Přejít na obsah

Nabíjení - Citigo iV


Pawouk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

tak to bude zaujimave. ale ten udate sa asi neda nahrat nadialku?

 

ja som dnes prvykrat pripojil auto do elektriny doma a blikala chyba uzemnenia.

tak reku OK, odpojim ten dnes doma vyrobeny kabel z 5kolika na obycajnu 1fazovu zasuvku a zapojil som nabijacku priamo do obycajnej 1faz zasuvky.

zasa to iste blikanie.

na to sa dozvedam, ze vraj v celom dome nie je ani jedna zasuvka uzemnena. ked som jednu rozobral, tak vidim nulak spojeny z uzemnovacim kolikom.

znamy mi poradil, nech pichnem kolik do zeme a zapojim ho ako uzemnenie v zasuvke.

idem guglovat, co s tym.

 

EDIT

takze stacilo spojit uzemnenie s nulakom a uz to nabija

 

skusil som aj OBD adapter s tou apkou a ide to, nacita mi to nejake zakladne senzory

ale  nabijaci vykon tam nie je

skusal som pridat custom sensor s nejakymi hodnotami odtialto

https://www.goingelectric.de/wiki/VW-e-up-OBD2-SGC6

napr nieco z tohoto by mal byt nabijaci prud

22 42 38 bb/4      A HV-Ladestrom Sollwert
22 1D A8 aa/10    A AC-Netzstrom, Istwert
22 15 D3 aa/10     A AC-Netzstrom, Sollwert
22 42 37 bb/4      A HV-Ladestrom Istwert

ale  neukazuje to vobec ziadne hodnoty

 

neskusali ste to niekto, podarilo sa vam to ?

 

Editováno: , autor: denial
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Končí mi zanedlouho roční promo na nabíjení od ČEZ tak jsem vytáhl jednofázový dobíjecí kabel do běžné zásuvky (výbava při zakoupení). Mylně jsem se domníval, že je 16A (3,6kW), na štítku má napsáno 10A a reálně tedy dobíjí výkonem cca 2,3kW. Bohužel i přesto, že kabel má průřezy vodičů 5mm2 -  to by zvládlo i 32A nabíjení, nepovedlo se mi i přes rozebrání nalézt jednoduchý způsob, jak proud nastavit. Na PCB není žádná propojka ani popis, který by naznačoval možnost nastavení proudu.

Drtivá většina nabíjecích kabelů na webu umí proud nastavit tlačítkem (nebo dotykově, RFID...) a tak nějak jsem doufal, že tento předimenzovaný kabel to bude umět obdobně, jenom někdo šetřil na tlačítku...

 

Hacknul někdo firemní kabel? Umíte poradit? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re: scypho, denial

 

eUP! v dřívějších verzích měl jednofázové nabíjení (1x modul 3,6kW), ten pravděpodobně více nepobere.

Citigo má dva moduly 3,6kW a pokud je zapojen jeden jednofázově, nabíjí 3,6kW, pokud je napojeno třífázově, berou ty dva moduly ze dvou fází 7,2kW, jedna fáze je nevyužitá.

Pokud ale propojíte redukci z jednofázové zásuvky tak, že připojíte tuto jednu fázi na všechny fázové kolíky na třífázové straně redukce, ty dva moduly si vezmou každý svých 16A, tedy celkem 32A (otestováno to nemám, moje jednofázové zásuvky jsou max. 20A).

Pokud tedy nezafunguje nějaká ochrana nebo detekce (což možná řeší ten update firmware v Citigo).

Bastl s propojenými fázovými kolíky je ale nesystémový.

Proto je možné (a to by bylo dost "clever"), že update přidá jednoduchou funkčnost - pokud management nabíjení dostane informaci, že je možné nabíjet proudem 32A a vyšším a zjistí, že napětí je jenom na jednom modulu, jednoduše vstupy nabíjecích modulů spojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řízení nabíjecího proudu Citigo iV.

 

Pamatuji si, když jsem kdysi chtěl zakoupit eUP! v bazaru, tak v infotainmentu byla sekce s nastavením velikosti odebíraného proudu ze zásuvky - pro možnost ho snížit, aby to vydržel jistič zásuvky, ze které eUP! nabíjí.

Jsem rád, že jsem vydržel, za cenu bazarového eUP!-u mám Citigo iV s dvojnásobnou kapacitou akumulátoru.

Nicméně dlouho nebyl použitelný infotainment (pro mobilní telefon) a současná verze "Move & Fun" (krom toho, že je na mém mobilu nestabilní) tuto možnost nemá.

Má někdo informaci, zda je tato funkce vůbec nějak dostupná pro nastavení proudu ze strany vozu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ján Vargovčík napsal:

Pokud ale propojíte redukci z jednofázové zásuvky tak, že připojíte tuto jednu fázi na všechny fázové kolíky na třífázové straně redukce,

 

Jako že propojit 3 fáze ze zásuvky do jednoho místa? Tak to není dobrý nápad :D

Jako ohňostroj dobrý, ale sousedi tě nepochválí za černou hodinku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 2. 2021 na 15:37, Kuchar7 napsal:

 

Jako že propojit 3 fáze ze zásuvky do jednoho místa? Tak to není dobrý nápad :D

Jako ohňostroj dobrý, ale sousedi tě nepochválí za černou hodinku :)

 

Špatně pochopeno - tak ještě jednou - bavíme se o nabíjení z JEDNOFÁZOVÉ zásuvky - a Mennekes je třífázový přívod do nabíjecího konektoru elektromobilu.

Přikládám pro názornost obrázek - jde o druhou redukce zleva; pokud se ta jedna fáze propojí na všechny tři fáze pětikolíkové zásuvky té redukce, lze docílit využití obou jednofázových nabíjecích modulů v Citigo iV.

Jsou možné dvě varianty - buď to elektronika zamítne jako chybu, nebo si bude myslet, že má všechny tři fáze OK a řekne elektromobilu, že může nabíjet nastaveným proudem.

Pokud se nastaví nabíjecí proud na 6A tak to snese i běžná zásuvka a informační display na nabíjecím kabelu by měl ukazovat nabíjení výkonem cca 2,7kW a z jednofázové zásuvky by mělo téct cca těch 12A (při dvoufázovém nabíjení Citigo).

Nemám to vyzkoušeno, až pořídím tuto nebo obdobnou nabíječku pro nabíjení z třífázové sítě, ověřím to a dám vědět.

 

nab_01.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Ahojte,

 

Citigo iV nemá aktívny kvapalinový teplotný manažment, ktorý sa stará o životnosť batérie. V článku, ktorý sa venuje tejto problematike sú rady ako možno zlepšiť kondíciu batérie. Má niekto s týmto skúsenosti, pomôže to životnosti batérie?

 

https://elektromobil.tech/poradime-vam-ako-zlepsit-zivotnost-baterie-elektromobilu/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...