Přejít na obsah

Nejde otevřít kufr


rokki

Doporučené příspěvky

Zdravím, mám problém s kufrem. Otevřu ho pouze klíčem, ale ani na dálkovém ovládání (to jen pipne) ani ve dveřích a ani spínačem na kufru. Mikrospínač se mi zdá v pořádku, kabeláž v krčku také není nikde přerušená, jen se mi zdá, že nejde napájení do kufru, jelikož to jsem naměřil jen na osvětlení kufru. Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Čau, kámoš má taky problém s otevíráním kufru (r.v. 2004), motorek je ok, spínače taky, všechno jsme vyzkoušeli na mojem supovi a fungovalo.

Zkoušeli jsme měřit napětí přiváděné k motorku a 12V tam bylo po zmáčknutí tlačítka na kufru, ale asi bude problém v nízkém proudu, protože v motorku jde malinko slyšet, že se chce rozjet, ale nerozjede.

Nějaké rady, kde hledat problém?

Je na toto nějaké samostatné relátko nebo něco takového? Vše ostatní mu funguje.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Prochy - 99% mohl by to být studený spoj u komfortky. Čistě náhodou jsem ho taky pájel. Funguje na ukostření, ale i kdyby jste mě zabili nevím barvu, ale myslím, že to jsou zelené a je to trojspoj slabších kabelů.

Vezmi prozváněčku (zkoušečku se žárovkou) a ukostřuj přes ní ty spoje. Když kápneš na ten správný kabel, otevře se Ti kufr....

Pokud Ti nefunguje ani na klíček na dálkové, problém je stopro tam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Tak abych se pochlubil,jak bylo receno opravil jsem kabelaz u konfortni jednotky,tudiz cervene kabely byly uplne K.O svetla v intosi sviti,zbytek jsem procinoval zabuzirkoval zalepil izolepou,plus provedl jsem ocisteni kostry co tam byla.

 

Ale !!!!!!!! vyskytl jse dalsi problem:-( behem 2 hodin asi schoda nahod nebo jak jsem pospojoval kabely tak se to vratilo asi do normalu,LP-dvere ridice otevru nesignalizuje na palubce ze jsou otevrene,dvere zavru stale v normalu,nastartuju a celou dobu my sviti ze jsou otevrene,tudiz 99% mikrospinac v zamku vykucham dam novej 1 zavada by byla vyresena,ale dnes jsem resil kufr,jeho zavirani odemykani,odskakovani nic nejde ani dalkove klickem,ani ve dverich ani manualne vubec nic nic motorek nefaka nic odemknu ho stezi pouze klickem,,,,tak jsem si dnes rekl ze promerim odporem,pipnutim,vsechny 3 mikrospinace,mohu rict ze dle meho nazoru funguji...myslite ze jsem nekde neco zanedbal????kdyz jsem se stoural do jednotky????byla odpojena baterie + konfortka  kdyz jsem opravoval kabely.........

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, pravděpodobně jsi trochu pocuchal spoj na otevírání kufru.

Znovu rozbal kabelový svazek u komfortky a hledej spoj se zelenými kabely.

Je to spoj na otevírání kufru z komfortky a ze spínače řidičových dveří (vedou tam 3 nebo 4 kabely)

Především ho oprav a můžeš ho i vyzkoušet, funguje na ukostření. Samozřejmě radši přes prozváněčku nebo žárovku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No tak jsem se dnes konecne dostal na ten svuj problem:-) to by jsi nechapal rozdelal jsem opet sve zaizolovane kabely ktere jsem peclive tak zalepil  vazne jsem nikde nenasel problem!!!!! takze rozkuchana konfortka kabely az ke dverim pate dvere rozebrane tak jsem si sedl a premyslel co vse jsem opravil nez to prestalo fungovat...... no a vim ze mi nesvitili kufrove svetlo  tak jsem ho jakooby ukostril dratem nebot byl spatny kontakt lampicka svitila tak jsem ji dnes odpojil podotykam lampicka zase nesvitila no a kufr opet zacal fungovat jak na dalku tak tlacitek no proste vsechno.... no koho by to napadlo!!!

