Přejít na obsah

Záškuby na volnoběh


Kaulder

Doporučené příspěvky

Ahoj hoši, mám pár dní nové auto z bazaru.

ŠO 1.4 TSi 90 kW 2012

 

Při ohřátém motoru cítím záškuby motoru na neutrál. Otáčkoměr záškuby neregistruje.

Zatím jsem to pozoroval jen při lehce zahřátém nebo zcela zahřátém motoru. Po studeném startu záškuby neregistruji.

 

Nějaké nápady, co by za tím mohlo být?

 

Děkuji :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palivový filtr - OK, to moc nestojí, u benzínů ho málokdo mění, protože výměna není předepsána, tak ho vyměň. Svíčky jsou ovšem něco jiného, pro tento motor je předepsána výměna po 60 000 km anebo 4 letech. Víš jistě, kdy byly naposledy měněny? Dost často mají na svědomí právě různé poškubávání motoru. A ještě mně napadlo, zda máš vyměněný vzduchový filtr v sání motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 12. 2019 na 9:05, Pawouk napsal:

Palivový filtr - OK, to moc nestojí, u benzínů ho málokdo mění, protože výměna není předepsána, tak ho vyměň. Svíčky jsou ovšem něco jiného, pro tento motor je předepsána výměna po 60 000 km anebo 4 letech. Víš jistě, kdy byly naposledy měněny? Dost často mají na svědomí právě různé poškubávání motoru. A ještě mně napadlo, zda máš vyměněný vzduchový filtr v sání motoru.

@Pawouk, dneska jsem si konečně přeložil Německou servisku a zjistil jsem:

Palivový filtr - Nikdy neměněný.

Vzduchový filtr - Před 200 km

Svíčky - cca před 20tis. Km

Rozvody - před 200 km

Napínák - Není uvedeno. Snad ho udělal s rozvody.  

 

Díky! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...