Přejít na obsah

Kovovy zvuk motora


csabac

Doporučené příspěvky

Ráno pri prvom štarte sa mi začal z auta ozývať kovový zvuk-"cvrlikanie" z motora. Trvá to asi 10 max 15s, v závislosti od zimy. Nestáva sa mi to nikdy počas dňa, keď už auto šlo. Vždy ráno prvý štart. Príde mi to, ako keby niektoré časti treli o seba bez mazania.

Olej, všetko skontrolované a v poriadku. Máte niekto podobný prejav motora po studenom štarte, keď auto dlho stojí?

Skúsim spraviť nahrávku zajtra ráno a doplniť to sem.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 1. 2020 na 13:24, csabac napsal:

Ráno pri prvom štarte sa mi začal z auta ozývať kovový zvuk-"cvrlikanie" z motora. Trvá to asi 10 max 15s, v závislosti od zimy. Nestáva sa mi to nikdy počas dňa, keď už auto šlo. Vždy ráno prvý štart. Príde mi to, ako keby niektoré časti treli o seba bez mazania.

Olej, všetko skontrolované a v poriadku. Máte niekto podobný prejav motora po studenom štarte, keď auto dlho stojí?

Skúsim spraviť nahrávku zajtra ráno a doplniť to sem.

 

U TSI je neco podobneho a je to udajne nez se napne napinak u rozvodu a je to vlastnost :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Csabac neblbni, podle toho, co tady od tebe čtu v různých tématech o SCALE, tak sis musel koupit naprostý křáp a to máš nové auto. To tak vypadá jako by Ti auto dělali v pátek 13.-ctého a ještě byli k tomu všichni ožralí. Kdybych to musel brát do důsledků u své skoro nové Fabie, tak bych se musel asi zbláznit, ale hnidopich nejsem a nic není 100%-centní.  Víš kolik nových nepochopitelných zvuků se mi vždy u nového auta ozývalo a když jsem to řešil s automechaniky, tak nakonec OK. Např. rozjezd čerpadla, plnění napínáku řetězu-hrkání rozvodů, emisní zahřívání katalyzátoru, pnutí a praskání výfuku atd., atd., Vždy při koupi nové Škodovky mě něco překvapí, co ta předešlá nedělala. Tím se Tě nechci nějak dotknout, ale 10-15 vteřinové cvrlikání  delší dobu studeného motoru bych neřešil. Škodovky nemají nějaké extra odhlučnění a tak holt slyšíme motor a podvozek více, než bychom chtěli. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja si myslim, ze auto nie je lacny spas a kto si kupi nieco nove pocita ze to bude ok. Potom si mohol kupit za polovicnu cenu auto s rizikom poruch. Mna tiez stve, ze mam vady v aute a oberam sa o cas a peniaze behanim po servise a este v servise maju arogantny pristup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám jsem taky velmi dlouho zvažoval co si koupit, poslední kusy O3 1.4 Tsi mi utekly, od nové Scaly mě odradily možné porodní bolesti, cena a to, že by si musel koupit i to co vlastně nepotřebuju. Skončil jsem jako už několikráte u výběhového modelu u kterého jsem našel nějaké mouchy, ale jsem spokojený a AS to ochotně řešil. To věčný fňukání co tady čteme furt dokola je fakt "zvláštní".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vnutri to nepocut. Rano nastartujem  zapnem vyhrevy a idem stiahnut bocne okna. Vtedy to registrujem. A predtym to nebolo pocut. Posledne dni neviem, lebo nemrzlo a po nastartovani som uz nevystupoval z auta. Tak pytam sa, ci to je bezne, ze nejaky diel v zime. Predtym som nic take na inych autach nemal, tak je to neprirodzene pre mna

