Přejít na obsah

Nefunkční otevírání pátých dveří Fabia II


vprokop

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o radu, neboť nevím co s tím, zda-li se to nedá opravit ručně doma, nebo musím do servisu.

 

Máme potíže s otevřením kufru u Fabie II. Na jakýkoliv pokus o otevření, dveře (možná zámek) jen zabzučí a nic víc. Ať zkouším otevřít kufr ručně, tak dálkovým ovládáním, vždy jen "zabzučí" a nic.

Nevím co s tím a budu velice rád, za Vaši pomoc/radu.

 

Děkuji předem a přeji hezký den.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tiez by som poprosil o radu ohladom zamku 5. dveri. V poslednej dobe mi pri pokuse o otvorenie zamok divne cvaka (take rychle cvak, cvak, cvak, cvak, cvak). Vsimol som si, ze sa mi nepravidelne rozsvecuje aj svetlo v batozinovom priestore). Je potrebne zamok vymenit (ak ano, za aky presne)? Vopred dakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

Nenašel jsem nikde odpovědi, ale je mi divné, kdyby to někoho nepotkalo.

Dnes se mi nepodařilo otevřít kufr. Vzal jsem za spínač, kufr odskočil, ale byl pořád zajištěny. Pohyboval se někde mezi.

Jen jsem jej odtlacit, zacvakl se zpět úplně, ale už vůbec nešel otevřít. Jakmile stisknu spínač, jen  slabě v tom motorku cvakne. Samozřejmě, neexistuje žádná páčka v interiéru, takže je to docela prekerni situace otevírat kufr sroubovakem nouzově zevnitř, dvě dětské sedačky, kočárek uvnitř. To někdo nevymyslel.

 

Svítí kontrolka dveří. Mysli si to, že jsou otevřené. Zabouchnout jdou. Světlo v kufru svítí, i po zamceni. Po chvíli zhasne, kontrolka dveří svítí ale pořád. 

Je ko ten mikrospinac nebo motorek na zámku?

Nebo to je jen nějaké zblble???

 

Díky za rady  

Editováno: , autor: Petr Slezak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mne pomohla vymena zamku 5tych dveri. Da sa to kupit ako originalne prislusenstvo (alebo aj na roznych portaloch, kde predavaju skoda originalne diely).

Oprava sa da zvladnut vo vlastnej rezii. Treba si nachystat TORX 45 (tusim, ak nie 50), vela sily (lebo to je dotiahnute na fest. Ja som si pre istotu doobjednal aj nove skrutky.

Po vymene vsetko funguje ako ma. Dokonca aj svetlo batozinoveho priestoru dostalo rozum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak dnes, jsem zabouchl kufr Roomstera, a nelze otevřít. Spínač jsem proměřil a je ok. Jaká je pojistka na 5. dveře jsem se z manuálu nedozvěděl, ale všechny jsem je propípal a vypadají dobře. Tipuji to na zámek. Info o otevření kufru se mi na maxidotu zobrazuje a do zámku jsem naměřil 5V. Je možný ten zámek rozdělat a opravit? Díky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Nefunkční otevírání 5. dveří

Zdravím, prosím o radu, postřehy: nefunguje otevírání kufru (5. dveří) na Fabii II (2010). Když stisknu tlačítko na ovladači, tak to cvakne normálně, jako vždy. Když stisknu tlačítko u šlajtrpáky, tak to taky cvakne jako vždy, ale kufr prostě neotevřu. Mačkám na madlo všemi způsoby a nic. Takže to otevřu jedině zevnitř šroubovákem. Blbne to takhle už pár měsíců. Ze začátku to třeba na desáté zmáčknutí madlo šlo, ale teď už nic. Prostě se ten zámek neotevře. WD jsem promazával vše. Nevíte co s tím atd.? Díky

Editováno: , autor: štěpán83
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tipuju to na vadný mikrospínač v klice. Pak leda polámané dráty v průchodce 5. dveří nebo něco s motorem zámku. Ale první bych řešil kliku.

 

Kliku můžeš snadno vyzkoušet. Sundáš tapec 5. dveří (dílenská příručka "Karoserie - montážní práce", skupina 70 - Obložení/tlumení, 4.3 pro hatchback nebo 4.4 pro combi), vlezeš si do kufru, odpojíš konektor z kliky a vrazíš do něj roztaženou obyčejnou drátěnou kancelářskou sponku nebo jiný vhodný kus drátu, abys spojil kontakty. Když se při každém vražení sponky do konektoru dveře odemknou, koupíš kliku novou nebo jetou na vrakovišti, vyměníš a máš vyřešeno.

 

Pak dej vědět, jestli to bylo ono.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 27. 1. 2020 na 12:56, JayBee1 napsal:

Tipuju to na vadný mikrospínač v klice. Pak leda polámané dráty v průchodce 5. dveří nebo něco s motorem zámku. Ale první bych řešil kliku.

 

Kliku můžeš snadno vyzkoušet. Sundáš tapec 5. dveří (dílenská příručka "Karoserie - montážní práce", skupina 70 - Obložení/tlumení, 4.3 pro hatchback nebo 4.4 pro combi), vlezeš si do kufru, odpojíš konektor z kliky a vrazíš do něj roztaženou obyčejnou drátěnou kancelářskou sponku nebo jiný vhodný kus drátu, abys spojil kontakty. Když se při každém vražení sponky do konektoru dveře odemknou, koupíš kliku novou nebo jetou na vrakovišti, vyměníš a máš vyřešeno.

 

Pak dej vědět, jestli to bylo ono.

