Přejít na obsah

Benzín v oleji


Fernet 11

Doporučené příspěvky

Zdravím, předem se omlouvám jestli zakládám již zavedené téma, ale tenhle můj konkrétní problém jsem nikde nenašel.

Motor 1.4 TSi, 90kw CAXA, najeto skoro 280 000 km, z 90ti % ježděny krátké trasy po městě.

Na podzim dělány komplet rozvody, se vším co k tomu patří (doufám). Minulý týden namátková kontrola hladiny oleje... výsledek: skoro 2 cm nad horní rysku ! Smrad po benzínu. Mechanikova jednoznačná odpověď - to bude vysokotlaké čerpadlo, nikde jinde to uchcávat nemůže, okamžitě vyměň...

Nemáte s tím někdo větší zkušenosti? Nezkusit nějakou jinou (pravděpodobnější) příčinu? Zítra mu to mám vézt do servisu, a tím bych měl další dotaz.

Cena: 7770 kč origo čerpadlo nebo 4500 kč Čína, cca 1000 kč za olej 5w30 (značku mi neřekl), 300 kč olejový filtr, 1000 kč práce.... ta cena Vám příjde normální? Nemáte někdo zkušenosti s výměnou toho čerpadla svépomocí? Žádný profík nejsem ale ruce levé nemám, podle obrázků na netu je to jen nějakých pár šroubů a hadiček? Je tam nějaká možnost něco udělat špatně a pokazit to ještě víc?

Nemám žádného známého ani vyzkoušeného mechanika kterému bych věřil, někteří tvrdí že to bude určitě tím, jiní zase že je to kravina ať příčínu hledám jinde. Proto "otravuju" Vás :)

Předem moc děkuji za každé rady či připomínky.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyběhané pístní kroužky,benzín se dostává do oleje,olej se nezahřeje na krátkých trasách,benzín se neodpaří.Výměna pumpy může a nemusí pomoci.

Výměna čerpadla i svépomocně bez problému.Cena oleje +- ok,dá se i něco levněji.Filtr ti dal za plnou cenu,běžně okolo 200.

Čerpadlo vzít české,pokud nechceš auto za chvíli prodat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.

Oprava výše uvedeného problému s kroužky už ale nebude tak lehká a ani levná že? Takže prvotně zkusit vyměnit to čerpadlo?

Beru to origo, jen ta cena mě zaskočila, na netu jsem našel značky Pierburg, prý kvalitní značka, za 5 600 kč, ale už ho teď neseženu tak to nechám tak. To samé ta cena oleje. U filtru mě stovka navíc tak nepálí...

Jen podotýkám, že mi to dělá ve svém volném čase ve své dílně, ne v ofiko servise, proto mě ty ceny zaráží.

Ještě jednou díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Dobrý den, mám neblahé tušení, že mě potkal stejný problém. Zatím tedy nejsem s olejem přes horní rysku, ale benzín cítit je a navíc svítí kontrolka motoru. Diagnostika říká "Příliš bohatá směs při volnoběhu". Chci se tedy zeptat, pomohla výměna čerpadla?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, myslím že to pomohlo, olej na měrce nepřibývá, cítit po benzínu to prý podle názorů druhých bude trochu vždy. Mě žádná kontrolka předtím nesvítila a na diagnostice jsem taky nebyl, těžko jako laik posoudím zda-li se jedná o stejný problém. Nicméně můj problém byl podle všeho v tom čerpadle. Omlouvám se za pozdní reakci a přeji hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 7. 1. 2021 na 16:33, kry_spy napsal:

Dobrý den, mám neblahé tušení, že mě potkal stejný problém. Zatím tedy nejsem s olejem přes horní rysku, ale benzín cítit je a navíc svítí kontrolka motoru. Diagnostika říká "Příliš bohatá směs při volnoběhu". Chci se tedy zeptat, pomohla výměna čerpadla?


Dobrý den,

aktuálně řeším stejnou situaci. Můžu se zeptat, v čem byl problém a jak jste ho vyřešil?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...