Přejít na obsah

Vak na lyže


ctiborB

Doporučené příspěvky

V sobotu som bol na prvej lyžovačke tohto roka a lyže som prevážal vo vaku medzi zadnými sedadlami. Je to najlacnejšie riešenie. Ale tvrdí sa, že to nie je bezpečné. Škrabem sa preto za uchom, či nekúpim originál ŠKODA vak na lyže, ktorý sa dá fixovať bezpečnostnými pásmi, ale len z dôvodu, že by som mohol za to dostať v Rakúsku pokutu. Má s tými pokutami niekto v Rakúsku skúsenosť, či by mi pomohlo, že mám originál ŠKODA vak, ktorý bol odskúšaný aj pri crash testoch? Alebo aj nie? V rakúskych a maďarských policajtoch sa nikto nevyzná. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
V 4. 1. 2020 na 7:25, Martin Rušaj napsal:

Tak jak? Dozvěděl jsi se něco o těch pokutách? A už jsi kupoval ten vak? Taky o něm uvažuji. Ale moc levné to není. Mám v práci možnost si půjčit truhlu na střechu. A to je myslím to nebezpečnější. Ale musím zase koupit příčníky. Tak to vyjde vylej nalej s financemi.

Zatiaľ ohľadne pokút som sa nedozvedel nič. Dúfal som, že niekto na fóre má skúsenosť a ozve sa. Ale ako teraz chodím lyžovať a stále pchám ten obyčajný vak s lyžami do otvoru v strede zadných sedadiel, skúšal som vak zafixovať prestrčením rúčky takej dlhej kefy o uši vaku tak, aby sa to vzpriečilo o sedadlá. Verím tomu, že by to tie lyže udržalo, keď už nič lepšie. Ten systém Škoda vaku pre lavicu sa mi zdá prekomplikovaný,

 

ORIG-Skoda-Skisack-1Z0-885-215A-Octavia.jpg

pre varioflex trocha lepší, 

 

PIC_000050515E.jpg

 

ale oba sa mi zdajú nepraktické. Malo by to byť čo najjednoduchšie. Takže zatiaľ nič nekupujem a keď pôjdem do Rakúska, tak to uchytím takým nejakým mojím spôsobom, že to obviažem pred viazaním a prestrčím tam nejakú palicu, ktorá sa pri náraze zaprie do sedadla. A to ukážem policajtom, ako to mám zafixované. Možné vylepšenie pozostáva z nalepenia loga Škody. To budú otvárať huby. 

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, kubasta napsal:

To jo a Ty budeš otvárať peněženku. Nic ve zlím

Ak máš nejaké skúsenosti z Rakúska, ako sa k tomu policajti stavajú, tak napíš. Ja iba viem, že kontrolujú, či je batožina bezpečne upevnená. Ak je batožina za zadným sedadlom, tak sa to zjavne pokladá za bezpečné, že sedadlá batožinu udržia. Ak teda zapriem vak s lyžami o zadné sedadlá, aby sa nemohli dostať ďalej do kabíny, tak je to podľa môjho úsudku riešenie. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne.Ale zažil jsem,jak na parkovišti u pumpy přijeli policajti a obcházeli stojící auta. Dívali se po známkách a občas nakukovali přes okénka do aut. Jestli hledali běžence a nebo něco jiného čert ví. Já vozím rakev,ale je pravdou,že jsem neslyšel o nikom koho by zastavili cíleně na kontrolu nákladu v os.autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se nad tím zamyslím (bolí to), tak ty kontroly by měli zavést i u nás. Když si vezmeš, co ty lyže udělají v autě při nárazu. A nejen lyže, ale i neuzavřené věci (mimo kufr). Myslím si po letošní zkušeností s rakvi na střeše už ani jinak nepojedu. Sice mě trochu překvapil hluk, ale to se dalo čekat. A to mám novou od Haker. A spotřeba? Vliv nula nula nic. Taky jsem zvažoval ten vak. Na takové šup, šup lyžovačku za barákem. No se uvidí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dneska jsem absolvoval shodou okolností školení řidičů. Čirou náhodou jme se dostali i na lyže v Rakousku. Byl tam konkrétní pán co ho kontrolovali. Ne jenom kontrolovali,ale dostal 500euro flastr,že měl lyže v rakvi,ale neukotvené popruhama. Říkal pozor na to. Nééé gumycuk,ale buď origo popruhy  v rakvi a nebo kurtny se štítkem. Bylo mu řečeno,že horní sazba je prý až 5000euro. To jde né

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martin Rušaj  S tim vlivem rakve na spotrebu a hluk to potvrzuji.

