Přejít na obsah

Škoda Fabia IV


Pawouk

Doporučené příspěvky

Podle mě ta základní barva ani moc dlouho nevydrží a většinou je po pár letech vidím takové vyšumělé, ale je pravda že tomu na základ do města mnoho neschází.

Do roka bude akční výbava, výkupní bonus a třeba sleva u prodejce a půjde asi kolem těch 320-350 tisíc koupit.

Každopádně víte jaké fabci potkáváme u nás nejčastěji ? Active 1.0 MPI co nemají ani ten kožený volant v ceně mezi 220-300 tisicema.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si popravdě myslel že ošklivé auto nemůže už nikdo dobrovolně chtít, ale těm starším ročníkům 60+ přijdou i tahle auto hezká.

Jezdi ke mě do obchodu jeden čilý důchodce co si k důchodu ještě meloucháři původním řemeslem a s prodavači se baví že musí do Škodovky protože měnil pneumatiky a svítí mu teď senzor tlaku. Neví jak to vypnout a je z toho nešťastný. F3 měl v úplném základu, která na to má tlačítko pod volantem.

Řekl jsem mu ať přijede příště Fabií a že mu to vymažu, byl fakt hrozně ráda že to nemusí řešit.

To si potom vážně uvědomíte, že pro ně už je vše kromě volantu ani ne tak zbytečné jako spis komplikované a nechtějí to.

Takže pokud fabii 4 active udělají věřím že se prodá i když podle mě už je to příšera 😁.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A vy si myslite ze ludia tie peniaze hrabu pod stromami alebo co? Bez sance predaje pojdu dole len tak fukne. Stredna trieda vam O4 ani scalu nebude kupovat ked nemaju kde byvat, polystyren isiel o 150% hore s cenou, tak ze kupa takej Bytocnosti ako nove auta sa odsuva na neurcito. A toboz nie konzervy ako je fabia, kde nenatrepes sedacky a chcu za to pol miliona. A to este treba pocitat s zdvihnutim ceny. Vramci myslenia menejzerov, mame male zisky zvysime ceny. 

Navyse cim dalej tym lacnejsie sa vyraba len su na tom velke zisky. Tak ze to znamena ze si kupite rovnaky srot ako dacua len o 100tis drahsi a to sa vyplati. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že někdo neumí vyresetovat a nastavit senzor tlaků asi nebude o věku, ale spíše o intelektu, nebo také i o lenosti, pohodlnosti, nakonec těch dotazů o funkcích auta a jeho nastavení je tady přehršel a to by stačilo si  jen si přečíst obyčejný návod k obsluze.  

Jinak o tom jestli je pro někoho auto hezké, nebo ošklivé, většinou  nerozhoduje  jestli je to tzv. plná, nebo holá výbava, spíše si myslím, že je to dané jak se konstruktérům/dizajnérům podařilo vizuálně auto sestavit, viz. třeba Fabie II, kterou opravdu moc lidí nemuselo, no a o Fabii IV si myslím, že je to extériérově celkem hezky sestavené  auto a i ta tzv. holá verze nemusí způsobovat nějaké opovržení. 

Samozřejmě, asi nikdo si nebude kupovat auto, které se mu hnusí, na druhou stranu takových aut asi už moc není a nakonec mnoho lidí při koupi nového auta řeší podstatnější věci. 

Já sám bych si tedy ani moc netroufal říci o nějakém typu auta, tedy třeba o té Fabii IV ve výbavě Active, že to bude příšera, dokud bych ji neviděl na vlastní oči.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že je to subjektivní názory, ale za mě může být auto sebe hezčí, ale se základní barvou, na plechačich, klikama v plastu a gigantickou parabolou pro H7 žárovkou je auto prostě hnusné. Proto taky mluvím o tom že i to si najde svého zákazníka, protože spousta starších lidí řekněte, že to auto je hezké a přesně to chtějí a být na mě, tak by jim nějakou tu "juniorku" udělat mohli.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Příplatková výbava:

Asistovaná jízda 2.0-56 000 Kč
Oranžová Phoenix-18 600 Kč
Style Plus-20 000 Kč
Vyhřívané čelní sklo-5 900 Kč
Nádrž 50 litrů-1 000 Kč
Kolenní airbag a zadní airbagy-12 000Kč
18" kola LIBRA-38 500 Kč
Tažné zařízení,odnimatelné-17 900 Kč
Zadní kotoučové brzdy-2 000 Kč
Parkovací kamera-7 500 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže 70kW bude 380? Když člověk přihodí Style Plus, větší nádrž a parkovací kameru, nějakou nemetalickou barvu (bílá?), a jsme na ~420?

 

Doufám, že bude existovat něco jako Paket Connectivity u Scaly (Virtuální kokpit + bezdrátový SmartLink + bezdrátové nabíjení) za cenu okolo 15000 - jinak to už bude poměrně drahá sranda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 8. 5. 2021 na 10:29, Dixik2 napsal:

Příplatková výbava:

Asistovaná jízda 2.0-56 000 Kč
Oranžová Phoenix-18 600 Kč
Style Plus-20 000 Kč
Vyhřívané čelní sklo-5 900 Kč
Nádrž 50 litrů-1 000 Kč
Kolenní airbag a zadní airbagy-12 000Kč
18" kola LIBRA-38 500 Kč
Tažné zařízení,odnimatelné-17 900 Kč
Zadní kotoučové brzdy-2 000 Kč
Parkovací kamera-7 500 Kč

A co takhle cena za vyhřívaný volant? Resp. bude v nějakém paketu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v něčem Škodovka ve výbavě přidala, ale v něčem zase ubrala. Já kupoval Fabii III ambition  a v základu jsem měl malý kožený paket a litá 15" kola, za tyhle docela drahé položky musíte u Fabie IV ve výbavě ambition připlácet, takže tvrzení fabriky že sice zdražila, ale za to dala více výbavy je tak půl na půl.   Přijde mi to, že  postupně za roky u Fabie III v rámci  šetření za každou cenu osekávala výbavu a teď některé prvky z nich u Fabie IV zase vrací a hle Fabia IV je najednou lépe vybavená než F III. Tedy objektivně přiznávám, že ano,  je lépe vybavená,  ale  to hlavně u asistenčních systémů za které se sbírají body v NCAP a donutily je k tomu samozřejmě taky tlaky z EU. Pro mě asi největší přínos  modernizace u Fabie IV spočívá v té větší  podvozkové platformě a tím větším prostoru pro posádku a zavazadla, samozřejmě pěkný kukuč taky není k zahození.

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě vadí, že do základu nedají aspoň světelný senzor ( 2 diody, 3 drátky). I to Sandero o 100 levnější ho má. Kdo jezdí po Praze v každém tunelu to zapínat, ráno, večer a ještě točit kolečkem jako u Fabie 1. Cena tažného masakr a příprava na alfamarket není.

Ke Style automaticky paket Plus, TSi, bílá a 16 kola a hned + 69t !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...