Přejít na obsah

Rozsvěcení budíků na stole


Skolaeast

Doporučené příspěvky

Zdravím,

přicházím s trochu pikantnějším dotazem... Dělám projekt připojení palubních přístrojů z Fabie 6Y k PC. Přo kompletní komunikaci mám již připojenou BSG jednotku. Jsem schopen připojit i VAG diagnostiku, vše komunikuje jak má. Jediné o co se již měsíce pokouším, je rozsvěcení podsvícení přístrojové desky. Vzhledem k funkční komunikaci s BSG jsem schopen provést test akčních členů přes VAG, ale toť vše. Ať dílenskou příručku studuji jak studuji, absolutně nevím, jaký typ signálu přivést na pin v BSG jednotce. V potenciometru nastavení intezity osvitu interiéru je nějaká funkční elektronika, která není v dílenské příručce popsána a tak tedy nevím, co přivést na pin XS1 T6c/2 do BSG. Zkoušel jsem snad vše. GND, +12, regulované napětí potenciometrem od 0 - 12V, PWM regulaci... stále nic. Ve stmívači je nějaké IC, které poté posílá signál do spínače světel a dále do BSG. Je tu někdo, kdo by poradil, jak rozsvítit podsvit přístrojové desky, bez přítomnosti spínače světel (nastavení intenzity osvitu interiéru) přístrojovku Fábie 1? 

IMG_1037.thumb.JPG.08aa6c0df18bab75fdde9df1b64e61e2.jpg

brisk.jpg.374772e2e9d6d349e719899f90928a84.jpg

756832035_Screenshot2020-01-0613_36_25.png.c31c6f921b09c62e014cccc5891cd155.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2020 na 23:18, Wittmann napsal:

Takže tobě jde o to, poslat tam to, co tam posílá ten spínač světel? A co když tato informace pro rozsvícení budíků sama o sobě nestačí...

Tak mám zapojený i spínač se stmívačem světel... vše co připojím na "svazek 58b mi funguje perfektně podle spínače... ale mám k tomuto kabelovému svazku připojenou i BSG a tam končím, podsvit budíku nejde... Nějaký nápad? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže... mám zapojeno -

Budíky černá svorkovnice -

  • Pin 5 +12V Terminal 15
  • Pin 7 +12V Terminal 30
  • Pin 8 GND Terminal 31

Budíky zelená svorkovnice -

  • Pin 7 -> XS6/3 CAN L motor
  • Pin 8 -> XS6/5 CAN H motor
  • Pin 9 -> XS2/12 CAN H komfort
  • Pin 10 -> XS2/9 CAN L komfort
  • Pin 24 -> XS6/11 Wake UP

BSG Jednotka -

  • XS4/12 +12V Terminal 15
  • XS4/8 GND Terminal 31
  • XP2/1 +12V Terminal 30
  • XP4/2 GND Terminal 31
  • XS1/2 +12V podsvit budíku 

Prostě se to nerozsvítí. Snad jsem se nikde nepřekoukl nebo neupsal... 

Editováno: , autor: Skolaeast
Doplnění XS1/2 +12V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ták... super práce :-) ani nevím jak poděkovat za pomoc. Nakonec za to mohly ty dva piny 4 a 6 na černé svorkovnici 'Parkovací světla levá a pravá'. To je mě opravdu nenapadlo... :-). Každopádně moc děkuji za pomoc. Při připojení na spínač a stmívač světel funguje perfektně včetně stmívání. 

ok2.jpg

ok1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím,

sice už je to staré téma, ale jestli autor čte, tak bych měl na něj dotazy.

Chci si udělat něco podobného doma na stole a chci vědět, jestli se před připojením přístrojové desky k BSG musí přes VCDS kódovat.

Špatně jsem srovnal ručky na palubce a chci je přes VCDS dát do kupy a zároveň otestovat další věci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...