Přejít na obsah

Letní pneu


martkawa

Doporučené příspěvky

Mám Dunlop Sport Maxx RT a som s nimi spokojný .

Oproti Pirelli Cinturato  P7,ktoré som mal na aute od výroby,sa mi zdajú Dunlopy aj menej hlučné ...

Mám Sportline s DCC,letné 19"

 

Ale ak chces fakt poriešiť hluk od kolies,tak si hlavne vytlmi podbehy a rozdiel bude parádny...

Editováno: , autor: titanius
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidim, ci este niekto da nejaky tip na letne pneu na 19" . Ak nie, tak asi skusim tie Dunlopy.
Co sa tyka vytlmenia podbehov, nevies o niekom kto to robi v okoli BA a mozno orientacnu cenu ? Kedze mi aj "vrzga" predna naprava pri nerovnostiach (vduch. vankuse netecu), tak to musim dat tiez do poriadku nejak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Ahoj nestalo se vám někomu že Turanzy S001 (polský) 235/40/19 jsou tam tušim od výroby docela táhnou doprava?

Táhnutí se víc projevuje při akceleraci.

GEO v normě, auto 40K najeto, nebouráno v podvozku bez vůle.

 

SUPa mám asi měsíc a ty 19ky na silnici docela tancujou tak se s tím seznamuju a zjišťuju co je normální a co ne. Ale to táhnutí je dcl citlivý zvlášť na příčně nakloněných silnicích.

 

Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, h3rd4 napsal:

Ahoj nestalo se vám někomu že Turanzy S001 (polský) 235/40/19 jsou tam tušim od výroby docela táhnou doprava?

Táhnutí se víc projevuje při akceleraci.

GEO v normě, auto 40K najeto, nebouráno v podvozku bez vůle.

 

SUPa mám asi měsíc a ty 19ky na silnici docela tancujou tak se s tím seznamuju a zjišťuju co je normální a co ne. Ale to táhnutí je dcl citlivý zvlášť na příčně nakloněných silnicích.

 

Díky za názory.

 

Máš na mysli Turanzy T001 a nebo Potenzy S001? Já mám Potenzy S001 od předání auta (teď v červnu to budou 2 roky) a nijak netáhnou, zcela bez vůle. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, whitecoat napsal:

 

Máš na mysli Turanzy T001 a nebo Potenzy S001? Já mám Potenzy S001 od předání auta (teď v červnu to budou 2 roky) a nijak netáhnou, zcela bez vůle. 

jo samozřejmě Potenzy S001 :) .... nekdo na foru (ne zde), už psal že mu právě tenhle typ do strany táhl a jediný co pomohlo bylo že je vyměnil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 hodinami, hamoun napsal:

gumy nikam tahnout nebudou ... to nebude gumama ...

(Turanzy jsou T005 ... na novych autech se nedavaly, si myslim. jen S001)

 

ja ted vaham mezi

Michelin Pilot Sport 4S

Continental SportContact 7

 

:)

 

Jen pro doplnění - ony vážně existují i Turanzy T001 :) Proto jsem se na to@h3rd4 ptal. Každopádně co se týče pneu, tak mě vážně kromě vyvážení a správného nasazení na disk nic dalšího nenapadá. Snad jen, jestli jsi 1. majitel a nebo máš auto po někom (píšeš, že tušíš, že tam jsou od výroby, tak jestli už se měnily...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to koukám, že to tam mají nějak špatně :) Ale zase ty Turanzy T001 vážně existují, koukni třeba tady. Docela pochybuju, že by šlo o fotomontáž. A pokud ano, tak o docela zdařilou... :) Každopádně s nimi žádnou zkušenost nemám, s S001 ano a zatím jen pozitivní. Nic z toho, co uvádí @h3rd4 nepozoruju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 3. 2022 na 10:38, e1. napsal:

Jazdíte niekto na Continental EcoContact 6, prípadne na Falken AZENIS FK510, prípadne FK520?

Úplne rozdielne pneu. 

Eco budú eco, tichšie ale na vode tie falkeny budú lepšie. 

