Jump to content
Hamman

Bixenon AFS vs FL LED

Recommended Posts

Tiez som bol prekvapeny, ale teda peniaze na matrix a top zadne neboli. v konecnom dosledku sa nato pozeraju ludia ktory su vonku a nie ja co sedim vo vnutri. ale chapem tiez som bol nemilo prekvapeny

Ahojte.Kedze vo vyvoji svetiel na FL mam tak trochu "prsty" vysvetlim rozdiel.V prvom rade treba porovnavat jablka s jablkami.Zakladne LED svetla su nahradou za predface halogeny.Pri priamom porovnani s halogenmi je jednoznacny pozitivny rozdiel pre FL LED.Samozrejme v priamom porovnani s Bi-xenonom sa to neda,pretoze svetelny tok je uplne niekde inde,cize Bi xenon natacaci pri S3 je jednoznacne lepsi co sa tyka vykonu ako zakladny LED po FL.Matrix ako taky ma velmi pekne spravene tlmene svetla,homogenne a velmi intenzivne.Matrix dialky s dodatocnym dialkovym vo FL pri plnej aktivacii su super.

Len tak na okraj,S2 po facelifte ma pri dialkovych svetlach este dodatocny dialkovy reflektor a svieti lepsie ako S3(osobna skusenost).

Este taka perlicka,FL svetla obe verzie z legalneho hladiska nepotrebuju ostrekovace,ale auto nivelaciu kvoli AFS ma iba Matrix.

Z mojho pohladu zakladne LED svetla vyzeraju zvonku na aute uplne uzasne a davaju autu naozaj dravy styl.Je pravda ze smerovka v zakladnych LED je halogenova,ale vymena je dost obtiazna bez demontaze svetiel.

• Thanks 1
  • Upvote 4

zaujimave info, no kedze si poprstil :)potom skus vysvetlit ako je to s tou tmavou medzerou medzi stretavacimi a dialkovymi v Matrixoch? je to vidno aj na viacerych youtuboch, preco to niekto ma viac a niekto menej, ale skor preco je vobec tam a osvetlenie cesty s dialkovymi nie je homogenne? 

Edited by Pawouk
Bezprostředně předcházející příspěvek se necituje - viz pravidla fora.
  • Thanks 1

Na to samé jsem se zrovna chtěl zeptat. :) výroba  leden 2020 a ten pruh tam prostě je a dost mě to vadí.  Dá se to seřídit?

• Upvote 1

Ahojte.

Zial nie je to chyba ktora by sa dala opravit/nastavit,je to vlastnost toho modulu,je to dan za kombinaciu v jednom module.Dovod,preco je to raz vidiet viac raz menej je podla podmienok-ci je zapnuty aj dodatocny dialkovy reflektor ktory prekryva medzeru ciastocne a tiez vyrobne tolerancie-zial hovorime tu uz o stotinach mm.Viac je to uz velmi hlboka diskusia.

Tak to je pěkně na ho.... jestli to nejde seřídit.  Dnes jsem řídil fábii 3 s LED a o mnoho lepší zážitek.  Není tam ten pruh čili mně to nerozčiluje a nebolí z toho oči...

Skusal uz niekto,ako hlboko vie vstupit do jednotiek svetiel?co vsetko vie menit na FL svetlach?

hovori zo mna laik, ale podla skusenosti z passatu kde su 2x led jednotky cez sosovky z jednej strany a tam nie je vidno ziadny prechod, lebo sosovky maju lepsi rozptyl svetla? u superb matrixoch su biled moduly 1x a 3x paraboly na jednej strane, teda z designoveho hladiska by nebolo jednoduche riesenie nastavit nizsi sklon dialkovych jednotiek z tych parabol vedla biled modulov, aby lepsie prekryly prechody? samozrejme predpokladam ze je tam rovnaky svetelny tok medzi biledom a parabolami, co som si ale nie isty,ze je to tak

tak ci onak v servisoch musia vediet nastavit sklon tych svetiel podla preferencie zakaznika? velmi dufam, ze ano, pretoze toto by bol velky fail skody si robit marketing na niecom co nefunguje zdaleka ako ma :(  moj FL S3 ma prist koncom februara, tak som velmi zvedavy aky bude moj pripad matrixov 

mimochodom som nasiel 2 zaujimave videa na YT s odlisnymi vyskami viditelnych prechodov, zial neviem, ktore je horsie/lepsie

video 1

video 2

p.s. podporujem velmi tuto led technologiu a myslim, ze by to malo mat kazde auto bez ohladu na triedu, ale samozrejme ak to funguje bez rusenia pozornosti

Je to ale trosku zlozitejsie.

Superb ma stretavacku a 11 segmentov matrixu v module so sosovkou(ADB) a 3 segmenty su tvorene reflektorom.

Modul sa da nastavit vyskovo a stranovo ale nastavuju sa tak stretavacka 11 segmentov naraz a nedochadza k ich vzajomnemu pohybu.cize tuto cast nastavit nejde aby sa uplne odstranil vnem.Da sa nastavit uroven kam svietia dodatocne 3komory ale kvoli eco-inovacnym s*ackam su tlmene a nemaju tak dostatocny efekt.

Passat je uplne ina technika,kde jeden modul je cisto venovany matrixu a druhy obsluhuje stretavacku,ten od podstaty nepotrebuje pre oddelenie svetelneho rozlozenia ziadnu 'prepazku'...cize treba za tym vsetkym hladat dizajn,funkcionalitu,cenu a eco-inovacne restrikcie.Vysledkom toho musi byt vzdy kompromis.Ak si clovek prestane vsimat a zvykne na bokoch viditelny pruh(nie vzdy je badatelny,zalezi na podmienkach)tak si myslim ze sa jedna o super svetla v porovnani s konkurenciou.

• Like 1
  • Upvote 4

Bajky ak máš taký prehľad, prosím ťa vysvetli mi načo je toto? dnes som si obzeral výrobné štítky v motorovom priestore a na matrixoch je made in Slovakia a je na nich toto koliesko kde píše up - down. Superb Sportline 2020. Nieje to náhodou manuálne  nastavenie diaľkových? 

IMG_20200214_165431.jpg

IMG_20200214_165109.jpg

Ahoj.Toto je nastavenie stretavaciek+dialkovych matrix a rovnako aj dodatocnych matrix svetiel hore/dolu.Sluzi na dostavenie svetiel na spravnu uroven.Zda sa Ti ze svietis nizko?