Přejít na obsah

Octavia IV a konkurence


Jan R.

Doporučené příspěvky

Hledím na to jako puk. Rozvor se zvětšil u Leonu, ale Golf zůstává na svém. V ceníku je pak nesmyslný údaj 2190 mm.

 

Podvozkově - vpředu všechny tři modely rozchod cca 1540 mm. Vzadu Golf a Leon cca 1510 mm a Octavia 1535 mm. Skoro to vypadá, že rozšíření zadního rozchodu OIIIFL se nepromítlo o sourozenců.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Golf vypadá cenově docela dobře, také jsem nesmírně zvědavý na cenu verze kombi. Pokud to vydržím s nervami ("naštěstí" aktuální situace mě v chuti koupit nový vůz trochu utlumila), tak výběr budu mít mezi OIV lift, Mazda 3 a právě Golf Variant. Tak či tak, čekám na motor 1.5 TSI Evo e-Tec, až pak přijde finální verdikt.... osobně zatím také vidím adekvátní alternativu k Octavii IV v podobě nového Golfu, hlavně, když se tak cenově dotáhli....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera boli zverejnené SK ceny nového Leona (iba HB). Zdá sa mi, že je to +- na úrovni OIV s tým, že človek má možnosť zvoliť už teraz aj nižšiu a lacnejšiu výbavu.

Celkom ma ale zaráža jedna vec. OIV, Golf ani Leon nemajú automat pre 1.0tsi. Myslel som si že v ponuke bude aj táto varianta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně se mi Leon nelíbí ty zakulacené tvary takové zženštělé jako MB A a přijde mi, že ty tvary se rychle okoukají a zestárnou jako třeba nový Focus.
Z koncernové čtyřky mi přijde nejvíce povedené a desing propracovaný u A3 i ten výdech u kapličky nemá jen tak někdo.
Pár set kusů ze začátku nadšenci koupí a pak ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

@PetriCZECH To bude určitě více, resp záleží kterou verzi myslíš, 1.5 TSI EVO e-TEC (DSG a 110kW) bude nejspíše podobně jako píšeš, běžný příplatek za DSG. Ale PHEV, 1.4 TSI iV, tedy 1.4 TSI + elektromotor s celkem 150kW bude cenou tak někde mezi 2.0 TDI 147kW (DSG 4x4) a 2.0 TSI 110kW DSG (ostatně podobně je to v Superbu).

Editováno: , autor: Martab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...