Přejít na obsah

Hučení převodovky


jurika

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat při zařazené rychlosti bez plynu mi něco hučí z motorového prostoru jak špatné ložisko na kole, jenom od kola to nejde. Jako by to šlo od převodovky, když je zařazena rychlost. Měli jste někdy někdo takový problém? Octavia 3 motor 1,2 TSI 77kw rok výroby 2014 listopad najeto 68 tis. Km. Četl jsem nějaké fóra o ložiskách v převodovce v zadní části, ale na kolik vyjde oprava nebo co se tam všechno mění? Díky za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Sice je to už starší prispevek ale reaguji na něj, protože mám stejnou motorizaci a stejný problém. Dokonce s plynem to pak vydavalo zvuk jako míchačka. Nejvíc to bylo slyšet při rychlosti 50-60 km/h. Najeto 84tis. Auto mám teď v servisu. Bude se měnit převodovková sada či co. Cena 14,500,- + olej do převodovky + práce. Celkovou cenu opravy zatím nevim, ale pak ji sem napíšu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Stejná motorizace 1.Tsi 77kw, manuál 6 kvalt, výroba podzim 2014. Hučení převodovky jsem začal vnímat asi tak kolem 75.000 km, ale nejdříve jsem si " našeptával " že to snad bude jen ložisko kola, ale zase bylo divné že takhle brzo a říkal jsem si že to snad nebude převodovka s opravou po záruce. A co jsem nechtěl to se potvrdilo, při 80.000 km jsem již jel do autorizovaného servisu - technik po zkušební jízdě řekl, že to bude asi to ložisko kola, ale že i nějaké převodovky opravovali a jednu má zrovna na stole, ale je to výjimečné .... Potom telefonát - pane špatná zpráva,  tak jsou to ta ložiska diferenciálu, cena opravy cca 17.000,- Kč.  Měl jsem několik aut, ale nikdy žádný problém s převodovkou.  A tak jsem se pídil, zda se jedná o takovou výjimečnost u této motorizace a převodovky a  zjistil jsem, že tento problém identifikovala škodovka, jako vadné předpětí kuželíkových ložisek, report škodovky  :  Technická servisní konference 10/2015, PAT/1 - TSC , Mechanická převodovka MQ 200,  Hlučná převodovka, Model FABIA III, RAPID, ROOMSTER, YETI, OCTAVIA III, SUPERB III, Motorizace: Motory s manuální převodovkou MQ 200, Reklamace / Projev závady: Hlučná převodovka za jízdy z oblasti diferenciálu

Příčina závady: Poškozené ložiska diferenciálu,  Pitting viz.foto

Opatření ve výrobě: Optimalizace předpětí ložisek diferenciálu v KT 21/2015

Servisní řešení: Výměna ložisek diferenciálu dle ETKA a postupu dle ELSA

 https://docplayer.cz/41627943-Obsah-prezentace-technicka-servisni-konference-10-2015-pat-1-tsc.html 

Takže škodovka o tom věděla a klidně nechala jezdit lidi, až se závada projeví a zaplatí to ze své kapsy, protože u většiny lidí se k 80.000 km člověk dostane po záruce. Tímto u mě škodovka dost ztratila v pohledu na solidního výrobce a prodejce, protože je to jasně její problém ve výrobě a snad nechtějí, aby v dnešním technicky " dokonalém světě "  ISO kvalit měnil člověk po 80000 km ložiska v olejové lázni na vlastní náklady.         

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Díky za informace, nepotěšily mě, ale aspoň vím, že někdo řeší to samé. Předpokládám, že mám podobný problém s Octaviíí z 2011, 1.2 TSI, od cca 80.000 Kč hučení při jízdě, které zmizí jen při vyřazení rychlosti nebo pokud jemným plynem srovnám otáčky tak, že motor ani nezpomaluje ani nezrychluje převodovku, tedy není převodovka v záběru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Velmi ma pobavilo toto citanie, som rad ze som na tuto temu narazil - TEN ISTY PROBLEM 77kw 2014, pri 70tis ....pri ubrati plynu hluk, najviac pocutelny pri 40-60 na 3ke. 

je to taky oscilacny zvuk. PO navsteve autorizovaneho servisu - jazdite dalej, nevieme v com je problem. takze jazdim s huciacim autom a trpnem ci sa tam neposkodi viac. 

