Přejít na obsah

Alarm a další elektronické zabezpečovací systémy


Joker 85

Doporučené příspěvky

Já to mám podobně, doma garáž v práci stojí celý týden auto ve vytápěný garáži která je pod alarmem a kamerami, ale přece jenom nějaké to zabezpečení by nebylo na škodu a Pandora se mi líbí,že má vlastní ovladač na kterým vidíš stav baterie, venkovní i vnitřní teplotu, možnost vzdálemého startu a prý jde i ovládat nastavení topení( klimatizace) takže to částečně nahrazuje přídavné topení a kdo chce GSM modul tak plně nahradí ŠKODA conect( který funguje je někdy) možnost odstavení auta na dálku a zobrazení polohy na mobilu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandora IMMO pro základní zabezpečení bez pokročilých funkcí za cca 6300 Kč včetně instalace mi přijde jako hodně zajímavý řešení. VAM je pro mně už moc velkej zásah do auta, kde hrozí i případný problémy se zárukou u ŠA a u IGLA mi zas nepřijde zadávání PIN na volantu tak uživatelsky pohodlný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, ale vypínač zase neřeší, že Ti auto někdo odtáhne.

 

Myslím si, že se tady točíme celkem dokolečka. Alarm se dá překonat. GPS lokátor vyrušit. Vypínač nezabrání naložení auta. Atd., atd,.... 

 

Co člověk, to jiný názor a jiné zvolené řešení. A asi je to dobře. Ta různorodost alespoň trochu nenechavcům komplikuje život … 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, vypínač není špatný, ale uživatelský opět nepraktické, př: deset let budete vlastnit auto a těch deset let budete otrok vypínače a to nemluvím, pokud nemáte aspoň origo alarm, až jednou ráno bude auto na špalkách, kde rychlé sehnat nový, vyřizování s pojišťovnou atd. Prosím nerozvádět pojistné šrouby kol, to je o ničem, děkuji.

Spíš bych se zaměřil co vybrat, nebo nakombinovat, aby to bylo pohodlné, což u mě znamená maximálně otevření dálkovým ovladačem a máčknout na start. Nechci být otrokem auta.

Ale jsem rád že je tady diskuse a pak si každý může vybrat co mu bude vyhovovat.

Pokud máte v pojištění GAP tak bych drahé zabezpečení proti odcizení neřešil, ale pokud ne pak si myslím že jediný VAM zaručí klidné spaní.

Pandora IMMO v kombinací s alarm taky nemusí být špatná volba, je to druhý imobilizér, který není spojený s klíčem a tudíž imunní proti nahrání.

Pytlák- ty máš Patriot, tak jestli můžeš popsat jak funguje, jaký jsou náklady pořízení a provozu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád měl nové auto i s vámi doporučovanými zabezpečeními. Ráno přišel do podzemní garáže a auto nikde. A ani se nikdy nenašlo. Na mé doporučení si nechal namontovat tajný vypínač a co čert nechtěl za 2měsíce pršel opět do garáže a auto bez řídící jednotky rozebraný interiér jak hledali,ale nenašli. Je pravda že některé části byli poškozené,které uhradila pojišťovna,ale auto bylo na místě. Já ho měl 10let na své octavii a teď ho mám v Karoqu+GAP a mám úplně klidný spaní. Nepřipadám si otrokem vypínače. Jde o to vymyslet kam ho dát a zapnou ho je otázka 3vteřin. Za ten klid mi ty 3vteřiny stojí 2 lidem jsem ukázak oblast kde je a ani po 20minutách se k němu nepřiblížili!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Catexcavator K Patriotu:

- Je to GSM komunikační modul, který je možné instalovat do auta a propojit s alarmem (je to vhodné), nebo i do auta bez alarmu. To propojení s alarmem je vhodné k tomu, že když začne alarm houkat, obdržíš SMS, že se něco děje.

- Patriot ovládáš přes počítač nebo mobilem přes apku.

- Modul obsahuje detekci náklonu auta,

- vyhodnocuje pohyb vozidla při vypnutém zapalování (např. auto na odtahovce Ti posílá info o poloze),

- vyhodnocuje pokles napájení nebo odpojení od napájení

- kdykoliv zjistíš polohu vozidla přes GPS,

- můžeš si nastavit zónu, kterou auto nesmí opustit,

- můžeš si nastavit limit rychlosti, při překročení přijde zpráva,

- na dálku můžeš vypnout zapalování, 

- upozorní Tě to na servis, 

- funkce "virtuální garáže" Tě upozorní na jakýkoliv pohyb auta.

