Přejít na obsah

Octavia IV a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

Zde vyšel článek na téma cena. Osobně jsem taky zkoušel konfigurovat  i dříve a konfigurovátorová cena se hodně blížila 900t a to jsem tam neměl zas tak věcí (ja za podobnou cenu po slevě nedávno měl Kodiaqa v LKčku).  Nicméně u Kodiaqa jsem měl slevu skoro 20%, ale u Octavie, Passatu nebo Golfu jsem se dostal jen na 5%-8%.

 

 U této generace Oktavie je malý rozptyl mezi základní Active a vrcholnou Style než býval u předchozích.  Měli by ty ceny trošku poladit, protože  O IV je moc pěkné auto, ale cena je na hraně.

https://www.autoforum.cz/predstaveni/skoda-s-cenou-octavie-mozna-skutecne-pretahla-strunu-na-dalsim-trhu-ztraci-pudu-pod-nohama/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=6&dop_req_id=p3WJimavLmh-202011071654&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

 

Nicméně ve srovnání s Golfem nebo Leonem  ta užitkovost je pořád lepší.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli budou jen pakety, ktere jsou pro me ted zcela nepouzitelne, tak uz je to stejne jedno. K cemu je mne drobna cenova vyhoda, kdyz do paketu narvou vzdy nejakou uplnou picovinu.

 

Zacalo to nesmyslnymi restrikcemi mimoradnych vybav pro levnejsi stupne. Pak zacali s AM prakticky bez moznosti mimoradnych vybav. A ted uchylnymi vazbami vybav (napr. nucene "hlidani mrtveho uhlu" k el. sedadlum). Jestli bude prechod na pakety, tak s jejich podobou u aktualni generace ma ucta. Myslel jsem si, ze horsi skladbu vybav nez u SIII FL (alias narveme do zakladu Amundsen) nebude mozne vymyslet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hledej za tím emise, nově musí mít každá výbavová kombinace zvlášť homologaci (resp změní se hmotnost auta -> jiné emise). Tedy je levnější udělat homologace pro 3-4 pakety a jejich kombinace, než pro 1000 kombinací různých příplatků...

Nechci malovat čerta na zeď, ale díky individuálním příplatkům se u koncernu dala udržet cena v rozumné hladině, když chtěl člověk nějaký specifický prvek, ale s tímto přechodem na "asijský" systém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Golf R 2020 už zná české ceny - 1.177.000Kč a to je cena pouze základu. V koncernu jim to sebevědomí vystřelilo do vesmíru. Na zvážení je pak Mko od BMW nebo Mercedes AMG A35 za 1.200.000Kč. 

https://www.auto.cz/volkswagen-golf-r-ma-ceske-ceny-jak-si-ostra-ctyrkolka-stoji-ve-srovnani-s-konkurenci-137134?fbclid=IwAR3BF8ayU_fW0yOH3QOPHnI-AE2sEEgHCdiYqTafdRnStOUv8Hgvz3cHLgg

Editováno: , autor: LukášCBR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nerad bych zakladal flame, ale sedl jsem si tento tyden do asi sedmi modelu VW. Golf je v interieru laciny jak blazen. Stal vedle Pola a nepotrebovat kufr Variantu, postradal bych duvody ke koupi Golfu. Srovnani se Sportsvanem pro osmicku tristni. Takze vzestup kvality interieru OIV zase o neco vetsi prekvapeni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 12. 2020 na 20:47, bojler napsal:

No nerad bych zakladal flame, ale sedl jsem si tento tyden do asi sedmi modelu VW. Golf je v interieru laciny jak blazen. Stal vedle Pola a nepotrebovat kufr Variantu, postradal bych duvody ke koupi Golfu. Srovnani se Sportsvanem pro osmicku tristni. Takze vzestup kvality interieru OIV zase o neco vetsi prekvapeni.

 

Ber to tak, že na vývoj Golfa přímo dohlížel Diess a řezal náklady co to šlo, proto byl taky nasr.... když vyšla OIV, která má třeba plynový vzpěry kapoty, který v Golfu vyhodili. 

Já jezdil několik Golfů a nedal jsem na ně nikdy dopustit, ale když vyšla VIII tak jsem si říkal, že VW to auto zabil. Mladym, na který cílí je u zadele jestli koupí Golfa nebo Toyotu (prostě to jede z A do B, mám takové kamarády a nechápu :-() a typický zákazník si GVIII nekoupí, protože to je ne krok, ale skok s kvalitou dolu. Nejvíc je to vidět, když přesedneš z VII do VIII.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...