Přejít na obsah

Rozměry kol


thomas_b_b

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
V 4. 6. 2020 na 19:38, lato5 napsal:

U mého Kamiqa 1,5 z 5/2020 už také nejsou a to mám doma připravené krásné nové 18" Cratery.

Teď je musím s průdělkem prodat.

 

20200527_084217.jpg

 To jsou snad ty 18" co se dají vybrat přímo v konfigurátoru Škoda ne? Takže by neměl být problém s dopsaním. Mám o ně také zájem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Jak moc při výběru kola záleží na rozměru ráfku?

Škoda originály pro KAMIQ jsou 6,5J x 17". Ale většina neoriginálních kol má 7 x 17 nebo dokonce 7,5 x 17. Přesto jsou vždy v konfigurátorech kol jako doporučené pro KAMIQ.

 

Je to tedy chyba (skoro všech) neoriginálních disků a konfigurátorů, nebo to není to hlavní?

Zkoumám alternativy ke Škoda originálním diskům, které jsou dost drahé a žádná akce se asi čekat na ně nedá. :(

To, že ET je mírné odlišné by snad vadit nemělo.

 

Díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proboha těm konfigurátorům (i některým kupujícím) neorigo kol je úplně jedno co je ve zbytečným papíru zvaném TP pasuje to na díry tak je to potřeba prodat. A bavit se o tom co je v TP versus STK je snad zbytečný až na pár vyjímek co tam mají známé. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, JakubAsgard napsal:

Jak moc při výběru kola záleží na rozměru ráfku?

Škoda originály pro KAMIQ jsou 6,5J x 17". Ale většina neoriginálních kol má 7 x 17 nebo dokonce 7,5 x 17. Přesto jsou vždy v konfigurátorech kol jako doporučené pro KAMIQ.

 

Je to tedy chyba (skoro všech) neoriginálních disků a konfigurátorů, nebo to není to hlavní?

Zkoumám alternativy ke Škoda originálním diskům, které jsou dost drahé a žádná akce se asi čekat na ně nedá. :(

To, že ET je mírné odlišné by snad vadit nemělo.

 

Díky za pomoc.

Ahoj,

také jsem vybíral 17" disky dle TP.

Zapisovat se mi do velkého TP nechtělo a originály drahé jako prase...

Nakonec jsem vybral Dezenty... mají 3 druhy (barvy) celé stříbrné pak matné s leštěnými plochami a celé matné ...

Já jsem vybral ty matné s leštenými plochami zde

Jak vypadají na autě se můžeš kouknout u .

dezent-tz-dark-6-5x17-5x100-et40-cerny-lak-lestena-celni-plocha.jpg

Editováno: , autor: dalik73
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Myslím si, že poměr cena/užitná hodnota je u těch obyčejných Dezentů dobrá. Raději jsem si něco připlatil a nemusím řešit korozi na plecháčích. Možná když by se k plecháčům připočetla cena za originál poklice tak by to všlo plus mínus stejně.

Dále si myslím, že to na autě nevypadá ani tak špatně. I když originál je originál. Další věc je ta, že když jsem sháněl nějaké Al disky na zimu, že tyto dezenty mají schválení. Tak snad něco vydrží.

S autem jezdí manželka a myslím, že se vzhledem nemá problém,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
V 6. 4. 2020 na 4:50, dalik73 napsal:

 

Taky se mi líbí DEZENT TZ. Chci se zeptat, zda nehrozí poškození paprsků disku u obrubníku, protože trochu vystupují do prostoru. Chci koupit v 17", protože šíře ráfku je stejná 6,5 palce, tak se ptám.  Díky za radu.

Editováno: , autor: Vendy Mates
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Pokud správně počítám, tak podle TP je průměr kola (pneu plus disk) u 16 je 52,9 cm, u 17 je 54,4 cm a u 18 je 55,4 cm. Takže jako s 18 palcovými koly je o dva půl cm vyšší světlá výška auta oproti 16? Pletu se?

 

Jinak k těm chybějícím 18 v TP. Je Vás víc? Jaký máte výbavový stupeň? Třeba v nižších výbavách není na 18 nastaven podvozek. Viz. Kola a jejich vliv na jízdu: Proč jsou velká kola zlo? | auto.cz

Editováno: , autor: mattisse
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Dobrý den, prosím Vás o radu, jsem v tomto nezkušená.

Ráda bych si pořídila na Kamiqa Monte Carlo 18'' disky. V technickém průkazu mám max. 17, takže chápu správně, že si je budu muset nechat zapsat. Postup jsem snad pochopila správně (typový list + STK + úřad). 

Líbí se mi tyto disky (8x18, ET35)

https://www.alcar.cz/lita-kola/dotz/spa-black/

Je tento rozměr reálný? Všude čtu 7x18 ET39, tak nevím jestli tyto disky mohu mít?

Omluvte mou neznalost.

Děkuji za rady.

S pozdravem

Aneta 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kosovaa není možné,abyste měla v TP jen 17" kamiq má rozměry 16"-18"...koukáte v TP do správné kolonky ? viz foto..základní mám taky v kolonce 17", ale pak máte další záznamy a tam máte všechny schválené alternativy..

 

Jinak postup u dopisování kol máte napsaný správně..jen pozor na ten typový list,..musí v něm být doslova napsané, že ty kola jsou na Kamiqa vaší motorizace a k tomu povolený rozměr pneu..pokud to tam není, jako byste žádnej neměla...

Na druhé fotce vidíte správný typový list, kde je přesně uvedeno, na jaké vozidlo, jakou motorizaci a jaké k tomu pneu..

 

 

 

TP-back.jpg

1.jpg

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď. 

Opravdu tam 18'' nemám (viz příloha), kupovala jsem skladovku. Ten kdo tam má 18'' si je zřejmě nakonfiguroval při objednání nového vozu. Takže v typovém listě musí být napsáno, že to je na Kamiq 1,5 TSi...... a pak je to tedy OK, děkuji za vysvětlení. 

Ještě jsem našla jedny, které se mi líbí, na stránkách mají ke stažení certifikát. Nahrazuje tento certifikát typový list? (https://cdn.tiresleader.com/static/img/auto/certificates/ga/S20/55091218-3N-5-3-001.pdf)

 

 

Děkuji za odpověď.

Přeji hezký den. Aneta

 

6c9b2c27-f823-4a3c-a278-883a6228ea3a.JPG

image.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@kosovaa tak tohle vidím poprvé, že u nějaké kamiqa nejsou 18" kola..jinak ten certifikát nenahrazuje typový list, který se vyžaduje při dopisování kol..TUV certifikát se vyžaduje většinou v jiných zemích, je to ve zkratce taková záruky kvality, ale v ČR rozhodně typový list nenahrazuje...

https://www.pneuleader.cz/poradenstvi-pneumatik/certifikat-disku

Editováno: , autor: ski1961
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...