Přejít na obsah

Spínané plus, svorka 15 v interieru


Vladimír Kalandra

Doporučené příspěvky

Zdravim, chci si dodělat kameru do auta aby se s kličkem sama vypla, tzn zapojit na svorku 15. Původně jsem chtěl zapojit od radia ale zjistil jsem že radio sv15 neoužívá :-( Má někdo typ kam zapojit v oblasti palubky u radia? Nebo jiný přípojny bod?? 

Hledal sem ve schematech, nejlepsi se mi jeví bod B149, pojistka SC35. Ale co jsem už nenašel, kde je ten bod B149 fyzicky v autě??

Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bod B 149 by som vôbec nehľadal. Aj tak potrebuješ ťahať z poistky. Nájdi poistku, ktorá je pod šťavou len pri zopnutom kľúči, vraz namiesto poistky ten medzikus, ktorý na kábli už má ďalšiu poistku. Ten sa tu spomína vo viacerých tématoch okolo kamery tuším aj pri Fabii a odtiaľ ťahaj do kamery. Je toho tu dosť, systém napájania je skoro stejný.

Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo ten bod B149 je pravě napájení zaddního stěrače za pojistkou. Ja dlouho hledal pravě kam to dát ve schematech, abych v připadě problemu nedošlo k přerušení něčeho duležitého.

No nicméně udělam to nakonec tak jak říkáte, nebudu dlouze něco hledat a koupim tu odbočku.

Já totiž ani nevěděl že nějaká taková odbočka existuje :-D Jsem ještě stará škola a člověk se celý život učí.

Děkuji chlapi za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

To je na neobsazene pozici a na kabelu je pak pojistka? Vypada to, ze mam stejny konec a popis kabelu. A premyslim, jestli je jeste potreba udelat adapter na pojistku. Na vodici jakasi ve sklenene trubicce je.

 

Takhle to totiz vypada i u me v SIII a vsechny pojistkou neobsazene pozice vypadaji, jako kdyby mely jen jeden kontakt.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to byla jedina neobsazena a do te jsi to jebnul a nebo se musela zdirka pro zastrceni adapteropojistky dodelavat? Chtel bych co mozna nejmensi zasah do auta a napada me, ze bych poridil "adapter", kterym by se kamera pripojila do existujici obsazene pozice. Ale nevim, jestli to neni moc prasacke.

Editováno: , autor: bojler
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byla neobsazená, takže stačilo jí jen nasadit. Původně mi to zapojoval Ferda25 ze Strakonic, takže to bude ok. 

EDIT: Dej ještě pozor na správný směr pojistky. Když jí dáš obráceně, nebude to fungovat. 

Editováno: , autor: beuticek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...