Eco gumy by som nechcel, hneď sa to roztrasie v zákrute len trochu viac stačí tomu dat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viem, že sú to rozdielne pneu, len riešim či nechať EcoContact 6 na aute, lebo s veľmi veľkou pravdepodobnosťou dostanem auto na nich, alebo vymeniť za niečo iné. A keď meniť, tak okrem osvedčených prémiových značiek ma zaujal tento Falken na základe jedného testu ktorý vyhral a predbehol aj Continental PremiumContact 6, preto ma zaujíma. Cenovo je ten Falken predsalen o cca. 200 € lacnejší za sadu, a to už nie sú drobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží ako budeš jazdiť. 

Ja by som tie EC6 nemenil za nejaké Falkeny. 

Keď som vyberal auto mal ich obuté jeden Superb a hucali ako staré matadory.

Aký máš rozmer? 

Minuli sezónu som jazdil Continental PC6 a okrem toho, že sú tvrdé na spojoch som bol spokojný. 

Teraz mam Michelin PS4 a to sú pre mňa ideálne pneu, málokto ti to takto povie sam som tomu neveril ale v komforte jazdy sú super lebo filtruju jamy a spoje oveľa lepšie a držia na vode neskutočne. 

Samozrejme sú aj tichšie ako CPC6. 

Nevýhoda výdrž pôjdu oveľa rýchlejšie dole a sú drahšie. 

Teraz vyšli PS5 ale nie sú nato recenzie. 

Inak ak nejazdis rýchlo a nevyberás zákruty mal som na diskoch Bridgestone pri kúpe konkrétne T005 a to boli fajnové pneu hoci som ich vyhodil lebo boli zle zjazdené. 

Z lacnejších by som bral Pirelli P7, super cena a boli na aute od výroby, akurát mali zadné 120 000km a hucali ale 6mm. 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 3. 2022 na 9:47, Xmacho napsal:

Ja objednal novou generaci Michelin Pilot Sport 5 - na trhu jsou teprve od 1. 3. 2022 a i u autorizovaneho prodejce Michelin byly na objednavku az za 2 tydny. Jeste na ne nebyl zadny test, ale doufam, ze Michelin potvrdi, ze umi.

Daj vedieť ako si spokojný. 

Mám momentálne PS4 v 235/40 R19. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto ešte nemám, ale jazdiť budem na 18" (235/45 R18), a prvovýroba bude asi EC6, ako to tu už má kolega na takmer identickom aute aké čakám aj ja.
Čo sa týka jazdného štýlu, tak práveže jazdím svižne, a obzvlášť v zákrutách. Keby bolo auto obuté na CPC6, nič neriešim, tie poznám, lebo ich mám ako letné na Fabiu a vyhovujú mi. Tie CPC6 sú dokonca aj počas zimy lepšie ako zimné pneu. Aspoň to platí ak ich porovnám s Kumho ktoré mám aktuálne obuté ako zimáky (rovnaká veľkosť) a samozrejme suchá, prípadne mokrá vozovka.
Ešte sa hrajem s myšlienkou výmeny za celoročné Michelin Cross Climate 2. Nie je to (U)UHP letná guma, ale kamoš bol spokojný, keď mal ešte predchádzajúcu generáciu týchto gúm na Hyundai i30 N . Takto by som nemusel, kupovať druhú sadu diskov a gúm, 2x do roka prezúvať, ešte aj skladovať kolesá, t. j. o 3-4 starosti menej.

P.s.: Najlepšie by bolo, keby auto prišlo obuté na CPC6, alebo inej podobnej (U)UHP pneumatike, ale ja také šťastie nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ci by som toto riešil lebo tie pneu z prvovýroby vydržia najviac. 

Mne Pirelli P7 dali vpredu 100tis zadné 130tis a ešte mali 6mm len už hucali. 

Samozrejme v tých km sú aj zimné pneumatiky. 

Na okruh s tým nepôjdes a EC6 sú gumy s A na spotrebu a A ma vode a takisto budú krásne tiché. 

Za cenu celoročných pneu kúpiš.ma bazosi R17 s novými pneu na zimu. 

Editováno: , autor: dfga
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...