Přejít na obsah

Olej v chladicí kapalině 1,2 HTP 47kW


kuklik3

Doporučené příspěvky

Po jednodenní odstávce měl motor po nastartování jiný zvuk a netáhl, na volnoběh zhášel. I s přidaným plynem byl chod nepravidelný a otáčky skákaly, nízký výkon. 

Ujel jsem s potížemi 400 m a zaparkoval. Hladina oleje v pořádku, v chladicí kapalině byla pěna a bublala (70 st.C).

Dnes jsem dolil 3/4 l vody a nastartoval. Když motor zhasl po třetí po krátké době chodu, něco se změnilo a už nenastartuje.

Je tam zjevně profukování do chladicího okruhu. Přeskočil rozvod nebo proč už nenastartuje?

Auto má 252 tis. km. 

Editováno: , autor: kuklik3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těsnění pod hlavou. Pokud nemusíš rozvody měnit z důvodu nájezdu km,tak je měnít pravděpodobně nemusíš,ale ty zkontroluje mechanik,takže zbytečně to ted řešíš. Cena bude záviset taky od stavu hlavy apod. Mechanik by to měl rozdělat a pak tě informovat co je třeba a zdělit ti předpokládanou cenu opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrej chtěl bych se zeptat kolega má fabii 1.2htp dělal si na tom hlavu mnenil chladič dával slate novou kapalinu protože už co si převzal auto tak mnel olej v chladicí kapalině tu několikrát umil a teď se mu tam ukazujou prstence oleje na nádobce olej nemizi ani se nenavisuje na olejovem výčku se neukazuje zadnej šlem a já už si nevím rady dekuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 2. 12. 2021 na 5:08, Kaldub12 napsal:

Dobrej chtěl bych se zeptat kolega má fabii 1.2htp dělal si na tom hlavu mnenil chladič dával slate novou kapalinu protože už co si převzal auto tak mnel olej v chladicí kapalině tu několikrát umil a teď se mu tam ukazujou prstence oleje na nádobce olej nemizi ani se nenavisuje na olejovem výčku se neukazuje zadnej šlem a já už si nevím rady dekuji

V 2. 12. 2021 na 5:08, Kaldub12 napsal:

Dobrej chtěl bych se zeptat kolega má fabii 1.2htp dělal si na tom hlavu mnenil chladič dával slate novou kapalinu protože už co si převzal auto tak mnel olej v chladicí kapalině tu několikrát umil a teď se mu tam ukazujou prstence oleje na nádobce olej nemizi ani se nenavisuje na olejovem výčku se neukazuje zadnej šlem a já už si nevím rady dekuji 

Zdravim , podařilo se nějak ten olej na stěnách expanzky vyřešit ? Děkuji 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...