Přejít na obsah

Rozvody citigo 55 kw?


Jan Zlamal

Doporučené příspěvky

Buď zatím v klidu. V rozvodech u tvého motoru 1.0 Mpi 55 kW  je řemen a u něj není fabrikou předepsána výměna, ale jen kontrola po ujetí 240 000 km a pak dále kontrolovat po 30.000 km.  Ještě jsem zatím já osobně neslyšel a to i od známých mechaniků, že by se to někde měnilo a to ty motory mají prý nalítáno i více než těch 240.000 km. Já ten motor mám taky, ale ve Fabii, ale je úplně stejný a tak si říkám, že bych ho asi preventivně měnil po 10 letech provozu, člověk nikdy neví, i ten řemen časem stárne. Nevím kolik to může stát, odhaduji tak 7000,- až 10.000,- Kč, ale s řemenem bych určitě vyměnil i vodící a taky napínací kladku. Nejhorší je u toho ta práce, každopádně jen v autorizáku, nějakému tzv. domácímu mechanikovi bych tuto práci nesvěřil, potřebuješ k tomu nějaké specifické přípravky na zablokování motoru a taky Ti nesmí rozhodit časování motoru. Každopádně jestli chceš, tak se na ten řemen můžeš podívat po odmontování vrchního černého plastového krytu rozvodů . U něj akorát odjistíš 2 postranní svorky a vyšroubuješ 1 šroub co je nahoře krytu a vyhákneš hadičky, které jsou do krytu zaklapnuty a pak kryt sundáš, stejnou cestou to dáš nazpět. Nic se nepřetěsňuje a netmelí. Řemen je krásně vidět, ale musíš si ručně třeba pomocí stranového klíče pootočit motorem, aby jsi viděl celý obvod řemene. Pokud na řemeni nebudou praskliny, otřepy ani jiné nesrovnalosti, tak je OK. Celková práce, sundání, nahození krytu a kontrola řemene tak na 10-15 minut, nic na tom není. 

Editováno: , autor: DušanV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...