Přejít na obsah

Bezklíčové odemykání a zamykání.


pavel3

Doporučené příspěvky

Zdravím. Mám objednán Kamiq s bezklíčovým odemykáním a zamykáním. Doma parkuji v garáži v domě a vždy jsem nechával klíč ve vozidle. Zajímalo by mne

jestli když nechám klíč ležet uvnitř vozu jestli se nebude sám zamykat. Případně jestli ovladač nebude stále hledat kód vozidla a nebude se rychleji vybíjet baterie v ovladači. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po novom by už kľúče mali obsahovať tú vychytávku, že ak leží niekde bez pohybu pár minút, že sa deaktivuje baterka, nie? Čiže žiadne nadmerné vybíjanie baterky by nemalo hroziť. 

 

Každopádne tiež si neviem predstaviť furt doma vyťahovať kľúč z vrecka na nohaviciach a odkladať ho do schránky v aute, aby som ho potom ráno zase musel strkať späť do vrecka. Práve preto som si objednal kessy, aby som toto nemusel absolvovať. Ale každý máme iné zvyky.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 hours ago, pavel3 said:

Zdravím. Mám objednán Kamiq s bezklíčovým odemykáním a zamykáním. Doma parkuji v garáži v domě a vždy jsem nechával klíč ve vozidle. Zajímalo by mne

jestli když nechám klíč ležet uvnitř vozu jestli se nebude sám zamykat. Případně jestli ovladač nebude stále hledat kód vozidla a nebude se rychleji vybíjet baterie v ovladači. Díky.

 

Auto se ti urcite nebude zamykat, naopak ani nepujde zamknout a bude hlasit neco ve stylu 'klic ve voze'.

Kamiq by mel mit v klici akcelerometr a po nejake dobe (myslim ze po 15 min) prestane reagovat na challenge vyzvy.

 

dotykem na kliku vysle auto tzv challenge a pokud zarizeni v blizkosti odpovi - response tak dojde o odemceni. No ale protoze se da signal pomoci anteny a zesilovace zesilit, tak zlodeji mohou auto ukrast na delsi vzdalenost a prave proto se do klice (myslim od MR2019) dava prave akcelerometr, ktery kdyz nedetekuje pohyb tak neodpovida (a nevybiji baterku) a trik se zseilovacem jiz nefunguje.

 

Taky parkuju v garazi, ale klic bych tam nedaval, naopak auto i v garazi zamykam. Klic mam v kalhotech vytahuji jen pred pranim. 

Editováno: , autor: havrosh
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Áno presne tak neviem ho zamknúť cez kľučku a to je chyba stále musím cez klúč a tlačídko zamknúť .Dík za tip ako ďalej . 

To auto som bral ako predvadzacie nemá to vplyv aj na uživanie iného človeka ako že otlačok a teraz to nevie rozpoznať môj ?

Editováno: , autor: marek8953
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To si ale nezmínil v původním dotazu, tam jsi psal "samo nezamkne". Takže servis.

Nejde to ani od spolujezdce?

 

Na otisk prstu to nefunguje. Já při zamykání v podstatě "pohladím" kliku vnější stranou ruky (prstů). Tedy, ruku mám jako kdybych chtěl otevřít dveře ale mám ji před klikou a jen se zvenku dotknu kliky.

Editováno: , autor: KennyMc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...