Přejít na obsah

Kódování Kamiq


ixby

Doporučené příspěvky

Ahoj, hledal jsem po fórech nastavení pro AUTO LIGHT ASSIST a teď od "keras" vidím další variantu. Nevím teď, zda nakódovat A5 přes byte19  jak uvádí "keras" nebo jak se uvádí jinde (vesměs pro SCALA) přes byte15/21 (dle jednotky) volbou 0x20 AFS_Coding_Light_Assist,High_Beam_Assist.

Mám výbavu style, takže bych měl mít bi-led světlomety. Kdy se používá která varianta? Předem dík za vysvětlení..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Jirko, mám scalu style konec roku 2019. U mě to fungovalo takhle viz opravený předešlý příspěvek. Omluvám se, už jsem toho dělal hafo a je v tom zmatek!

Sorry. 

Raději jsem vlezl do auta a opsal jsem jak to mám...

 

Taky mám full led nebo jak píšeš bi-led. 

Stačí mrknout v A5 jak a kde máš ty položky v long cod. a tam to nastavit. Nezapomeň na zálohu! 

 

Třeba na foru obdeleven právě uváděli byte 21. 

Já to měl jinak jak uvádím už správně. 

Ale jen se stačí podívat. V jednotkách bývají odlišnosti - dle čísel a revize. 

 

V těch adaptacích v 09 je to jasné, dal jsem tam i popisky co která adaptace dělá. 

 

Edit:

Zkuste mrknout do Scaly. Je toho tam už mnoho co jde dokódovat. Auta máme stejná😉

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, 09 je jasná. Teď jsem koukal ještě na tu A5 a obsahuje oba dva byte - Byte15 i 21, tak jsem nastavil podle tebe i ten 15byte. Mám jednotku 3Q0 980 654A. Až bude příležitost, tak to v noci vyzkouším a uvidím, případně pak zkusím vyčíst, jestli tam nenaskočí nějaké chyby. Já postupoval právě podle návodu na Scalu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, teď jsi mě zaskočil. Mám zafixováno, že na moji jednotce byl tvůj byte 19 u mě na 15, teď fakt nevím, jestli nekecám. Teď jsem si teprve všiml, že jsi ten předchozí příspěvek opravil... 

Každopádně tedy vrátím v tomto byte nastavení na původní:

FLA additional high beam, no additional high beam

FLA Headinglight type LED 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím ne, jezdím teď ve dne nebo ve městě, jak bude příležitost, tak to určitě vyzkouším, dám vědět...

Ještě bych chtěl zkusit zadní DRL, ale nevím, které segmenty jsou které. Pro Scalu nějaký popis je, ale jestli ty segmenty jsou stejné i pro Kamiq...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to stejné auto, určitě. 

Popis na zapnutí jsem dával do Scaly. 

A kdyby náhodou ne, tak stačí zapínat a koukat co se rozsvítí...Pokus - omyl. 

Taky jsem to tak dělal... 

Tady je přesný postup pro Scalu:

 

Denní DRL vzadu - jen část na dveřích:

 

09 centr. elektrika

adaptace


Leuchte23SL HLC7 Dimming_CD_23 - původně 0, nově 100
Light Function_C_23 původně not active, dát na Daytime running lamps

Leuchte24SL HRA69 Dimming_CD_24 původně 0, nově 100
Light Function_C_24 
původně not active, dát na Daytime running lamps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš poznačen i ten boční segment? Ta část jen na 5-tých dveřích se mi zdá poměrně malá.

Ještě jsem si všimnul, že jsi hledal nastavení minimální rychlosti pro Light Assist, podařilo se ti to nakonec najít? Taky by mě zajímalo, jestli to je od 30km/h nebo 60km/h...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LIGHT ASS. je až od 60km/h! 

Rychlost jsem chvíli hledal, ale bohužel nenašel. 

 

Ten boční segment jsem taky zkoušel. Líbilo se mi více ten vnitřní. Možná to i méně žere, je tam méně diod. Ale třeba se pletu. A jsou lépe možná vidět brzdy, že to není spojené s obrysovkama. 

Už bohužel nevím přesnou adaptaci, ani jsem si to nepsal. 

Takže se omlouvám. 

To zjistíš, neboj se. Pokus - omyl. 

Kdyžtak dej vědět jak to je. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen info, proč nemůžeš najít "speed limit" pro Light assist. Jednotka  A5 řady 3Q0 už změnu prý nepodporuje....

"Activation speed is a 5Q0 Adaption and not avaliable anymore in the facelift's 3Q0-Type cameras. In 3Q0 no change is possible, it either hardcoded or parametrised. Either way, no real chance of changing this" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, segmenty světel jsem ještě nezkoušel, ale potvrzuji funkčnost kódování Light assist a upřesňuji rychlosti. Aktivace je při 60km/h, k vypnutí dojde pak až při zpomalení na 30km/h. Přepínání je celkem solidní, pouze mi vadí, že pokud je volba aktivní, přičemž dálková světla zrovna nesvítí, nejde to vypnout bez toho, abych zapnul dálková světla. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano tak to přesně je. Nepraktická problikávačka☹️ Nebo vypnout v infotainmentu je taky možnost. 

Možná by to šlo i dát do rychlého menu, mě napadlo...

 

Edit: Tak nic, do rychlýho to nejde. K hovnu ten výběr položek. A další tam přidat nejdou. Open source, user friendly 👹

Editováno: , autor: keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Mě dnes Rolbař nakódoval ( asi by šlo i @Petr AMF když je z Prahy)

 

Automatická dálková světla ( u O4 za to chtěli přes e-shop 5299,-)

761D9C9A-5CD3-4D3E-A9D0-C47C2C3B531E.jpgEDF7F058-4ABA-4693-8B52-EF4A8F8D878A.jpg

Citlivost Lane Assist

1D4E30B4-3CD1-4DBE-A425-78C2109EC202.jpg

Corner do 70 km/h

Uzamčení nastartovaného auta

Protočení ručiček

Dotankovat

E7C498FD-C3C5-450E-A74E-C75350D5406D.jpg

Stopky

2E49AA7A-439A-434A-8CE4-A2AFCAEC77C1.jpg

Zadní LED při denním

 

více nejde ani ten zákl. alarm na dveře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...