 

A je potřeba koupit celá klika nebo stačí jen ten mikrospínač? Nějaké označení nebo foto toho mikrospínače? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, mě když řeknete "zkontroluj" kabely v průchodce, tak ....nic... jsem extra antitalent, takže bych to potřeboval vysvětlit "po lopatě". Díky.

Právě než koupit zámek, tak jsem chtěl vyzkoušet levnější zkoušky, jako třeba ten mikrospínač za stovku, ale zase nevím, jestli stačí jen ten mikrospínač nebo to musí být včetně madla, a to už je taky za několik stovek...

 

A kdyby to byly poškozené kabely, tak by ten zámek i tak stále "cvakal" - když zmáčknu madlo, tak to lehce cvakne, tak jako dřív, ale prostě se neuvolní ten zámek (neotevře ten kovový zobáček)...

Editováno: , autor: štěpán83
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ocov Room sa tlacidlom na madle nedal otvorit, len dlhym stlacenim na dialkovom ovladaci

priechodku musis demontovat a pozriet pohladom kable, pripadne ak ti to dovolia skusit ich povytahovat, ci nie je niekde roztrhnuty. alebo to radsej daj niekomu urobit. zamok ani spinac by som zatial nekupoval zbytocne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl také problém se zámkem. Náhle nešly otevřít páté dveře, při pokusu otevřít páté dveře byl slyšet motorek zámku ale dveře se neodjistily.

Po rozehrání zámku jsem zjistil že je rozlomené ozubené kolečko. Viz foto. Pokud ti tedy zámek cvaká při pokusu otevření ale neodjistí dveře tak máš nejspíše stejný problém jako jsem měl já.

Musel jsem koupit tedy kompletní nový zámek . 

Resizer_15808488560400.jpg

Resizer_15808488560401.jpg

Editováno: , autor: voltys
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2020 na 12:59, štěpán83 napsal:

A je potřeba koupit celá klika nebo stačí jen ten mikrospínač? Nějaké označení nebo foto toho mikrospínače? Díky

 

Už víš, že je to tou klikou? Nevíš. Tak zatím nic nekupuj a zkus nejdřív zjistit, co odešlo. Jestli je v tahu klika, zjistíš jednoduše tak, jak jsem popsal výše. Budeš potřebovat jenom torx (velikost si nepamatuju) na demontáž obložení, kousek nějakého drátku a chvilku času. Případně můžeš pomocí voltmetru zjistit, jestli jde vůbec do konektoru ke klice napětí. Pokud ne, budou to takřka tutově kabely. Ke kabelům se dostaneš vytáhnutím koncovku průchodky, průchodku shrneš, případně potáhneš za svazek, jak píše wirer, a pořádně jednotlivé dráty prohlídneš, jestli není nějaký načatý nebo už úplně přelomený. Teprve až když budeš mít jistotu, že klika a dráty jsou ok, můžeš začít řešit zámek. Ale jak říkám, to bych nechal až jako poslední, protože jestli jsem správně pochopil tvůj popis, slyšíš cvaknout mikrospínač v klice, ale už neslyšíš motůrek v zámku. Správně?

 

Myslím, že střeva kliky jsou zatavená v gumě a k mikrospínači se tudíž nedostaneš, aniž bys porušil její těsnost, což pochopitelně nechceš. Mění se tedy celý díl. Ale jak říkám, nejdřív zjisti, v čem je zakopaný pes, potom teprve řeš, co a jak budeš shánět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zámek jsem dnes rozdělal - byla to fuška, napřed do OBI pro Torx50 - ten doma běžně nemám, potom odloupnout těch asi 15gumovejch černejch cvočků, abych odělal ten zadní filc. Pak už jen stačí odšroubovat celkem 3 torxy a motorek mám v ruce. U mě se stalo to,že prasklo to plastové ozubené kolečko, které posunuje s tím kolíkem, který odemyká tu zápatku v zámku těch 5dveří. Jen nevím jestli to plastové kolečko půjde někde sehnat - zatím jsem to zalpil vteřiňákem, ale to nebude mít dlouhou životnost. Šlo by to určitě i udělat na 3D tiskárně, nechce se mi kupovat celý ten motorek https://www.zbozi.cz/hledani/?q=5j0827501c

Případně něco vymontovat na vrakáči...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.Já mám obrácený problém.Zapnu zapalování a kufr se mi otevře.Zavřít se ho podaří až po několika pokusech.Když zmáčknu spínač nebo dálkové otvirání pohne se zadní stěrač a prosvítá osvětlení spz.Kabely v pruchodce se zdaj bejt dobrý a i když sem odpojil otvírací spínač tak dálkovým ovladačem ten stěrač i osvětlení blbne a kufr stále nejde zavřít.Párkrát se stalo že se zavřel ale osvětlení v kufru a signalizace na palubce svítily.Bude to zámkem? nebo bude jinde zakopanej pes?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Príznaky ,,choroby,, presne také isté, ako popísal Bugina1.

Takto nejako to vyzerá po otvorení prechodky.

Husí krk sa na oboch stranách stiahne s prechodiek. Tie sú plastové, biele a po stiahnutí prechodky ostanú v ráme dvier. Prechodky majú dva zobáčiky ktoré ich držia v ráme. Zobáčiky treba opatrne vypáčiť s rámu. Pri spätnej montáži prechodku osadíme  najprv do husieho krku, a následne zacvakneme do rámu.

IMG_20200823_153513_6.jpg

Editováno: , autor: parolla
Doplnenie textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Nefunkční otevírání pátých dveří Fabia II

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...