Přejít na obsah

Letní pneu


martkawa

Doporučené příspěvky

Mám pocit, že tie autá obúvajú podľa toho, že čo majú skladom, lebo v mojom vlákne "kolega" na takmer identickom aute (TSI 140 kW, L&K, 18" Antares disky) dostal Continental EcoContact 6, ja o pár mesiacov neskôr mám obuté Bridgestone Turanza T005.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechápem ľudí načo kupujú Čínu keď môžu mať za podobnú cenu nejaké lacne gumy ako Barum a tie mi prídu určite bezpečnejšie, viac by som im veril. 

Rozumiem ak niekto jazdi len v meste, že mu budú zbytočne Pilot Sporty ale často krát vidím trojlitrove Audinky A6 z Nemecka a chlapcom už nezvysilo na poriadne gumy tak tam nazuju najlacnejsie gumy z bazosu. 

Proti Číne ale nič nemám, každého vec, ale po vlastnej skúsenosti kedy som skoro nedobrzdil za dazda kupujem len Michelin na leto a Continental na zimu. 

Život mam len 1, vozim v aute rodinu. 

P. S. Podla mňa by mala aj poisťovňa pri prípadnej nehode brat do úvahy co je na aute obuté, ved keď je rozdiel v brzdnej drahé niekoľko metrov mali by to brat do úvahy pri kompenzácii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není na autě důležitější součástka než pneumatiky.

Cokoliv od auta chci musí přenést na vozovku - akceleraci, zrychlení, příčné zrychlení.

Takže za mne - ledacos můžu mít průměrné (už ne podprůměrné, protože tam za malý rozdíl v ceně je velký rozdíl v kvalitě) , ale gumy mám mít špičkové.

Ale je to samozřejmě otázka ceny.

I když jsou někdy pneumatiky drahé a při tom nic moc.

Je celá řada nadprůměrných gum, ale pak se svezete - jako já - na Bridgestone Potenza RE 050A a víte, že jiné gumy už nechcete.

Skvělé informace poskytnou o tom, co se děje - ještě guma drží, nebo už se veze?

Ty informace jsou skvělé zejména při jízdě po dešti, kdy částečně je už silnice suchá, místy vlhká nebo mokrá.

I když se už guma veze bokem, pořád má hodně velký grip, takže máte hodně času na korekce, což je komfortní i bezpečné.

A je to i rychlé - co se týče rychlosti průjezdu zatáčkou.

Ne jako třeba Pirelky, kde musí být člověk jako ostříž - dokud drží jsou skvělé, ale jak se vezou, grip zmizí a buď zareaguji okamžitě, nebo už jsem mimo.

Editováno: , autor: Tonda-B
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/17/2022 at 1:29 PM, dfga said:

No to su ale podobne eko pneu, tie potenzy su ale uplne nieco ine a dokonca na Karoqa niekto dostal cinske GITI a fabie dostavaju bezne nexeny :D

Fakt to bude asi tak, ze zaradom davaju co maju skladom.

Turenza T005 a EcoContact 6 sú z pohľady nízkeho valivého odporu podobné pneu, ale podľa testov skončili ako 5. z 9 UHP pneumatík, aj keď to UHP pneumatiky nie sú, čo je slušné. Samozrejme cítim, že zjazdy z diaľnic vo vyššej rýchlosti im moc nesedia, ale aspoň sú komfortné pre bežné jazdenie. Ďalšie pneumatiky budú určite z UHP alebo UUHP segmentu, ale  to si ešte pár rokov počkáme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zasa mam Pilot Sport 4 sú úžasné na diaľnici aj na jazdenie, ale vidím vyššiu spotrebu oproti T005, ktoré som mal. 

Človek si musí vybrať no, komfort, ticho, spotreba alebo jazdné vlastnosti, všetko nedá ani jedna pneu. 

Mal som aj CPC6, skvelé gumy tiež na jazdenie, ale tvrdé na zlej ceste a hlucnejsie ako Michelin. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 11. 4. 2022 na 13:11, Martin_V napsal:

Mam nove letne "HANKOOK K117 XL 235/40 R19 96Y", prejzdene asi 300km a nic moc ohladom hluku. Mal som ovela vacsie ocakavania (mali by mat hlucnost 70dB).
Pre porovnanie, tuto zimu som mal obute ContiWinter TP830 (DOT 4516) a uplne tichucke oproti nim... Tolko moje skusenosti

Hladam prave info o vyssej rade Hankook K127 v identickom rozmere,snad nebudu v tomto smere rovnake

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...