Přejít na obsah

Vrzani, drnceni a jine zvuky


jamescze

Doporučené příspěvky

Jak tu máme vedro, pak déšť a zase vedro, tak namazání gum/sametky u dveří přestane fungovat a zase je tu tohle, co je pak krásně slyšet i uvnitře při pomalejší jízdě přes nerovnosti:

 

 

 

Je tu někdo, komu se to neobjevilo vůbec nebo to maže něčím, co vydrží déle jak 2 měsíce? Mám ofiko Škoda vodičku, která má ale podobnou výdrž, jako když to člověk přejede nasucho tuhým mýdlem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzpomněl jsem si na starý článek o bazarové rubrice s Yetim (pdf je tu i někde na fóru). Největší zlo představuje vosk, který se dostane do spáry mezi lakovaný rám střechy a tu sametku dveří a to buď když si někdo při leštění namaže vosk i na rám střechy u otevřených dveří, nebo prostě z myčky kdy voda s voskem tam nateče a vosk tam zůstane.

 

Máme takto Rapida 4 roky, myjeme jej ručně vč. vnitřku spar dveří jen vodou bez vosku či šamponu a když ručně voskujeme karoserii, tak v okolí horních spar dveří jen se zavřenými dveřmi a opatrně, aby se tam vosk nedostal. Za tu dobu ani náznakem Rapid nevrzl. Cca před měsícem bylo auto v servisu (klimakompresor, jak jinak...) a aby mi udělali asi radost, tak auto prohnali myčkou. No a Rapid začal v těchto vedrech povrzávat - klimu (snad) spravili, dveře zase patrně myčkou s voskem pos*ali. Musím až to budu mít nějak očistit, jen nevím jak. Asi by to chtělo spíš jakoby odmastit ale ne ničím agresivním (třeba všudypřítomnou dezinfekcí??). Na sametky nějaký měkký kartáček?

Editováno: , autor: tom01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě 3 letý Rapid nevrže. Taky mě auto po reklamaci Sandena kompletně umyli a vyčistili i vevnitř ale nic nevrzlo. Já to nijak s chemií při a po mytí nepřeháním a to bude asi ono 😀. Podobně si někdo stěžuje na stěrače, bude to v systému mytí a dalšho ošetření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, tom01 napsal:

Vzpomněl jsem si na starý článek o bazarové rubrice s Yetim (pdf je tu i někde na fóru). Největší zlo představuje vosk, který se dostane do spáry mezi lakovaný rám střechy a tu sametku dveří a to buď když si někdo při leštění namaže vosk i na rám střechy u otevřených dveří, nebo prostě z myčky kdy voda s voskem tam nateče a vosk tam zůstane.

 

Máme takto Rapida 4 roky, myjeme jej ručně vč. vnitřku spar dveří jen vodou bez vosku či šamponu a když ručně voskujeme karoserii, tak v okolí horních spar dveří jen se zavřenými dveřmi a opatrně, aby se tam vosk nedostal. Za tu dobu ani náznakem Rapid nevrzl. Cca před měsícem bylo auto v servisu (klimakompresor, jak jinak...) a aby mi udělali asi radost, tak auto prohnali myčkou. No a Rapid začal v těchto vedrech povrzávat - klimu (snad) spravili, dveře zase patrně myčkou s voskem pos*ali. Musím až to budu mít nějak očistit, jen nevím jak. Asi by to chtělo spíš jakoby odmastit ale ne ničím agresivním (třeba všudypřítomnou dezinfekcí??). Na sametky nějaký měkký kartáček?

Nějakou mikroútěrku a IPA s vodou 1:1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, jak píše @ben06. Auto myju jen obyčejnou vodou, z nádrže na dešťovku je pěkně měkká. Hmyz na předku nechám odmočit a pak jde většinou jen vodou. Stěrače mi taky neskáčou. Jednou dvakrát do roka auto voskuji ručně a na spáry dveří dávám majzla. Jinak ben06 měl asi štěstí, že u něj v myčce škudlili a umyli mu to asi bez vosku :D. Já to teď musím nějak ocídit. Pokud to nepůjde jen vodou, zkusím mýdlo či jar, nic jiného pokoušet nebudu, abych to ještě nezhoršil :-)).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tom01> asi neškudlili, lesk jak blesk a ta vůně 🤣. V zimě auto proženu občas ruční myčkou. Ale jinak jen doma a stejně jak ty a s finálním oplachem dešťovkou 👍 absolutně bez kapek a čmouh a bez zbytečné super chemie. Vlastním ještě O1 /2009 kterou tak myju roky a má dodnes velmi solidní lak až na provozní šrámy. Nic se nemá přehánět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Tak dnes trochu "nastvany" po prevzeti vozidla z garancni prohlidky a reklamace vrzajicich madel. Vyjadreni SA - pry se s tim nikdy nesetkali a ze jsem si to musel udelat sam pouzitim nevhodneho prostredku na osetreni plastu. Vyrobce tedy reklamaci odmitl - servis nevyresil. No tak jsem se jich zeptal, ze proc teda prodavaji original prislusentvi, ktere takto nici interier (pouzivam pouze kosmetiku Skoda) - na to nerekl ani popel, sam servisak uznal, ze to neni normalni, ale ze s tim nic neudelaji - pritom jim posilal video..... takze asi tak ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou víc s autem stojím v kolonách než jezdím a zaznamenal jsem větší hluk motoru na volnoběh a tupé klepání vycházející ze schránky před spolujezdcem. TA TA TA TA, poslouchat to 3 minuty při čekání na zelenou už se nedalo vydržet, tak jsem začal bádat. Motor při poslechu zvenku měl normální zvuk i vibrace byly obvyklé, takže bylo jasné, že bude něco klepat do přepážky, něco jako benzínové hadice u 1.2 TSi. Příčinou byl kabel od lambda sondy, který je provlečen v plechovém držáku, který je upevněn v přepážce a současně drží tapec. Kabel je provlečen volně a naráží na plech. Držák jsem o jednu otáčku dotáhl, mezi plech a kabel vložil gumovou průchodku a zajistil izolačkou. Start a WOW! Taková blbost a v autě je ticho jak v hrobě. Jedná se o 1.0 TSi, schválně na to zkuste mrknout a příp. fixnout kabel. Třeba tam měla být průchodka, která mně vypadla. Začal jsem to vnímat asi měsíc zpět. 

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Jak jste na tom kdo s vrzajicim tesneni dveri?

Jednou jsem zkusil silikon ve sprey, vydrzelo tyden, pak jsem koupil v Lidlu ten pripravek pece o gumu a za 2-3 tydny lehke chroupani zpet. Neni to nic hroznyho, ale ja to proste bez radia slysim. 
Nekde jsem vycetl, ze je dobry ricinovy olejicek, glycerin se pry smeje s vodou. Neudela ten ricin neco gume? Co jsem zkousel na nejake gume mimo auto, tak to vypada ok, vláčné a ozivene, tak jen se radeji jeste ptam na vase zkusenosti, nazory a poznatky? Dik a vrzani zdar 😁🙈

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Vrzani, drnceni a jine zvuky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...