Přejít na obsah

Znefunkčnená elektronika po výmene autobatérie


PavolRS

Doporučené příspěvky

Ahojte. Ide zima, chcel som vymeniť batériu v mojej Škoda Octavii 2.0 TSI MR 2010 bola tam originál varta čo vydržala 2 roky podľa DOTu na - póle. Bol som pred predajňou s autobatériami, nemal som záložné napájanie. Odpojím starú a dám tam novú 12V EXIDE 85Ah, mal som otvorené predné dvere, klúčik bol mimo zapalovania a išiel som zapojiť prvý + pól, druhý - pól. Prídem do auta a budíky nesvietia. Zapnem klúčik, zapli sa svetlá, rádio (pýtalo PIN) ale budíky nesvietia. Pri pokuse o štart motor chytil ale po chvíľke zhasol (chýba immo). Diaľkové ovládanie normálne funguje. Nahodenie starej autobatérie nepomohlo, na pol hodinu som všetko odpojil a auto sa správa stále rovnako. Poistky som premeral len dotykom cez hroty, zajtra ich vyberiem celé a pozriem. Aj zopínanie relátok. Aj cez VCDS sa skúsim pripojiť do auta, či načítam niečo. Viem že sa ťažko určuje závada cez internet, ale mal niekto aspoň podobnú skúsenosť? Ďakujem

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez VCDS som sa spojil so všetkými jednotkami okrem Budikov a Immo. Premeral som všetky poistky aj relatka. Uz som naozaj myslel ze odisli budiky. Tak som ich dal na radiator fakt do horuca ohriať. Po zapojení budiky naskocili. Pri pokuse o start bez nich vcera sa riadiaca jednotka nezablokovala, stacilo zalozit budiky a uz je to vporiadku. Ponaucenie - preistotu, nechat vzdy zalozne napajanie. Inak fakt neviem co da mohlo stať...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam bude chyba spíš někde v kontaktu těch budíků, nebo studeňák ,pac já odpojuju baterii často když si něco dělám s autem a elektrickou, baterie třeba 3 až 5 hodin mimo a nikdy se mi nic takovýho nestalo ,akorát eso,tpms,posilovač, ale ro je normální po znovupripojeni baterie

Odesláno z mého SM-G970F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...