Jump to content
waw

Dobíjení

Recommended Posts

Před pár dny jsem přivezl auto ze servisu a ač mi s autem nic ohledně elektiky nedělali od té doby mi jede nabíjení stále na 14.8V  na volnoběch, při zátěži, nebo plachtěním z kopce se zařazeným stupněm což si myslím, že je jediná možnost nabíjení naplno a předtím to tak taky bylo, je to v pořádku, nebo ne?

Jaksi nerozumím tvé otázce. Píšeš, že dříve to taky tak bylo, to jako, že i před návštěvou servisu Ti to dobíjelo taky 14.8 V, nebo co vlastně potřebuješ ? Ale taky ses mohl tedy zeptat přímo v tom servisu, jestli je to v pořádku, pokud jsem tedy tvůj dotaz pochopil. Jinak těch 14.8 V je už dost, tak těch max. 14,4-14.5 V by ještě asi bylo v pořádku. Může blbě fungovat regulace napětí, ale taky můžeš mít aušusový měřák, nebo to s čím to měříš.

Myslím tím, že dřív se hodnota nabíjení měnila podle jízdního stylu kdy třeba na volnoběh bylo v síti cca 13.4V to samé při jízdě pod plynem a při jízdě z kopce bez plynu to jako jediné dobíjelo na těch 14.8V  Ted tam mám 14.8 stále. Měřák je v pořádku (nabíječka s voltmetrem) Mám doma dva multimetry a laboratorní zdroj takže to je v pohodě. Do servisu samozřejmě pojedu, jen se ptám... a sorry za nesrozumitelný dotaz

Kolko bolo dnes stupnov?

Dle info/pozorovani, ktore koluju po fore, pri teplote 5°C a nizsej, auto dobija naplno.

mne octavia 3 nabija v zime (neviem od akej teploty) naplno , respektive kratke trasy urcite naplno, dlhsie trasy som to nesledoval

viem ze ford nabija vyssim napetim pri nizkej teplote aku - ci uz aj skodovka ma nieco take neviem.

Tak tak, pri poklesu pod urcitou teplotu nabiji naplno..

Je to normal.....

Je to dusledek ekoterorismu tzv. regenerativního brzdění

Vice zde : https://forum.skodahome.cz/topic/145154-rekuperace-energie/#comments

nebo http://www.autolexicon.net/cs/articles/regenerativni-brzdeni/

nebo  https://www.skoda-auto.cz/modely/rapid/rapid-spaceback/rapid-spaceback-zelene-technologie

A este podla dalsieho pozorovania tu na fore, ktore som pochytil, dobijanie na plno sa da vynutit napr. zapnutim vyhrevu sedadla.

je pravda, že jsem to nikdy nepozoroval, protože jsem neměl zapojenou tu nabíječku s voltemetrem pořád, ( jen pro mobil) to až posledních týdnů jsem musel napájet jeden spotřebič, no zatím to nechám být uvidím až se zase oteplí v záruce je to pořád ....