Přejít na obsah

Demontáž lišty s tlačítky


Pytlák

Doporučené příspěvky

  • o 10 měsíců později...

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to znovu a podařilo se to. 

Pro toho, kdo by to potřeboval demontovat:

- Nejsou tam nikde žádné šroubky. Chce to jen trochu síly a nějaké plastové nebo dřevěné špachtličky.

- Doporučuji odstranit plasty v okolí (okolo ovládání klimatizace, pod tlačítky, ...). Jsou jen nacvaknuté, stačí je opatrně nějakou špachtličkou vypáčit. Asi bych nepoužíval šroubovák, to je tak o to něco podřít.

- Jakmile jsou plasty dole obnaží se vlastní panel s tlačítky. Ten je držen celkem 8 plastovými západkami. Čtyři nahoře, čtyři dole. (viz foto - červené šipky).

- Myslím si, že existuje nějaký přípravek. Já ale žádný nemám, a tak jsem postupoval tak, že jsem do spodní části mezi panel tlačítek a plastový rámeček (zelená šipka) vtlačil tři plastové špachtličky. Tím se uvolnily spodní západky. Pak již stačilo trochu silou celý panel tlačítek zatlačit dolů (tím se uvolní horní západky) a k sobě a celý panel vysunout k sobě. 

- Je potřeba požít trochu síly, ale s citem. Celá demontáž (plasty, tlačítka) je tak na 5 minut, montáž zpět tak na 2 min.

20201206_112225.jpg

20201206_112300.jpg

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

Odpovim si sam 😎 ......
Dilenska prirucka elektroinstalace strana 1977 hovori jasne, SS je na pinu2.

Staci prohodit spinaci kablik z 9 na 2 a vse funguje jak ma.

Prohodil jsem piny na obou stranach konektru, a nebylo nutne ani nic pajet, strihat apod..

I cinani udelaji chybu 🙃.

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
V 6. 12. 2020 na 15:21, Pytlák napsal:

Tak mi to nedalo a zkusil jsem to znovu a podařilo se to. 

Pro toho, kdo by to potřeboval demontovat:

- Nejsou tam nikde žádné šroubky. Chce to jen trochu síly a nějaké plastové nebo dřevěné špachtličky.

- Doporučuji odstranit plasty v okolí (okolo ovládání klimatizace, pod tlačítky, ...). Jsou jen nacvaknuté, stačí je opatrně nějakou špachtličkou vypáčit. Asi bych nepoužíval šroubovák, to je tak o to něco podřít.

- Jakmile jsou plasty dole obnaží se vlastní panel s tlačítky. Ten je držen celkem 8 plastovými západkami. Čtyři nahoře, čtyři dole. (viz foto - červené šipky).

- Myslím si, že existuje nějaký přípravek. Já ale žádný nemám, a tak jsem postupoval tak, že jsem do spodní části mezi panel tlačítek a plastový rámeček (zelená šipka) vtlačil tři plastové špachtličky. Tím se uvolnily spodní západky. Pak již stačilo trochu silou celý panel tlačítek zatlačit dolů (tím se uvolní horní západky) a k sobě a celý panel vysunout k sobě. 

- Je potřeba požít trochu síly, ale s citem. Celá demontáž (plasty, tlačítka) je tak na 5 minut, montáž zpět tak na 2 min.

20201206_112225.jpg

20201206_112300.jpg

Reaguji na poněkud zašlý příspěvek. Děkuji za návod. Nicméně není zbytečné sundavaqt okolní plasty a rovnou tam vtlačit plastové kartičky. Nevím, ještě jsem to nezkoušel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se na to tady dívám, tak já bych spíše potřeboval vědět, jestli jde nějak bezbolestně demontovat tu zásuvku jak je nabíjení telefonu a usb porty. Ona nedoléhá až ke kraji, je tam cca 1mm mezera akorát na to, aby mně tam děcko hodilo plastovou kartu... Naštěstí to nebyla kreditka, ale jen z Kauflandu... 🙂 Asi tam ničemu nevadí, je to jen kus plastu, ale kdyby se tam šlo pro ni nějak rozumně dostat, byl bych rád... V servise by to, samozřejmě, asi bez problémů demontovali, ale za to mi ta karta nestojí...🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...