Jump to content
Sign in to follow this  
ss.rambo

Provozní teplota vody 1.6 TDi 66kW

Recommended Posts

Jaká je "běžná" provozní teplota 1.6 TDi 66kW, CYAB ve Fabii II? Mám podezření na nezavírající termostat a zatím jsem neměl časovou příležitost to vyzkoušet postaru (ujet kousek se studeným motorem a šáhnout na hadici od termostatu k chladiči, jestli je teplá). Nemám ten "kecající" teploměr na budíkách, tak jsem teplotu měřil pomocí ELM327 a Torque Lite v Isudar radiu (s Androidem) a teploty jsem vypozoroval následující na trase do práce (55km, v podstatě všechny režimy), topení na maximum, ventilátor topení na 2. stupeň, venkovní teplota dle teploměru v autě -2°C:

Město se pohybovalo do 70°C, většinou okolo 68°C

Rychlostka (mezi Ostravou a Opavou) se při zapnutém topení dostala okolo 80°C, když jsem vypl ventilátor tak pomalu vystoupala na 92°C, ale při sjezdu z kopce klesla na 90°C, po zapnutí ventilátoru na 2. stupeň začala padat těsně nad 80°C.

Opět město (Opava), ale motor byl zahřáty po rychlostce zase teplota začala padat k 70°C.

Auto mívá na křižovatkách zvednutý volnoběh k 1000ot./min, což dříve nebývalo, filtr se začal vypalovat dříve (přičítal jsem to zimně), okolo 600-650km, dříve to bývalo 740-770km a zdá se mi že hůře topí...

-2°C ještě není žádný mráz. Ale mám zkušenost, že při -15°C (ne letos), tak se taky těžko zahřívá. Při topení. Ale diagnostikou jsem to neměřil a ten pseudoteploměr co tam mám toho řekne moc málo. Ale když jsem jízdou do kopce stěží dosáhl, že se ručička přiblížila k 90, což je ve skutečnosti jen 64°C, tak potom při jízdě z kopce zase začala klesat. A to si myslím, že mám termostat v pořádku.

Nejlepší je vyzkouěet tu hadicu, co jde do chladiče. Při nezahřátém motoru by měla být studená.

S tou hadici to vím, jenže fakt se mi o půl šesté ráno ještě za tmy nechce běhat kolem auta, nebo naopak v 5, kdy už je tma... Tu hadicí zkusím v pátek kdy budu mít čas a uvidím. Ale jak sám píšeš, -2°C není žádný mráz.