Přejít na obsah

Kontrola tlaku v pneumatikách


Diamant

Doporučené příspěvky

  • o 6 měsíců později...
V 6/20/2017 na 21:44, tomxass napsal:

Nikto nevie ako to dostat do menu maxidotu?

 

To by me taky zajimalo. Vcera jsem to zkousel nakodovat na MR2011. Po zapnuti zapalovani se kontrolka tlaku v pneu na chvili rozsviti, takze to je v poradku. V nastaveni MaxiDOTu se to objevilo, ale kdyz tam dam ulozit hodnoty, tak to nejprve vypise neco jako "Hodnoty tlaku ulozeny", ale jeste nez tato hlaska zmizi, vypise to neco jako "Hodnoty tlaku nebylo mozne ulozit". Nevim co s tim. Zda se, ze kontrola fungovat bude, ale asi pres MaxiDOT nepujde vyresetovat.

 

Kodoval jsem to tak, ze jsem v jednotce ABS povolil TPM (byte 16, bit 2) i TPM via Instrument Cluster (byte 17, bit 2). Dale jsem v jednotce budiku nakodoval TPM (uz nevim jaky bit to byl, proste podle Long Coding Helper). Gateway zacala hlasit spatne nakodovani, takze jsem v ni dokodoval jednotku 4C Tyre Pressure II. Asi to bude nejaka virtualni jednotka, neco jako komfortka. Gateway prestala hlasit chybne kodovani a diagnostika je bez chyb. Tady jsem zatim skoncil. Nekde jsem vycetl, ze by se mel v jednotce ABS na jednicku nastavit jeste bit 1 v byte 16. Casem to zkusim a dam vedet. Nebo pokud nekdo poradi co dal, tak budu jedine rad. :-)

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Nakodoval si to spravne.

Fungovat to bude, za rok mi 2x vyskocila hlaska skontrolujte pneu.

Mam r.. 2011.

Co je ale problem mam stary SW maxidotu a ten nepodporuje, resp. neukaze v menu tlak v pneu ani sa to neda cez neho resetovat.

Reset bud cez VCDS (tak to riesim ja) alebo dorobit tlacitko resetu, alebo aktualizovat budiky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou hlaskiu ze nemuze ulozit mam taky.. verzi budiku mam jestli se nepletu 608 ta co to podporuje.. pls koduje se to taky v jednotce abs?? Aby to zacalo fungovat... Dik za odpoved....

Editováno: , autor: p2p
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, tomxass napsal:

Co je ale problem mam stary SW maxidotu a ten nepodporuje, resp. neukaze v menu tlak v pneu ani sa to neda cez neho resetovat.

 

Jenze na teto Octavii se v menu MaxiDOTu polozka tlak v pneu ukaze. Takze tady podle me bude chyba jinde. Myslim si, ze budiky to umi, ale spatne jsem to nakodoval. Jak jsem psal, vycetl jsem, ze se ma v jednotce ABS aktivovat jeste v byte 16 bit 1.

 

@p2p: Mas nakodovany i ten byte 16 bit 1 v ABS?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Poprosim o radu, mam OII FL r.2010 + dorobene tlacitko TMP. V ABS jednotke (1K0907379AH) som zmenil kodovanie (byte 16, bit 2) na 113B201C092600FA880D04EC90220041"34"0000 z hodnoty xxx"30"0000. Snazim sa aktivovat TMP v Instruments (1Z0920843G), t.j. zmenit kodovanie z 110F00 na 110F01, bohuzial neuspesne. VCDS mi vypise "Coding accepted" ale hodnota sa nezmeni, po nacitani stale ostava povodna hodnota 110F00. Viete mi poradit v com moze byt problem ?  dakujem za radu

Editováno: , autor: salate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja mam 2011, ked zasvieti kontrolka musim resetovat cez VCDS /nechcem tam dorabat a pajkovat kable/.

Cez budiky sa to da resetovat len ak je novsi SW budikov, ale mne napr. neodpisal nikto zo SLovenska co to vie... v CZ to vie tusim ferda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cez Maxidot to nepotrebujem, mam dorobene tlacitko reset TMP. Aj tak je v mojom pripade s pouzitim tlacitka TMP na palubovke a budikov 1Z0920843G nutna uprava eeprom ? alebo mam este iny problem, preco to neviem aktivovat v budikoch, dakujem za radu

Editováno: , autor: salate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dik za radu, niekto tu riesil OII FL r.v.2010 a menil aj kodovanie v budikoch 17-Instruments tak som myslel, ze musim aj ja ;) Staci teda v pripade, ze mam SET tlacitko zmenit iba kodovanie ABS jednotky a malo by to fungovat ? Kodovanie ABS som zmenil na 113B201C092600FA880D04EC90220041"34"0000, ale po stlaceni SET sa nic nedeje, ziadny zvuk a nerosvieti sa ani kontrolka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusal som urobit reset TMP cez diagnostiku, 03-ABS>04-Basic Settings>Group 042>Go!>Reset status zobrazi: "Running", rozsvieti sa kontrolka TMP na palubovke a skonci to vysledkom "Done" a po chvili kontrolka zhasne. Mne sa to javi tak, ze cez diagnostiku to funguje. Z toho mi vychadza, ze mam mozno zapojene tlacitko na nespravny pin v ABS jednotke. Vie mi  niekto poradit aky pin je spravny pre jednotku 1K0907379AH (ABS-ESP-ASR) OII FL 2010, dakujem

Editováno: , autor: salate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ahojte, na aliexprese som videl milion linkov na tlacitko + kabelaz.

Mam to dokodovane na OII FL 2011, chcem tlacitko + kabelaz, poradite mi co kupit?

Ide mi hlavne o to, aby nebolo ako past na oko nejake sede a kazdy uvidi, ze tam je nieco dorabane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...