Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

Super, uvazujem ze kupim aj wallbox, nakolko to bude sice moje prve auto na elektro, ale do buducna uz neplanujem kupovat spalovaka, takze wallbox sa hodi. Len ma zaraza ta cena wallboxu, videl som aj lacnejsie alternativy , i ked podla info je v cene zaratana aj instalacia a obhliadka, takze este sa rozhodnem ci kupim original alebo si kupim lacnejsie od ineho vyrobcu a kamarat elektrikar zapoji.Ako dlho sa realne nabijalo na klasickej 220V zasuvke? Aplikacia funguje Ok na vzdialene vyhrievanie vozidla a kontrolu nabitia? Musi sa platit nejaky poplatok na rocnej baze za aplikaciu?Je mozne cez SIMkartu vyuzivat v aute aj internet ako pri triede Super B a myslim ze je to mozne aj v novej Octavii? Moj predajca ma dost slabe info zatial, ze vraj aj celkovo v SR su tieto info poskromne, comu nejako nechapem preco, ale sme v tej vychodnej europe kde sa v BA to auto vyraba takze neviem kde soudruzi  udelali chybu :) Dakujem za info. Juraj.

Editováno: , autor: jurajsunjb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to bych asi neřešil, když budeš nabíjet na veřejných nabíjecích stanicích tak je to stejný případ jako wallbox co si koupíš domů, my používáme dva jeden na firmě origo BMW a na baráku nějaký od výrobce z Frenštátu, je třetinový a ukazuje i spotřebu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak  vieš v prípade problemov si vie Skoda vytiahnut historiu, a ked ta chcu na niecom nachytat... V podstate je to novinka takze co sa tyka reklamcii nevies co cakat, kvalitu benzinu si servis velmi overit nevie, ale proces nabijania si vie vytiahnut z riadiacej jednotky, maju nad tym vetsiu kontrolu a prehlad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

certifikovany cim/kym?

auto ma urcite nejaku ochranu v sebe a ta nabijacka taktiez.

 

ver tomu, ze keby do novej octavie TSI/TDI natankujes nekvalitny benzin/naftu, ktory ti odpali vstrekovace, s reklamaciou by si nepochodil.

bordel v nadrzi a dovod zadretia objavia dost rychlo

 

 

citigo iv nie je ziadna velka novinka.

 

citigo sa vyraba od roku 2011

a e-UP od roku 2013

toto citigo je e-UP s vyzorom citigo a dvojnasobne velkou baterkou ako stary e-UP a v podstate rovnakym elektromotorom

 

 

go echarger home.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok máš pravdu skôr ťa bude presviedčať predajca na originál príslušenstvo, no uvidíme u SK predajcov je ešte stále málo informácií stále čakajú na Škodu čo a ako. Skôr sa dozvieme od ľudí čo už toto auto budú mať reálne u seba.

Odoslané z LIO-AL00 pomocou Tapatalku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
  • o 1 měsíc později...

Len tak ma napadlo - aké zložité walboxy a certifikáty by kto potreboval - tam stačí len priamo 230V/380V (buď jedna alebo viac fáz - CitiGo podporuje  2) a maximálne 16A na fázu. Ak nechcete žiadny špeciálny prístroj (na čo keď si to vie ovládať všetko priamo auto pomocou aplikácie - aj časy, aj odber - aspoň e-Up starý to tak mal a tu to iné nebude - aplikácia move&fun) tak vlastne vám stačí jedna vetva z rozvodnej skrine s troma fázami ako na 380V, 16 alebo 20A ističmi a poriadnymi drátami zakončená potrebnou koncovkou (Typ2). Ja konkrétne by som akurát v garáži prehodil koncovku na stene a možno istič na 20A miesto 16... Prípadne to dať na nočný prúd ak máte, alebo pomocou stykača si to ovládajte ako koho napadne (+ malá riadiaca elektronika by šla vyrobiť čo tú zásuvku zopne a vypne podľa toho ako potrebujete). Keď si v aplikácii nastavíte maximálny prúd 10A na fázu tak asi by to bola obrovská náhoda aby ste preťažili daktorú fázu (prípadne si zistite na ktorej fáze je pračka alebo elektrická rúra a tú zrovna nepoužívajte na nabíjanie, aj tak je jedna vždy voľná), alebo si len dáte pozor aby to nešlo súčasne. (4,6kW celkový odber na dve fázy, to do rána auto nabije)

Je to teda aspoň môj názor, ja by som to nehrotil, maximálne by som si spravil spínanie tej zásuvky na kľúč alebo NFC čipom keby som to mal vonku voľne prístupné... Prípadne vypínačom z vnútra. To auto je iba spotrebič na zásuvku, nič viac. Samozrejme je to môj názor, a neodporúčam to tak robiť na vlastnú päsť nikomu kto nevie ako funguje elektrika... A keďže toto je diskusné fórum tak kľudne mi to vysvetlite ako je to nevhodné riešenie, rád sa poučím.

Ale ide to aj komfortnejšie - s walboxom, to beriem - ovládanie na diaľku, meranie odberov, obmedzovač prúdov, takže keď to dakto potrebuje, nech si priplatí.

Tak som si to dohladal a asi to tak jednoduché  nie je, tá elektronika musí byť... Ale našiel som na nete aj špeciálny kábel s elektronikou na 400V pod 200Eur ktorý by nabíjanie zo 400V zásuvky mal umožňovať. Ale zasa som k tomu našiel články na nete a jednoznačne - ak chcete doma nabíjať auto z dvoch či troch fáz a poriadnym výkonom (7,4kW, 11kW, 22KW) tak sa kúpe poriadneho Walboxu nevyhnete... Netreba to riskovať inak.

Editováno: , autor: TTRapid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 8. 1. 2020 na 22:11, jurajsunjb napsal:

Super, uvazujem ze kupim aj wallbox, nakolko to bude sice moje prve auto na elektro, ale do buducna uz neplanujem kupovat spalovaka, takze wallbox sa hodi..

 

Koupi jsme zatím odložili, protože typicky najedeme do 50 km denně, to je cca 5 kWh, které se přes noc docucnou raz dva. ElectroDad (Instalace wallboxu) si pořídil WB až s Teslou, do té doby nabíjel doma Leafa tři roky taky jen z 1 fáze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...