 Ale ako ste pisali, tiez viem, ze 1.6cdti v opli rachotili retazou po starte par sekund. Rad by som proste vedel, co je to. Aj tu rucnu co som pisal, iny uviedli, ze im to cvaka viac zubkov. Tak asi tiez nebude koser, ale drzi a mne to vyhovuje. No ak by toto slo z motora, tak by som chcel vediet, ze co, nech tomu autu mozem verit. Po motorickej syranke, zatial nemam vyhrady, tuk, tuk. A beriem to ako odladeny, spolahlivy motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ben06 to nie je fnukanie, ale hladanie pricin a podelenie sa o skusenosti, ci i iny maju tie zvuky, vady. Vidis, ako sa rozmohli tie sedacky. Tiez som 2tyzdne neveril, ze to moze byt. Proste mboho veci je pre mna neuveritelbych a tazko pochopitelnych, ak som predtym ani na jednon novom aute, ci uz za novo, ci po viacerych km nezazil. Chcem proste jazdit a nie stale riesit nieco. Fakt uz chcem iba sedanku a sos system dat dokopy. Ak to bude ok, budem jazdit, ak nie, skoncim to s vw skupinou nadobro. Ja nemam cas tam chodit a ostavat bez auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Asi je to trochu OT, ale mám motorku BMW F800GS která když stojí delší dobu a nastartuju, tak to je rachot jakoby tam nebyl olej. po pár sekundách se to spraví a je úplně slyšet jak se to zalije tekutinou a celé to ztichne. Je to vyloženě poznat. Myslím že tohle bude obdobná situace. Dělá to strašně moc motorů. Některé víc, některé míň :) Neřešil bych to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Objavil sa niekomu v zime ten zvuk na diesli? Mne to v zime robilo znova, no velmi som to uz neriesil. Dnes ale po 1min po starte zacal hlucny rachot z motora. Auto stalo 2dni a buchalo to ako keby hydrodvihatla sli bez oleja. Podotykam nebolo to hned po starte, ze by nebolo mazane, ale po 1min, kym som sa vratil po daco do domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 rok později...

Tak oživíme po roce téma...

 

Dnes jsem zaregostroval něco podobného...

 

Akorát to bylo po teplým startu...auto stálo jen asi 3 hodiny po sedesatikilometrove jízdě...

Ale podobný zvuk jsem zaznamenal...takový kovový....

Dokonce i odezva na plyn byla taková jiná než normálně...

 

Olgojchorchoj: jak víš, že to může být čidlem? Měl jsi podobný problém a tuto diagnózu ti řekli v servisu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 1. 2021 na 21:32, csabac napsal:

Objavil sa niekomu v zime ten zvuk na diesli? Mne to v zime robilo znova, no velmi som to uz neriesil. Dnes ale po 1min po starte zacal hlucny rachot z motora. Auto stalo 2dni a buchalo to ako keby hydrodvihatla sli bez oleja. Podotykam nebolo to hned po starte, ze by nebolo mazane, ale po 1min, kym som sa vratil po daco do domu.

Jak jsi to tenkrát vyřešil? 

Čím to nakonec bylo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@hardhouse.trip nijak som to nevyriesil. robi to pri studenom starte v zime. par sekund. tuto zimu som to moc neregistroval ale, skor par sekund po starte taku horsiu reakciu na plyn, ako keby nie plynule slo auto za plynom. nahlasim to pri garancke, no to bude leto a zase to nebude robit. ono asi potrebuje ten cas, kym natlaci olej vsade a nieco nie je 100% mazane zatial. za tepla to nerobi. len po prvom starte ak auto stalo v mraze celu noc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Tak hoši, já nevím, ale to cvrlikání po studeném startu, jak píšete 15s mi dělá celý 3 minuty (mezitím, co si nastartuju a rozmrazuju čelní sklo).

 

Připadá mi to jako by hučela nějaká kladka nebo řemenice.

 

Ve Škoda auto jsem to nechal přes noc, ať to ráno nastartujou. Tak nastartovali, slyšeli to, a řekli že to je u těch motorů normální.

 

Mě to teda normální nepřijde, aby to kvičelo jako prase, a navíc se mi od minulýhi roku zdá, že to nějak nabírá na intenzitě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...