Srovnam-li jizdu po dalnici v zime bez rakve a v lete s rakvi (+ plne auto), vyjde to nastejno. Mozna dokonce ta jizda s rakvi v lete byla s mensi spotrebou.

Hluk je do cca 130 (tachometrovych) celkem OK. Pak to narusta. Ale stejne ma na sobe rakev nalepku max. 130 km/h...

(Rakev Thule) 

Davat lyze, ci neco jineho primo do interieru auta je blbost. Vozival jsem na zadnich sedackach veci, kdyz jsem jel na ryby. Od doby, co jsem jednou musel hodne intenzivne brzdit to jiz nedelam (neni-li vyhnuti, poradne to kurtuji). Hlava me bolela tyden, a to se jen par veci preklopilo....

 

Editováno: , autor: Pytlák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 1. 2020 na 17:55, ctiborB napsal:

Zatiaľ ohľadne pokút som sa nedozvedel nič. Dúfal som, že niekto na fóre má skúsenosť a ozve sa. Ale ako teraz chodím lyžovať a stále pchám ten obyčajný vak s lyžami do otvoru v strede zadných sedadiel, skúšal som vak zafixovať prestrčením rúčky takej dlhej kefy o uši vaku tak, aby sa to vzpriečilo o sedadlá. Verím tomu, že by to tie lyže udržalo, keď už nič lepšie. Ten systém Škoda vaku pre lavicu sa mi zdá prekomplikovaný,

 

ORIG-Skoda-Skisack-1Z0-885-215A-Octavia.jpg

pre varioflex trocha lepší, 

 

PIC_000050515E.jpg

 

ale oba sa mi zdajú nepraktické. Malo by to byť čo najjednoduchšie. Takže zatiaľ nič nekupujem a keď pôjdem do Rakúska, tak to uchytím takým nejakým mojím spôsobom, že to obviažem pred viazaním a prestrčím tam nejakú palicu, ktorá sa pri náraze zaprie do sedadla. A to ukážem policajtom, ako to mám zafixované. Možné vylepšenie pozostáva z nalepenia loga Škody. To budú otvárať huby. 

Používám tento originál vak jak pro Octavii tak i pro Karoq a je to OK. Vzadu se to rozepne a lyže se vyndají/vloží. Je to z nepropustného tlustého materiálu, takže voda se drží unvitř, pak to vždy jen vytřu hadrem. Na popojíždění k vleku zpět ideální a je to pevně ukotvené.

 

Vzhledem k tomu, že se to v AT oficiálně prodává a je to v konfigurátoru, tak předpokládám, že to homologované je.

image.thumb.png.702706b317e814830d6f24ea20a8350f.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak mi to nedalo a v piatok som už otestoval nový ŠKODA vak. Originálny výrobok má označenie 1Z0-885-215A. To je ten pre zadnú lavicu. Pozor, nedá sa to použiť na varioflex. Na eshope.skoda stojí 104,83 EURO, čo je dosť uletená cena, preto som to dal na BAZOŠI za 68 EURO. (Na eshope.skoda je zavádzajúci obrázok, ktorý ukazuje vak s varioflexom, čo je blbosť, viď. obr.)

