Přejít na obsah

Bílo-modrý dým při zvýšení otáček


Bandymen

Doporučené příspěvky

Ahoj, 
mám motor 2.0 103kW, CFHC. Zaznamenal jsem, že má často vyšší otáčky (1000 ot./min) při volnoběhu a divně smrdí. Čas od času šel z výfuku při zvednutí otáček na cca 3000ot./min bílo-modrý dým, ale jen z počátku, pak jako by se vše profouklo a dým zmizel.
Nechal jsem tedy:

  • vyčistit DPF filtr (snížil se proud výfukových plynů z výfuku, ale po cca 5000 km jsem znovu zaznamenal dým při regeneraci)
  • zkontrolovat vstřiky na stolici (jsou prý OK)
  • mechanik mi kontroloval turbo - bylo čistý

Trochu jsem spoléhal na chybu jednoho ze vstřiků (bál jsem se propálení pístů), ale ty to tedy nejspíš nebudou, takže už opravdu nevím, co by to mohlo dělat. Očividně jde ze spalovacího systému dál nějaký bordel, který zanáší filtr, který se znovu regeneruje. 

 

+ čas od času se při vypnutí zapalování zachvěje celý motor - jsem si myslel, že by to mohlo být špatným spalováním u jednoho ze vstřiků. 

 

Poraďte prosím, já i mechanik jsme v koncích :/

 

Editováno: , autor: Bandymen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...
V 4. 12. 2019 na 10:18, Bandymen napsal:

Ahoj, 
mám motor 2.0 103kW, CFHC. Zaznamenal jsem, že má často vyšší otáčky (1000 ot./min) při volnoběhu a divně smrdí. Čas od času šel z výfuku při zvednutí otáček na cca 3000ot./min bílo-modrý dým, ale jen z počátku, pak jako by se vše profouklo a dým zmizel.
Nechal jsem tedy:

  • vyčistit DPF filtr (snížil se proud výfukových plynů z výfuku, ale po cca 5000 km jsem znovu zaznamenal dým při regeneraci)
  • zkontrolovat vstřiky na stolici (jsou prý OK)
  • mechanik mi kontroloval turbo - bylo čistý

Trochu jsem spoléhal na chybu jednoho ze vstřiků (bál jsem se propálení pístů), ale ty to tedy nejspíš nebudou, takže už opravdu nevím, co by to mohlo dělat. Očividně jde ze spalovacího systému dál nějaký bordel, který zanáší filtr, který se znovu regeneruje. 

 

+ čas od času se při vypnutí zapalování zachvěje celý motor - jsem si myslel, že by to mohlo být špatným spalováním u jednoho ze vstřiků. 

 

Poraďte prosím, já i mechanik jsme v koncích :/

 

¨Ahoj povedlo se ti to vyřešit?čím to bylo ?Děkuju za informaci 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...