 

takze gro problemu tkvie v loziskach diferencialu? prevodovka je ako tak OK? vdaka za pripadne rady ako sa to celkovo riesilo.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dávám auto do servisu v úterý. Při brzdění motorem je slyšet hučení/drnčení které zmizí při přidání plynu. Začne to být slyšitelné nad 3500 otáček a stupňuje se to při jejich zvýšení. Není to nic hrozného, ale uvažuji o chipu a po něm bych na reklamaci nárok již určitě neměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Vieš mi prosím dať info, že ktorý servis Ti to urobil v tej cene? Mam rovnaký problém, ale na Slovensku pýtajú za opravu prevodovky 600,- eur bez DPH a k tomu treba pripočítať montáž a demontáž prevodovky a prevodový olej. To sme skoro na 1000,- eur s DPH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 31. 7. 2021 na 22:10, elchupacabra napsal:

OIII , 1,2 tsi 77kw  CJZA  03/2014 , převodovka MYF , najeto 63000km ,aktuálně po výměně ložisek diferencialu , projev závady hučeni při jízdě bez plynu se zařazenou rychlostí .

Oprava v neautorizovaném servisu 9500 (ložiska diferenciálu , zadní dvojložisko , olej swag + práce )

1627762015181.jpg

Při jakých otáčkách si slyšel hluk a jak moc byl patrný ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 19. 8. 2021 na 9:08, KikoBa napsal:

Vieš mi prosím dať info, že ktorý servis Ti to urobil v tej cene? Mam rovnaký problém, ale na Slovensku pýtajú za opravu prevodovky 600,- eur bez DPH a k tomu treba pripočítať montáž a demontáž prevodovky a prevodový olej. To sme skoro na 1000,- eur s DPH

tak 1000e by som este bral, mne bolo v autorizovanom povedane - to sa meni cele - ratajte 3000e.

Co je horsie, teraz sa k zvukovym prejavom pridali aj vibracie. pri 50-60 citim akoby bola cesta hrbolata...pri 120+ vibruju clony+ mobil v drziaku kmita rychlo dolava doprava.

na auto so 70tis km je to hanba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj, taktéž se přidávám, OIII 1.2 TSI 77kW, r.v. 2013, stejný problém, hučení při zařazené rychlosti, jízda pod plynem i bez plynu, slyšitelné tak od ca tachometrových 30km/h. Když držím spojku zmáčknutou nebo vyřadím zvuk ustane, ale nezmizí. Navíc cítim pocitově ze spojky vibrace, když jí  držím zmáčknutou. Nechal jsem měnit ložiska předních kol (pravé už bylo špatné), ale od hluku to nepomohlo. Zkoušeli jsme měnit pneu ze zimáků na letní, nebylo to tím. Mechanik který na to koukal má taky podezření na převodovku. Jediné co se můžu pochlubit, že mě to začalo zlobit AŽ po 103000 km :-D, tak a teď další prachy poletí do luftu, jsem zvědavý kolik to bude stát mě. Citím jen mírnou utěchu, že v tom nejsem sám, ale i tak mě to štve. Hodím sem pak update. 

Editováno: , autor: djvook
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím. Taky se přidám s případem: Š Yeti 1,2 2014 6 kvalt 70000km. Hučení převodovky, v servisu diagnostikována vadná kuželíková ložiska diferenciálu. Po demontáži zjištěna obě lož.dif. vydřená a vysypané ložisko s prasklou klecí na hřídeli v převodovce k tomu. Celá ta sranda mě přišla na 23 420,- kč. Přišel jsem ještě včas, protože obě poloosy byly bez vůle, ale i tak má Škoda zákazníky na háku a nevěřím, že o vadě nevěděla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 31. 7. 2021 na 22:10, elchupacabra napsal:

OIII , 1,2 tsi 77kw  CJZA  03/2014 , převodovka MYF , najeto 63000km ,aktuálně po výměně ložisek diferencialu , projev závady hučeni při jízdě bez plynu se zařazenou rychlostí .

Oprava v neautorizovaném servisu 9500 (ložiska diferenciálu , zadní dvojložisko , olej swag + práce )

1627762015181.jpg

robilo vam to tatyto zvuk?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...