Přejít na obsah

Vybitá baterka v klíči.


Martin Rušaj

Doporučené příspěvky

Ahoj pánové. Tak mám ponaučení, že mám sebou vozit i druhý klíč od auta. Byl jsem si zabruslit a v tom chladu se totálně vybila baterka v klíči. Přijdu k autu a nic, Odemkl jsem dveře přes krytku a zkouším startovat tlačítkem a klíč není v dosahu! Ještě, že syn byl doma a dovezl druhý klíč. Kdyby byl všední den, tak koupím novou baterku do klíče. Ale jsou svátky. Myslím si, že by to mohlo fungovat na nějaký nouzový režim. že by se přiložil klíč k tlačítku a nastartovalo by to. Syn má Oktávku a šlo mu to. Ale asi jsem měl baterku totálně mrtvou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 38 minutami, Martin Rušaj napsal:

Ahoj pánové. Tak mám ponaučení, že mám sebou vozit i druhý klíč od auta. Byl jsem si zabruslit a v tom chladu se totálně vybila baterka v klíči. Přijdu k autu a nic, Odemkl jsem dveře přes krytku a zkouším startovat tlačítkem a klíč není v dosahu! Ještě, že syn byl doma a dovezl druhý klíč. Kdyby byl všední den, tak koupím novou baterku do klíče. Ale jsou svátky. Myslím si, že by to mohlo fungovat na nějaký nouzový režim. že by se přiložil klíč k tlačítku a nastartovalo by to. Syn má Oktávku a šlo mu to. Ale asi jsem měl baterku totálně mrtvou.

Příště zkus nastartovat tak, že klíčem stiskneš startovací tlačítko - viz manuál k vozu.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

9 hours ago, davi72 said:

Určitě na displeji byla hláška "vyměnte baterii v klíči,nebo tak něco.Kessy je žrout baterek...to je známá věc.Já už běžně vozím náhradní v kastlíku.

Ignorovat hlášku se prostě nevyplatí?

Nebyla a nic jsem neignoroval. To auto jezdí dejme tomu jednou týdně. Díky za upozornění, nejseš první. Asi si budu nástupy do auta točit jak jůtůber.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se podělím o problémy, které setrvávají s baterkou v klíči. Koupil jsem 3 nové baterky. Vyměnil jsem baterku v klíči za novou a fungovalo to asi 3 dny. Jak jsem chtěl zavřít kufr, Tak auto začalo pípat, jak malé kuře. Nechtělo to zavřít. Tak jsem vlezl do auta a v kapličce přístrojů př zmáčknutí tlačítka pro víko kufru se objevila hláška vyměňte baterii v klíči. Naštvaný jsem vyměnil novou baterku za další novou baterku a to samé se objevilo na palubce i víko se nezavřelo! Volal jsem do servisu a tam mi sdělil, že ať zavolám v pondělí, že tam bude servisní technik a zřejmě chyba v PC. Kruci. Nějak se se..e. Nesetkali jste se s tím už někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Setkali. Pomohlo jen baterky od Duracell z renomovaných obchodů a pohlídat si expiraci, pokud není víc jak 2 roky nebrat. 

 

Ale i tak to vydrží cca 3 měsíce a už občas zazlobi odemykání, když to máme hlouběji v tašticce tak to nosím v kapse lehké bundy a i tak mi to někdy napíše když si hodím dozadu na sedadla klíč nenalezen a nechce nastartovat, pohnu bundou a je klid ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Změř voltmetrem když ji tam dáváš, měla by mít přes 3.3V, a po měsíci má již 3.15V, na 3V už je to nepoužitelný. 

 

Žere to tím bezklíčem. Na test klíče můžeš zkusit vyndat baterku z jednoho klíče a používat druhý, jestli bude změna.

 

Rozhodně ale nenosít a nemít oba klíče u sebe a v dosahu auta. To se vybiji mega rychle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎26‎.‎12‎.‎2019 na 16:13, Martin Rušaj napsal:

Ahoj pánové. Tak mám ponaučení, že mám sebou vozit i druhý klíč od auta. Byl jsem si zabruslit a v tom chladu se totálně vybila baterka v klíči. Přijdu k autu a nic, Odemkl jsem dveře přes krytku a zkouším startovat tlačítkem a klíč není v dosahu! Ještě, že syn byl doma a dovezl druhý klíč. Kdyby byl všední den, tak koupím novou baterku do klíče. Ale jsou svátky. Myslím si, že by to mohlo fungovat na nějaký nouzový režim. že by se přiložil klíč k tlačítku a nastartovalo by to. Syn má Oktávku a šlo mu to. Ale asi jsem měl baterku totálně mrtvou.

Nedavno se mi stalo naprosto to samé (mám OIII). Šel jsem na výšlap do hor (-4°C) a klíček nechal v batohu, kde zmrznul. Auto jsem otevřel klíčem mechanicky (musel jsem sundat plastový kryt z kliky dveří). Startoval jsem tak, že jsem tlačítko mačkal patkou klíčku. Přesně jak píší v návodu. Tam se dočteš pro každé auto kam umístit klíč, aby šlo nastartovat. Nutno dodat, že to zafungovalo cca na čtvrtý pokus. Ale odjel jsem.

jinak klíč nefungoval ani po zahřátí. Byla nutna výměna baterky. Tu starou mráz totálně dorazil¨:-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...