Přejít na obsah

Kontrola tlaku v pneumatikách


Diamant

Doporučené příspěvky

Viz návod k obsluze:

Sledování tlaku vzduchu v pneumatikách*

Systém sledování tlaku vzduchu v pneumatikách porovnává s využitím snímačů

ABS otáčky a tím i obvody jednotlivých kol. Jestliže se obvod některého z kol změní,

rozsvítí se kontrolní světlo  v panelu přístrojů ⇒ strana 30. Obvod pneumatiky se

může změnit, pokud:

• je tlak vzduchu v pneumatice příliš malý,

• má pneumatika poškozenou strukturu,

• je vozidlo naloženo jednostranně,

• jsou ve zvýšené míře zatížena kola jedné nápravy (např. jízda s přívěsem, jízda

do kopce nebo s kopce),

• jsou namontovány sněhové řetězy,

• je namontováno nouzové rezervní kolo,

• je na nápravě vyměněno kolo.

Základní nastavení systému

Dojde-li ke změně tlaku vzduchu v pneumatikách nebo k výměně jednoho nebo

více kol, je nutno provést základní nastavení systému následujícím způsobem.

• Nahustěte všechny pneumatiky na předepsaný tlak ⇒ strana 217.

• Zapněte zapalování.

• Stiskněte tlačítko   ⇒ strana 180, obr. 186 na dobu delší než 2 sekundy. V

průběhu stisknutí tlačítka se rozsvítí kontrolní světlo . Zároveň dojde k uložení

základních hodnot, které je indikováno akustickým signálem a následným zhasnutím

kontrolního světla .

• Jestliže kontrolní světlo  svítí a nezhasne po provedení základního nastavení

systému, znamená to, že je v systému závada. Vyhledejte nejbližší odborný servis.

Kontrolní světlo  svítí

Jestliže je tlak vzduchu alespoň v jedné pneumatice výrazně menší než tlak

nastavený řidičem, rozsvítí se kontrolní světlo  ⇒ .

Kontrolní světlo  bliká

Jestliže kontrolní světlo bliká, znamená to, že je v systému závada. Vyhledejte

nejbližší odborný servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při jízdě nebo stání ať už s motorem nebo bez, zmáčknu tlačítko, podržím ho, symbol na budíkách blikne, ale to je vše..

Žádné cinknutí, symbol zůstává svítit.

Chybu nejde vymazat..

Editováno: , autor: Petta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem cetl v Autohitu, ze od listopadu roku 2011 musi byt vsechny vozy vyrobene v EU vybavete TMPS, neboli kontrolou tlaku v pneumatikach. Premyslim, ze si toto dokoupim a doinstaluji, muzete napsat, jake mate s timto zkusenosti?? Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 3 měsíce později...

funguje na rozdílném otáčení kol, to které se točí jinak než zbytek, tak ej vyhodnoceno jako vadné a rozsvítí se kontrolka, bohužel o které kolo jde ti to nikd enenapiše, musíš si je obejít všechny

Ja by som povedal, že ono to skôr porovnáva otáčky kolesa s uloženými hodnotami v pamäti. A tie uložené hodnoty sú pre rôzne rýchlosti a pre priamy smer aj zákruty. A tým tlačidlom sa tie uložené hodnoty vymažú a začnú sa ukladať nanovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak z tejto tvojej informácie som celkom prekvapený...ked som písal Igorovi,či by to dorobil,tak si pýtal číslo ABS jednotky,na konci bolo písmeno H a napísal,že táto jednotka TMP nepodporuje :rolleyes: ,že TMP podporujú len jednotky s písmenom J ...takže tvoja správa ma veľmi potešila :kol-35:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dodělával jsem kontrolu tlaku v pneumatikách, ale mám problém v nakodování Ř.J. ABS. Aktualní kódování je 17025 ale nevím jak kódování změnit aby vše fungovalo.Jednotka je pouze s ASR a má číslo 1K0907379P. Můžete mi prosím někdo poradit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to mám konečně i nakódovany. V servise na mě jen nevěřícně hleděli co to po nich chci. Ale když jsem jim popsal situaci co mají přesně dělat tak to šlo. Doufám že mě to upozorní včas na píchlou gumu na letních 225/40R18 a nedopadnu jako vloni, že guma vzadu s najetými 800km bude na vyhození.

Velké díky Milhauskovi !!!! Snad to bude fungovat.

Editováno: , autor: jirka.21
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dodělával jsem kontrolu tlaku v pneumatikách, ale mám problém v nakodování Ř.J. ABS. Aktualní kódování je 17025 ale nevím jak kódování změnit aby vše fungovalo.Jednotka je pouze s ASR a má číslo 1K0907379P. Můžete mi prosím někdo poradit?

Ahojte,

prepáčte že sa možno blbo opýtam, ale prečítal som tu toho dosť o TPM ale nikde som nenašiel jasnú odpoveď, takže možho už po stý krát na tomto fóre otázka:

Ide dodatočne namontovať kontrolu tlaku v pneu?

Prosím o odpoveď lebo ma asi už porazí...

Ďakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...