 

 

Takze kdyz bude mit nekdo problem ze mu nereaguje vubec kufr jak na tlacidlo dalkove i manualne odpojte lampicku kufru.........

pak urcite doporucuju jak se zminuje preletovat vsechny kabely u konfotky co jsou v gumove sprtce a poradne zaslepit proti vlhkosti.

pokud nide tlacilo na kufru natupirujte piny v kabelu svorkovnic.

 

 

 

diky.

 

uz jen zbyva mikrospinac LP dveri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Problem s kufrem.

Nejde otevrit madlem a take tlacitkem ve predu -vymeneno za novy dil a porad nejede pouze podrzenim klice ci manualne klicem. Mel nekdo stejny problem?

Mikrospinac zda se funguje maxidot ukazuje ze kufr je otevreny kdyz ho otevru.

Diky za kazdou radu :-)

Odeslano z meho sedmickoveho Honora


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahojte, mám prosím dotaz. Nejde mi otevírat kufr čudlíkem ve dveřích ani madlem, jen po stisknutí kufru na klíčku....v servisu mi tvrdili, že šťáva jde i do toho čudlíku i do madla....tak nevědí, kde by mohl být problém, mám se zeptat původního majitele, jak to udělal...jenže původnímu majiteli to šlo taky takto :-) přitom by se mi hodilo, kdyby to šlo otevírat všemi způsoby, nevíte kde by mohl být problém? Děkuji moc za odpověď a nápady kde by mohl být problém

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v tom případě demontuj sedačku řidiče a pod kobercem hledej v kabelových svazcích spoj zelených kabelů. Popřípadě si můžeš spoj zkusit ukotřit a zjistit, jestli se kufr otevírá. Ještě můžeš zkontrolovat onen zámek - demontovat čalounění dveří a vyzkoušet

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Ahoj, nedavno sem si vytopil Superba a odnesla to komfortni jednotka, koupil jsem novou se stejnym oznacenim, ale z Passata. Vymontoval sedacku a opravil vsechny spoje. Vse bez problemu funguje, ale kufr musim otevirat klickem. Pri zmacknuti tlacitka na dverich nebo mikrospinace kufru jen zacvaka jednotka a kufr se neotevre. Prosim o radu uz nevim co bych mohl vyzkouset. A kdyby nekdo vedel blok hodnot pro stahovani oken pres DO byl bych rad. Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, najdi znovu spoj zelených kabelů. Určitě jsi na něj zapomněl. Otevírání kufru funguje přes kostru. Můžeš si to přes pojistku (nebo žárovku) ukostřit a uvidíš, jestli se kufr otevře. Mohl by být také problém na cestě tohoto spoje ke kufru nebo spínači ve dveřích. Dále vyzkoušej napájení lišty kufru, musí do ní vést plus

Stahování oken si nakoduj volně stažitelným programem Motordiag Komfort Manager ze stránek motordiag, stačí na to káčkový kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všichni, tak po X letech mám zase problém. =D 

 

Mám osmým rokem supa r.v. 2004, 2.5 Tdi 120kW,  odešla mi komfortka, tak jsem koupil novou i s dvěma novejma naladěnejma dálkáčema (staré už jsem měl v šíleném stavu). Ale po výměně mám samozřejmně problém... Za 1. se mi na Maxíku ukazují dveře obráceně než jsou reálně otevřené, ale to tolik neřeším... Ale hlavně co mě rozčiluje je, že když dálkáčem odemknu celé auto, tak se mi neodemkne kufr! A když auto dálkáčem zamknu, tak se auto zamkne, ale otevře "odskočí" mi kufr!!! Kufr nejde otevřít ani tlačítkem co je ve dveřích řidiče. :( před výměnou vše fungovalo :( Nějaké nápady? Lze to nějak nastavit přez Vagínu? Co jsem se dočetl, tak tam jde jen nastavovat otevření celého auta, nebo jen dveře řidiče. Ale to aby se otevíral/neotevíral kufr jsem nikde nenašel :(:( 

 

Dík za tipy/pomoc

 

Longer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím,občas se mi nechce otevřít víko úložného prostoru.Je slyšet že to uvnitř jakoby zavrčí ale otevře se třeba až na 3 pokus.Nevíme jak se k tomu mechanismu dostat aby jsme to nepoškodili a také uvažujeme jestli to není dálkovým ovladačem,tím že v něm jsou už možná slabé baterie,protože občas se otevřou i dveře až na 2 pokus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...