Přejít na obsah

Ostřikovače - přední, zadní, čerpadlo


Simply Clever

Doporučené příspěvky

Můj problém je ten,že se mi někde v levém prahu (vzadu) odpojila nebo přerušila hadička co vede k ostřikavači na kufru.Kapalina tak vytéká z prahu na zem.Potřeboval bych poradit jak se k ní nějakým nenásilným způsobem dostat.Nejspíš to půjde přes ten vnitřní plast co je na prahu,ale nevím jak ho mám oddělat tak aby mi ho kus nezůstal v ruce.

Díky kol117

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D malo by to isť nenasilne:-) stači dať dolu ten plast čo vedie k c stlpiku - su tam dve take plastove skrutky a potom len razne trhnuť:-)

daj potom dole aj koberec nalavo v kufri a uvidiš tam spojku (alebo spätny ventil???)

na obrazku je to na hrane koberca - neni to moc vidieť.

inak vteka ti to dnu alebo von?

post-10-1162124773.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny kolega má krátkou Fabii r.v. 2002 a nedávno mu přestal fungovat zadní ostřikovač, kdy jakmile ho použil tak voda tekla z tohoto ostřikovače do kufru. Ve Škodě mu řekli, že je tam ukroucená nějaká meděná tyčinka a že se to musí vyměnit i s celým motorkem což je asi 5.000,- Kč. Neví te zda se to dá opravit nebo nemátě někdo doma tento celý motor ve kterém je zabudovaný ostřikovač zadního skla. Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud ti voda vytéké jakoby z pátých dveří zevnitř, tak je napojení vypadlé přímo u motorku stěrače. Stačí vzít za ten plast zevnitř 5tých dveří silou ale opatrně a celý ho tak vycvaknout z kovových klipsů. Je jich tam požehnaně. Žádné skryté šroby tam nejsou. Pokud ti voda po nějaké době stříkání vytéká z průduchu v prahu pod LZ dveřmi, je vypadlá spojka nad LZ blatníkem (vyndej sedadlo a demontuj z kufru boční koberec a plast - lem nad LZ blatníkem. Pokud ti voda teče ze předu (pod řídící jednotkou), demontuj vzduch filtr (dle motorizace) a ŘJ a tam to nasuň zpět. Doporučuju, když to budeš mít už někde rozdělaný, spoj opatřit ocelovým škrtítkem (špatně se schání ma malý průměr) nebo alespoň umělohmotnou stahovací spojkou na kabely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak oprava proběhla bez větších problémů, místo původní mozazné trubičky jsem tam dal měděnou 4mm silnou ( vnější průměr ) rubičku, ktrou je nutné kvůli trysce převrtat průměrem vrtáku 2,7mm ( pak tam tryska drží jako v původní trubičce ). Nejhorší je odvrtat starou zarezlou a bordelem zacpanou trubičku, která zůstane v osce stěrače.

Teď to snad vydrží dýl než od výroby ( celkem by mě zajímalo kterej inteligent tam dal mozaznou trubičku s tloušťkou stěny max. 1 mm. - to by ukroutilo i malý děcko )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Takže mam podobny problem ale na kombajnu. Když mam otevřený kufr tak mi z horní hrany dveři kabe ostřik kapalina do kufru. Bude asi taky něco z hadičkou na ostřikovači že?? - jak se tam k tomu dostanu co nejjednodušeji - musim sundavat vnitřek dveři anebo se da i zvanči sundat brzdové světlo.

Dík za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

tak vidím, že trochu pohladám za Vás :D a vyvesím toto téma pretože je to dosť častá vada

Ostřikovače

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=18275

nefunkcne ostrekovanie, zadne okno

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=3694

mierny OT

ostřikovač zadního skla (5tých dveří), teda, snad je to jasné)

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=16964

Zadní ostřikovač, Moc se teda nepředvede

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=5440

Ďalšie veci na túto tému a vlastne všetko o ostrekovačoch prosím píšte SEM

ps: bubi mi odpustí za premenovanie jeho príspevku...

Editováno: , autor: profor
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...