokud chcete vědět další informace, ptejte se, obratem poskytnu :)

 

Díky bziba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...