Jump to content

dodělávka line assit


Recommended Posts

Zdravím, mám dotaz ohledně dodatečného dodělání asistenta hlídání jízdy v pruhu. Koupil jsem nově Kodiqa výbava L&K a trochu mne překvapilo, že tohoto asistenta nemá stejně jako upozornění na značky. Vím, že tu už podobné téma bylo a řeší se to kamerou za sklem, zajímá mne jak je to, ale u této verze. Auto má light assist a má i ACC takže ta kamera by to měla snad podporovat nebo se mýlím? Nebo se dělá X druhů kamer a každá podporuje něco jiného?

 

Díky

Edited by radekc
Link to post
Share on other sites

@radekc tak to jsi asi nekonfiguroval auto sám, když tam nemáš co by jsi chtěl ne? To, že je výbava L&K ještě neznamená, že má úplně všechno, záleží co si kdo vybere a věř, že oproti "základní výbavě" všech stupňů výbavy je vždycky ještě co přidat.

Jinak ten Lane assist není zas taková pecka. Nevím jaká je manželka řidička, ale mojí ženský to dokonce vadí, když ji to zasahuje do řízení a mele s volantem, já už jsem si zvykl, ale znovu bych si to už asi nepořídil.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Můžete mi někdo potvrdit, že vám auto umí na dálnici při zapnutí blinkru přejet z pruhu do pruhu samo. 

 

Nevím jak se to jmenuje, nemůžu to za boha nikde najít, ale v Audi mi to funguje a v Kodiaqu ne, přitom na 100% vím, že to dělal a uměl. Jenže jak s tím nejezdím a mám více aut, tak nevím kde to nastavit. Díky moc. 

 

Servis tvrdí, že to neumí. 

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Za mě se jedná o jeden z nejméně potřebných asistentů. Netýká se samozřejmě již používaného asistenta, který řidiči zakáže odbočit, tj. zasáhne mu do řízení, když chce změnit pruh a senzory zaznamenají přibližující se vozidlo zezadu - ten vidiím jako prospěšný. Ale chápu, že autonomita se blíží stále blíž a blíž...

Link to post
Share on other sites

Mě přijde že ty asistenti v Kodiaqu nějak umírají 😀, už to ani samo nebrzdi, když si to pučím a čumím na ženský. 1/10 to zafunguje, ale chodce toho by to vždycky na pohodu přejelo. To přejíždění z pruhu do pruhu to fakt neumí, při zaplém LA to klidně pošle do auta vedle, jelikož blikající kontrolky v zrcátku si žena občas nevšimne, hlavně při rychlých změnách pruhů (nájezd a přejezd přes pruhy na odbočení apod.) Kdyby to aspoň zapipalo. Nevěřím tomu, v servisu vše prej OK, ale co to má umět sami neví. Jak ty auta střídám, tak škodovce v asistentech bdělosti nevěřím.

 

Ale adaptivní tempomat funguje na 100%. 

Link to post
Share on other sites

Line assist jsem mel ted tyden v Tarracu. Jen jsem se podruhe utvrdil v tom, ze je k nicemu.

V Kodiaqu mam jen adaptivni tempomat a s nim max spokojenost.

Hlidani mrtveho uhlu je takove jakesi pomale.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...