- Mimo to si kdykoliv přes mobil zjistíš o autě základní info, jako je napětí akumulátoru, poloha, stav zapalování (vypnuto/zapnuto), rychlost auta.

Cena modulu je cca 4500,-Kč + montáž. Roční náklady na provoz jsou 500,-Kč, pokud použiješ instalovanou SIM. Pak již neplatíš za SMS, ovládání, …. Použít můžeš i svou SIM se svým tarifem (to jsem neřešil). 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, kubasta napsal:

Kamarád měl nové auto i s vámi doporučovanými zabezpečeními. Ráno přišel do podzemní garáže a auto nikde. A ani se nikdy nenašlo. Na mé doporučení si nechal namontovat tajný vypínač a co čert nechtěl za 2měsíce pršel opět do garáže a auto bez řídící jednotky rozebraný interiér jak hledali,ale nenašli. Je pravda že některé části byli poškozené,které uhradila pojišťovna,ale auto bylo na místě. Já ho měl 10let na své octavii a teď ho mám v Karoqu+GAP a mám úplně klidný spaní. Nepřipadám si otrokem vypínače. Jde o to vymyslet kam ho dát a zapnou ho je otázka 3vteřin. Za ten klid mi ty 3vteřiny stojí 2 lidem jsem ukázak oblast kde je a ani po 20minutách se k němu nepřiblížili!!!

Ahoj smiem sa ťa opýtať čo odpájal ten vypínač? Poprípade do ktorého obvodu si ho zapájal? Kľudne pošli aj do SS... ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nezlob se,ale ani do SZ. Teď koukám.že tu jsi novej. Docela odvaha se tu ptát na takové věci!!!! To už to mužu vylepit rovnou za okno Já bych řek,že jsem chodí i lidé co stojí na druhém břehu,takže jen blázen by zveřejňoval takové věci

Editováno: , autor: kubasta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ups... sorry ak som obťažoval... áno som tu nový a preto som sa pýtal o radu ako si taký vypínač namontovať.... budem sa teda naďalej spoliehať na Xmarton a ďalej sa tu radšej nebudem na nič vypytovať... prajem pekný večer 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se neurážej. Žijem v divnej době mezi divnejma lidma a tak si každej stráží to svoje. Vží se do druhé strany. Nevrdím,že jsi zloděj,ale i ti jsem chodí atak proto ta reakce. Co kdybych se tě zeptal na PIN tvojí karty? Řekl bys mi ho? Taky bech ho chtě mít stejnej. Klidně do SZ

  • Pozitivní 1
  • Negativní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohode neurážal sa a úplne ťa chápem... nechcel som vedieť kde ho máš umiestnený, len čo ním odpajaš... spínacie skrinku, RJ, zásuvku na diagnostiku.... tiež som nad niečim podobným “bezschémovým” uvažoval a len tu hľadám inšpiráciu... na to predsa fóra sú...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doverujem firme,ktora si dovoli a ma tu odvahu prezentovat svoj produkt ako 20 rokov neprekonany,nebola realne preukazatelna kradez auta.V opacnom pripade taka firma rychlo skonci a moze to zabalit.Preto v kombinacii s tovarenskym alarmom za mna jednoznacne VAM R1 + odtah (zdvih,odtah,chranena motorova cast) bez ziadneho odberu z baterie.

20180623_161357.jpg

Editováno: , autor: ritch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám rozhodnuto: dokud platím GAP pojištění tak není důvod investovat do zabezpečení, jelikož nic neztratím ba naopak vydělám, pokud auto ukradnou.

 

No a pak po třech letech, až skončí GAP tak je jediný smysluplný (můj názor) zabezpečení proti odcizení je VAM odtah, nebo akustik. Ale bude to opruz  neustálé zastrkávat a vytahovat kazetou, nebo jak se to nazývá.

 

Ty ostatní systémy jsou uživatelský příjemný a mají různé vychytávky , ale myslím že jdou všechny překonat lehčeji než VAM.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...