Přejít na obsah

Emise u chip. motoru


MK87

Doporučené příspěvky

Zdravím zde na fóru,

 

Jsem chvíli přes rok celkem šťastným majitelem Oktávky II FL 2011, kupoval jsem s nájezdem 165 tkm, hned po koupi jsem motor nechal nachipovat zde. Vše OK, i když po chipu se mi při vypalování rozsvítí kontrolka DPF, která ale po procesu zhasne a vše je asi ok. Teď mám 193 tkm, čeká mě s tímto autem první TK. Máte někdo zkušenosti? Přemýšlím, jestli se chipem nejak nezměnily emise a jestli s tím nebude problém.

 

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem tehdy na netu. Borec tehdy dělal u škodovky a u toho dělal chiptuning. Zapoměl jsem napsat, že je tam i EGR bypass, tehdy mi to doporučoval. Něco jsem kolem toho četl a zrovna u této řady se EGR dost kazily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl na diagnostice a ŘJ nehlásí žádný závady.

DPF zaplněný není.

Jinak servisák říkal, že ta svítící kontrolka je normál a max mě na TK pošlou to projet a vypálit DPF.

Máte s tím někdo zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se rozsvítí jednou za výměnu oleje tak dejme tomu, ale jinak svítí nemá. Pokud se rozsvítí tak už je na tom filtr špatně a nedokázal se běžně vypálit, proto od tebe požaduje speciální jízdní režim. Prostě kontrolka DPF filtru svítít nemá. Oranžově nesvítí pro srandu králíků je to defakto porucha.

Editováno: , autor: 15degren
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud kontrolka svítila, tak by měl být záznam o tom proč. Důvodů je řada, vedle nedokončené regenerace to může být třeba vadné čidlo.

Ty jsi nechal preventivně vyřadit EGR? To ti někdo doporučil?

Popravdě s tím, co popisuješ, nezbude než na ty emise jít a pak se uvidí.

Osobně bych pak sehnal někoho, kdo to uvede do původního stavu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravím, takže TK byla bez problémů.

Svícení kontrolky DPF se oběvuje od zhruba 167 tKm, co jsem se dočetl, tak je třeba provést uživatelskou regeneraci DPF. Ta kontrolka se rozsvicuje až od určitého zaplnění DPF a je to prý normální. Máte někdo zkušenosti s touto firmou?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...