Jump to content

Výměna oleje

Recommended Posts

Papír snese všechno, ale motory CYV se konstrukčně 1.0 a 1.5 TSI dost zásadně odlišují. Viděl jsi někdy CYV nebo i starší 1.4 TSi provozovat s 0W20 ?

Věřím tomu že 1.0 a 1.5 TSi jsou na ten olej dostatečně konstrukčně připravené, ale netroufl bych si to nalít do starší generace.

• 1 month later...

Moje DPCA mělo spotřebu oleje mezi

5t - 17t km  1litr oW20 VW508 Mobil, jezdím převážně okresky ,otáčky nejvíc 2500 až 3000 a i pravidelně vyháním pavouky z turba.

spotřeba normál

Kontrolku oleje  jsem nechal až to vyloženě pípne, abych věděl kdy to nastane.

Je to cca 0,5litru pod minimem ryskou.

Teď už tam budu lít jen VW 504 5W30 stejný značky

Tento olej má všechny olejářský parametry lepší než stávající VW508 

jako TBN,HTHS a hlavně má míň olejových sazí a jestli tedy bude žrát olej tak to bude lepší pro GDF.

Jak je to s diagnostikou a životností GPF zatím není vyzkoušený, uvidíme

Jsem zvědavej, jestli ta změna nějak ovlivní spotřebu oleje

• Upvote 1
V 6. 2. 2021 na 12:03, 15degren napsal:

Papír snese všechno, ale motory CYV se konstrukčně 1.0 a 1.5 TSI dost zásadně odlišují. Viděl jsi někdy CYV nebo i starší 1.4 TSi provozovat s 0W20 ?

Věřím tomu že 1.0 a 1.5 TSi jsou na ten olej dostatečně konstrukčně připravené, ale netroufl bych si to nalít do starší generace.

Já dostal minulý rok ve Škodě 0w20 do Rapida 1.2 TSI 81kw a teď i do 1.4 TSI 110kw v Octavce. Zatim to jezdí, měl bych si stěžovat ?

V 6. 2. 2021 na 12:03, 15degren napsal:

mam 1.4TSi CZDA a normalne mi tam od zacatku lejou   VAG GS60577M9    0W20

Edited by JiVi
před 9 hodinami, Malarkey napsal:

Já dostal minulý rok ve Škodě 0w20 do Rapida 1.2 TSI 81kw a teď i do 1.4 TSI 110kw v Octavce. Zatim to jezdí, měl bych si stěžovat ?

Pocítil jsi nějakou změnu ? Měla by teoreticky docela výrazně klesnou spotřeba paliva obzvlášť když se jedná o poměrně slabý 4hrnek.

Jak jsem pochopil leje se tam v prvovýrobě castrol EDGE tak že se můžete podívat na stránkách výrobce oleje co tam doporučuje

https://www.castrol.com/cs_cz/czech-republic/home/car-engine-oil-and-fluids/motor-oil-and-fluids-finder.html?customerType=retail&category=osobn%C3%AD-automobily&make=skoda&model=kamiq-nw4-2019-&engineType=kamiq-1-5-tsi-110-kw-2019-&ref=78fddaa4327853da67d240e33ee8d234&component=motor

V 5. 2. 2021 na 10:34, koblih69 napsal:

Přepokládám, že jsi ten 5W30 neměnil v autorizáku, že? Pak ale nechápu proč jsi tam šel pro nový na doplnění, protože jsi jen zaplatil vysokou cenu. Není to žádná tragédie, ale u některých značek se liší přísady i mezi viskozními třídami. Lepší je tedy stejná specifikace od stejného výrobce. Nicméně pokud chceš motoru prospět tak 5W30 je určitě vhodnější než 0W30 a stejně tak interval výměny snížit na max. tis případně 1 rok. Nicméně co motoru škodí víc než popsaná záměna oleje je to, že nekontroluješ úbytek a necháš to dojít do stavu kdy se ti rozsvítí kontrolka. 

Právě že těch 5W30 tam bylo z autorizáku, když jsem to auto kupoval. Mělo 26tisíc, takže jsem rovnou řešil výměnu oleje. Co tam bylo předtím nevím.

Krátké a městské trasy jezdím minimálně. Většinou je to z Prahy pryč, takže je tam město, dálnice, okresky...takový mix všeho.

• 2 weeks later...

Beru zpět, dnes jsem kontroloval nějaké servisy u auta na oper. leasing a mají dohodnuto v autorizáku 5w30 jako standard kvůli šetření. Což mi docela udělalo radost, ještě kdyby zkrátili interval výměny na půl. Ale to se od "lease" firem samozřejmě nedá čekat. Mimochodem nikdy bych nečekal, že jsou to takoví gauneři (neříkám, že všichni), že v případě, že se blíží konec operáku tak neschvalují například výměnu oleje v DSG, protože auto půjde pryč. Naivní nový majitel (který si neprověří historii) si myslí, že auto, které jezdi na výrobcem předepsané prohlídky má tohle všechno za sebou a ... a nic.

Edited by koblih69
  • 4 weeks later...
Posted (edited)

Dnes jsem byl se svým 1.5 tsi DSG r.v. 11/2019. na výměnu a dle servisního technika je v servisním planu ŠA jak norma 508.00 tak i 504.00 pro proměnlivý i pevný interval. Takže samozřejmě jsem nechal dát 5w30. 

Říkal, že když budu chtít tak mi tam naleje i slunečnicový olej > náš zákazník náš pán . 😂

Edited by mastibruch
Posted (edited)
před 3 hodinami, mastibruch napsal:

Říkal, že když budu chtít tak mi tam naleje i slunečnicový olej > náš zákazník náš pán . 😂

A který to byl AS? Protože ze mě dělají málem antikrista, když jim to do telefonu hlásím... O výpalné 250,- za likvidaci ani nemluvím.

V 8. 4. 2021 na 22:18, koblih69 napsal:

Naivní nový majitel (který si neprověří historii) si myslí, že auto, které jezdi na výrobcem předepsané prohlídky má tohle všechno za sebou a ... a nic.

Naivní majitel je ten, který na něco takového spoléhá a rovnou nemění. Všechny kapaliny, filtry a asi i rozvody, to je základ. Není to úplně málo položek, ale mimo AS se v do 5000 vejde spolehlivě (mimo rozvody).

Edited by bouchy

Auto Toman Havířov. Ale záleží.. Borci mají ze mě asi vítr, protože ví že dělám na kvalitě v automobilce a mám přístup jak do Erwinu tak Elsy a ke všem ES/MS standartum v automotivu. 

• Upvote 1