ORIG_000050515D.thumb.jpg.4f46a411124a4ce4bdee9748f62791c8.jpg

Je to riadne veľké, myslím, že na prierez to má skoro toľko, ako otvor v sedadle. Majú sa tam spratať až 4 páry lyží. No, neviem, ale teoreticky aj hej. Má to iba jeden bezpečnostný pás, ktorý sa prehodí cez priečnik nad otvorom. Pás ten vak takto drží aj v skoro vzpriamenej polohe. Dĺžka vaku je tesne od zadného poklopu až po tie výduchy pred zadnými sedadlami. Neprečnieva k šoférovi. Montáž jednoduchá a keď to už je zafixované tým pásom, tak sa tam lyže pchajú zozadu, ako spomínal TWiDY. Ale predsa je to ošemetnejšie oproti normálnemu vaku, ktorý som tam len vsúval a vyberal. Ale.. pre zlepšenie bezpečnosti som si to trochu skomplikoval. Môže byť... nemám k výrobku zásadnejšie pripomienky (okrem tej ceny na eshope).

Obr.thumb.jpg.dbf8b5d3e5fe11c2b4f121de12be8abe.jpg

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, TWiDY napsal:

...k varioflexu má vak jen má trochu jiné provedení, ale je taky v eshopu

obrazek.thumb.png.53041274225010bb2a6bbe3b4dcf47c6.png

Myslím, že pre varioflex je uchytenie do bezpečnostných pásov strednej sedačky. Lavica nemá strednú sedačku, čiže ani bezpečnostné pásy pre ňu, preto sa to chytá o priečnik nad otvorom v strede sedačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro varioflex vak mam, jsem zklaman - opravdu jen na dvoje lyze. Rozmery udavane v eshopu jsou nesmysl (2060x300x300), spis je to tak 2000x180x180. Myslel jsem si ze do toho dam prkno a lyze, ale ani naplacato to nema sirku pres 35cm. Pritom prostoru by tam bylo v pripade varioflexu vic nez v pripade lavice. Premyslel jsem o tom koupit jeste jeden, kazdy pripnout jen jednim pasem a svazat popruhem k sobe ... ale tech penez ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po pravdě, já mám sice Varioflex i s vakem (objednaný byl rovnou k autu), ale používám ten starý co jsem měl k Octavii a ten je asi fakt větší. Přidělávám ho jak je na tom obrázku z eshopu pod hlavovou opěrky vedlejšího sedadla:

obrazek.thumb.png.4311abfb7fc8526b63a55fd9a98113f5.png

+ ho navíc ještě chytnu pásem pro prostřední sedačku, který tam provléknu přes oka co tam jsou.

Editováno: , autor: TWiDY
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 2. 2020 na 9:11, dino15 napsal:

kód vaku 1Z0 885 215A je ten isty ako kod na e-shope 000050515D  ?? , alebo v čom je rozdiel .

Ospravedlňujem sa, že som to napísal asi zmetočne. Vak som kúpil na bazoši. Tento vak vyrába MIKRA už od roku 2010, možno aj skôr, už pre Octavia II. Výrobok má kód 1Z0885215A. Predpokladám, že ide o rovnaký výrobok, ako je na e-shope pod kódom 000050515D. Má to rovnaké lemovanie, rovnaký typ bezpečnostného pásu, rovnaké vzorovanie popruhov, či je to ale presne to isté som si nie istý na 100%. Pridávam obrázky výrobku MIKRA toho čo mám ja.

22.JPG  47.jpg

 

alebo pozri https://www.skodaoriginal.cz/Vak-na-lyze-d13539.htm#detail-anchor-description to je ten vak, čo mám ja (Je to obrázok 1/2. Tam, kde je foto vaku zasunutého v otvore v aute, je zase nejaký rozdiel, keďže to nie je fixované o horný priečnik, alebo je to len blbo naaranžované?).

 

Editováno: , autor: ctiborB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Už to není úplně aktuální, ale do Rakouska či Itálie jezdíme lyžovat ca 10 let, a lyže jsem měl v interieru, pokud jsem jel svým autem(Xsara Picasso)...zatím nikdy nic,ale musím přiznat že bezpečný to není! Četl jsem, myslím na Autoforum, že zejména Rakušáci v poslední době na to koukají, nevadí jim vak, ale přikurtovaný a v rakvi také zabezpečené proti pohybu. Ale zatím nikdo z okolí neříkal, že by to benga kontrolovali, asi spíše je to o náhodě. Nic méně taky to budu muset řešit příští zimu, i když kdo ví zda budeme moc jet ven lyžovat!.....v Čr lyžovat odmítám, tak se uvidí! ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...