Přejít na obsah

Sporadické vynechání 2.,3.,4. Valce


Suprb

Doporučené příspěvky

Mám na vás dotaz, mám veliké problémy a nevím jak dál. 
Koupil jsem auto superB2 2009 za 150 000 hned druhý den reklamoval, netrsnisti motoru, ale firma/bazar vyřešil reklamaci zmenou majitele a zustatkovou hodnotou 100kč. Právníci mě tak stali dalších 50, motor jsem nechal pretesnit za 40, ale pořad i po dalších opravách výměna svíček, civek mi to po 350 -500 km hodí sporadické chybu vynechání spalování na 2-4 válci.

 

mechanik si všiml, že separator oleje mi teče. Kapky oleje i pod autem.

mohlo by to mít souvislost.

najezd 145 000km.

 

Nejake rady?

dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, z00m napsal:

To tam chceš ten zlý odlučovač nechať či čo? Za 60€ máš kvalitný diel z druhovýroby, nechápem nad čím váhaš.


Ne, v servisu vyměnili cívky a řekli, ze nechtějí zvyšovat náklady, ze prozatím vyměňuje cívky. Asi nevidí, ze by to mělo souvislost nějakou.

Ano vím, ze toto je ta nejlevnější oprava z celého posr...né koupi, proto se ptám, zda separator a vynechavani má souvislost.

děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Necituj predchádzajúci príspevok, je to v pravidlách fóra.

 

Môže to mať súvis a nemusí, v princípe je to ale jedno, či to má súvis. Tečie to a očakávaš, že to pôjde normálne? Naviac nepíšeš kedy to vynecháva. Pod plynom za jazdy? Na voľnobehu?

 

Tieto motory musia mať absolútnu tesnosť, inak je ich chod nevyspytateľný. Deravý odlučovač je len jedna z príčin nepravidelného chodu. Môžu byť aj opotrebované guferá na kľuke, napríklad.

 

Pokým neopravíš, čo je na prvý pohľad zlé, nemôžeš očakávať, že ti niekto poradí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právníci za 50 řekli, že máš smolíka a ať se s tím smíříš? To je skoro na reportáž do pořadu Černé ovce. V Áčkách jsou furt, tak aspoň jednou kouknou i někam jinam..

Můžeš trochu podrobněji popsat, co myslíš tím přetěsněním? Na pouhou výměnu těsnění mi to přijde trochu dost, na výměnu pístních kroužků zase docela málo.. co se na autě opravovalo krom svíček a cívek? 

Odlučovačem myslíš to, co je na vršku motoru hned pod plastovým krytem? A kde to teče, po celém obvodu, anebo jenom v místě spojení hadic? Je to okem viditelné, že teče, anebo jenom usuzuješ podle kapek pod motorem? Ty mimochodem můžou mít i jinou příčinu - uvolněné tandemové čerpadlo.

Jeden použitý odlučovač mám snad ještě doma, mohlo by se vyzkoušet. Z jakého kraje jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...