Přejít na obsah

Držák tabletu Kodiaq RS


martin.rs

Doporučené příspěvky

Já to vyřešil suchým zipem. Tablet jsem dal do nějakého obalu, na ten jsem nalepil větší čtverec suchého zipu, aby tablet udržel. Přes opěrku jsem natáhnul protikus suchého zipu. Široký přesně do toho otvoru v opěrce. Funguje to skvěle. Jednoduchá instalace. Něco podobného se dá koupit třeba na wish, viz obrázek

IMG_1525 2.PNG

Editováno: , autor: klakson23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Šije to člen německého Octavia fóra, jen si vyberes co tam chces mit. Muzu poslat kontakt

Prikladam mou komunikaci s vyrobcem:

 

Hier eine kleine Übersicht sowie Preise pro Einheit:

  • Kopfstützenüberzug (75€)
  • Rückenlehnenschoner (15€)
  • Befestigung eines Rückenlehnenschutz (10€)
  • TFY-Universal-Tablethaterung (20€)
  • Befestigung einer Tablethalterung (10€)
  • Trittschutz unterhalb des Rückenlehnenschoners incl. Befestigung (10€)
  • VRS-Stickerei (25€)

Du kannst natürlich auch alles individualisieren lassen...

  • Individueller Rückenlehnenschutz incl. Kopfstützenüberzug (ab 120€)
  • Individuelle Stickerei (ab 25€)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Tak jsem si s tím malinko pohrál a jde to :-)

 

trošku meření a řezání :-)

 

pak jsem vnitřek vyplnil termoplastem (z Alliexpresu) na oba by mělo stačit cca 100g balení.

 

Postupně vždy jednu stranu vyplnit termolastem a zasunout do sedačky (nejlépe oblepit izolepou ať si ji nepošrábete) a nechat vychladnout, po vyndaní doupravit termoplast.

 

Takhle postupovat i na druhé straně. Pak termoplast přestříkat černou barvou a poté nalepil samolepící gumovou podložku (z OBI - pod nábytek), šla by použít asi i samolepící flís nebo plsť.

 

Rozměry jsou orientační, taže raději větší a pak dopilovat!!!

 

 

 

 

Sportline_holder_1.jpg

Sportline_holder_2.jpg

Sportline_holder_3.jpg

Sportline_holder_4.jpg

Sportline_holder_5.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle toho videa to moc pevně nevypadá. Nejde asi ani tak o "odjištění" zlomením, jako jsem spíš myslel, že by se to proříznutí rozlomilo vahou tabletu + zrychlením při nehodě a uvolnilo se to do zátylku spolujezdce případně třeba i s tím plastovým lemem sedačky. Nezkoušel jsem, jak moc tam drží, přeci jen je originál držák na kovových tyčkách opěrky a tady v plastu. Já jsem vymýšlel trošku jiný způsob, na stranu do sedačky vyříznout desku, do ní zatavit matice, druhou desku dát na zadní stranu a protáhnout šrouby a stáhnout to k sobě. Drželo by to v celém rámečku sedačky a následně bych přišrouboval držák. Ty máš origo držák, to by se to muselo ještě zapasovat. Všechno bych to dělal svářečkou na plasty s následným vytmelením a vybroušením + lesklá černá nahoru. Akorát to mám jen v hlavě a až se budu v zimě nudit, tak to snad zrealizuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo taky není špatný nápad, tak zkus zrealizovat a uvidíme, jestě mě napadlo zkusit to nějak vytisknout na 3D tiskárně, nějaký uchycení do sedačky.

 

Jinak všichni tak nějak "argumentují" co při nehodě, ona jako jestli bude telefon,tablet v tom držáku nebo ho dotyčná osoba bude držet v ruce nebo bude odložený vedle na sedačce, tak si myslím,ž e o malinko víc bude držet v držáku než v ruce, ale vůbec nepolemizuji o tom, že se to může v případě nehody utrhnout.

 

 

Takže kdyby měl někdo zkušenost s návrhnem pro 3D tisk, můžeme zkusit "něco" vymyslet.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že v případě nehody je to složité, spíš mi šlo o to, že se třeba spolujezdci díky pytlíkům a pásům "nic" nestane a dostane do míchy ránu držákem "samodomo" nebo ho bude mít za zádama a při zpětném nárazu do sedačky se o něj zraní. Přeci jen originál je uchycený v železe a má pevně orámované hrany s nějakou pevností. To ten rámeček v sedačce asi tak pevně uchycený nebude. Já se do toho budu pouštět až na zimu, teď na to není čas. A ještě jsem koukal do O3RS, kde nejsou ani ty díry v opěrce, že tam asi jsou v sedačce, jen není v potahu, tak by to šlo udělat jako celou skrytou montáž a jen narušit decentně potah na výstupu.

Ohledně 3D tisku vůbec nemám zkušenost, s pevností takového výrobku, ale taky asi dobrá varianta.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Tak už netreba nič vyrábať, čarovať, už existuje originál ŠA.

Ešte nie je uvoľnený v predaji, ale asi otázka pár dní, cena údajne by mala byť cca do 7,-€ ( cena nie je na 100 % !!! )

Foto z katalógu príslušenstva Kodiaq 1 ( 12/2023 )

Smart holder sport seats1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Viz poslední příspěvek. Škoda má v plánu brzy prodávat adaptér i pro sportovní sedadla. Mají ho již i v marketingových prospektech k O4 FL, předpokládám, že rozměry budou stejné a tedy použitelné i pro všechny ostatní Škoda vozy se “sport seats”. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dávejte pozor, který typ sportovních sedadel máte, protože je více druhů. Na OB autodílech to mají zrovna špatně - obecně uvedené, protože uvádí, že jde o produkt pro všechny RS sedadla s otvorem a tak to není, protože otvory ve sportovních sedadlech jsou různé:

 

655061128 (tohle je pro Kodiaq I. generace):

image.thumb.png.992e3e06ec26197767d60928b7c38a02.png

 

Na eshopu to je správně: 

Smart Holder - adaptér pro sportovní sedadla | Praktické doplňky | Vnitřní výbava vozu | Pro váš vůz | Katalog | Česká republika (skoda-auto.cz)

 

5E3061128 - ten ještě uvolněný není, ale brzy bude:

Kodiaq II. generace

Octavia IV 

Enyaq 

 

Snad jsem na žádný model nezapomněl. 

 

Superb IV se sportovními sedadly zatím řešení nemá, protože někdo dovolil, aby naběhnul 3. typ otvoru...

Jinak Superb IV bude mít polohovatelné hlavové opěrky nově i v ose Y a pro tento typ hlavových opěrek bude také nový adaptér. 

Editováno: , autor: Michi07
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...