Přejít na obsah

Po zamknutí vozu svítí tlumeně brzdové světlo a mlhovka


Krosta

Doporučené příspěvky

Zdravím,

 

nezkoušel jste někdo na před faceliftovou Octavii dávat zadní lampy z faceliftové Octavie ve variantě LED?

Mám Octavii modelový rok 2016 a měl jsem na ní původně LED zadní lampy, které jsem vyměnil za faceliftové LED (ty s výraznějším C) a včera jsem si všiml, že po odemknutí/zamknutí vozu mi tlumeně svítí brzdová světla a zadní mlhovka. Zhruba po 10 minutách od zamknutí vozu vše zhasne. Po odemknutí vozu se opět rozsvítí tlumeně (přepínač světel na nulové poloze, CH&LH aktivní, ale v nulové poloze samozřejmě nejde)

 

Netušíte někdo, kde by mohl být problém?
Předpokládal jsem, že když měním "LED za LED", tak nebude problém, ale evidentně je.

 

Předem děkuji za jakékoliv rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ano, protože nastavení jsem měl 1 ku 1 stejné s FL Octavii, co se zadních lamp týče a nepomohlo to. Byl jsem s tím i za známým, co na světlech dělá a říkal, že to BCM není těžké takovýmito úprava nějak poškodit. Byla to ale jen domněnka. Taky říkal, že to BCM mohlo být poškozené celou dobu a ta LED světla to jen poukázala.

Zjistil jsem totiž, že když tam byla ta původní světla, tak tam šlo stejné napětí, jen to nedokázalo rozsvítit žárovku, tak to bylo "skryté". Jelikož LED stačí maličko, tak to svítilo.

 

Ve zkratce, nejspíš to BCM bylo vadné. Po výměně jsem taky pozoroval změnu v tom, že než se vypnuli budíky, tak to trvalo x minut (tuším že i 3-5 minut), s tímto BCM se mi budíky vypnout do necelé minuty. Prostě, všechno mi teď funguje v můj prospěch lépe a rovnou jsem si k tomu aktivoval personalizaci a ambientní osvětlení, když už jsem to BCM vyměnil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co vim a co mam zkusenost ja, tak kdyz chces menit svetla za ty FL s tim jakoby silnejsim led paskem, tak se musi dat redukce a pak spravne prizpusobit pres diagnostiku.. Par octavek jsem uz ,,kodoval" a vzdy to bylo v pohode a fungovalo vse tak jak ma 🙂 ale pokud jsi mel vadnou BCM tak holt teda jo no 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, kvetosm napsal:

co vim a co mam zkusenost ja, tak kdyz chces menit svetla za ty FL s tim jakoby silnejsim led paskem, tak se musi dat redukce a pak spravne prizpusobit pres diagnostiku.. Par octavek jsem uz ,,kodoval" a vzdy to bylo v pohode a fungovalo vse tak jak ma 🙂 ale pokud jsi mel vadnou BCM tak holt teda jo no 🙂

 

Jaké redukce? Mám u Rapida něco podobného. Ale u něj parametrizace bohužel nejde udělat (MR2013). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...